Fundacja "Młodzi na Progu"

W Patronite od 07.06.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
5 495 łącznie
Młodzi ludzie są dla nas niezwykle ważni, chcemy ich wspierać w dorastaniu. Bóg włożył w nasze serce pragnienie budowania domu dla młodych w Kościele przez: głoszenie ewangelii, prowadzenie kursów i rekolekcji dla nich, zakładanie wspólnot młodzieżowych oraz promowanie nowego stylu pracy z młodzieżą

O Autorze

Zaczęło się od jednej rodziny i ich przyjaciela - księdza Artura, którzy powiedzieli sobie: chcemy stworzyć w Kościele taką przestrzeń dla młodych, w której będą czuli się przyjęci i chętnie przebywali. Chcemy, żeby przygotowanie do bierzmowania nie było nudnym obowiązkiem, ale pełnym pasji odkrywaniem Jezusa jako Osoby i budowaniem więzi z innymi młodymi. Udało się. Powstała wizja budowania domu dla młodych w Kościele, na którą składa się program do pracy z parafii, sześć rekolekcji dla młodych w formie kursów, materiały do zakładania i prowadzenia wspólnot młodzieżowych oraz szkolenia dla księży, katechetów i animatorów. Jesteśmy obecni w kilkunastu diecezjach w Polsce. Dzielimy się tym, co Bóg robi w nas i naszych młodych przyjaciołach i zapraszamy do wspólnej przygody!

Dlaczego jesteśmy na patronite?

Bardzo często spotykamy się z bezradnością i rezygnacją u tych, którzy próbują pracować z młodymi w Kościele. Słuchamy dyskusji, w których dominuje krytyka starych rozwiązań, ale niewiele jest wizji i pomysłu, co robić. Chcemy, żeby wizja, którą Bóg nas obdarzył, a Kościół potwierdził, była słyszana w Polsce i nie tylko. Chcemy, żeby jak najwięcej młodych ludzi mogło po swoim bierzmowaniu powiedzieć tak:

„Doświadczyłam bliskości miłości Boga oraz działanie Ducha Świętego. To jest najlepiej wykorzystany czas”;

„Moje myślenie podczas rekolekcji zmieniło się, myślałam, że kościół to tylko wiara, nic więcej poza tym, a po spotkaniach i po rekolekcjach uświadomiłam sobie, że Bóg jest dla mnie bardzo ważny i że daje mi coś, czego nikt mi nie daje, nie potrafię tego opisać.”

 

Dlatego ciągle redagujemy materiały i dbamy o ich aktualizację. Organizujemy konferencje i szkolenia. Marzymy o tym, by wydać książkę oraz wybudować fizyczny dom dla naszych młodych przyjaciół, w którym część z nas mogłaby zamieszkać i w którym moglibyśmy prowadzić nasze projekty. Na to wszystko potrzebne są fundusze. Jeśli Bóg poruszył twoje serce dla młodych, to zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami oraz tym co robimy poprzez naszą stronę internetową oraz konto na Facebook'u i Instagramie. Jeśli chcesz, możesz dołączyć do grona naszych patronów i grać z nami z jednej Drużynie Boga!


 

Młodzi na Progu z 2018 roku w liczbach. Tyle udało nam się zrobić a chcemy robić jeszcze więcej dla młodzieży i tych, którzy chcą mówić o Bogu. Młodzi na Progu z 2018 roku w liczbach. Tyle udało nam się zrobić a chcemy robić jeszcze więcej dla młodzieży i tych, którzy chcą mówić o Bogu. 
 

Młodzi na Progu z 2019 roku w liczbach. W tym czasie doświadczyliśmy niesamowitego błogosławieństwa i na pewno chcemy, aby dzieło Młodych na Progu
rozszerzało się coraz bardziej. 

Zostań patronem

Podczas Rekolekcji Spotkania odwołujemy się do przykładu meczu koszykówki. Zapraszamy Ciebie do Drużyny Boga, abyś przez pieniądze, którymi Bóg Ci pobłogosławił stał się błogosławieństwem dla tysięcy młodych ludzi w całej Polsce. Nawet niewielkie kwoty zebrane razem mogą czynić różnicę, tak jak kluczowe podanie
w ostatnich sekundach meczu!  

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aneta Stańczyk
Aneta Stańczyk
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł