Modlitwa w drodze

W Patronite od 30.11.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 136

Liczba Patronów: 137

Zostań Patronem
Kup na prezent
137 patronów
3 710 miesięcznie
161 195 łącznie
Bez modlitwy jak bez wody. Usychamy. A w tym zabieganym świecie trudno znaleźć kilka minut na westchnienie do Boga. Jak się zatrzymać, wsłuchać w siebie, znaleźć Boga w codzienności? 7 lat temu stworzyliśmy apkę, która w tym pomaga! MWD to codzienne 10-min. rozważanie Biblii z muzyką.

O Autorze

“Modlitwa w drodze” powstała na kolanie pod koniec 2010 roku. Kilku kleryków jezuickich w swoich pokojach nagrywało rozważania na dyktafonie , a nocami montowali je na swoich komputerach...  Mimo tych “polowych” warunków, “Modlitwa w drodze” okazała się wielkim sukcesem! A ponieważ młodzi jezuici nie byli już w stanie sami prowadzić tego dzieła, to zaprosili do współpracy przyjaciół i ekipa z roku na rok się rozrastała...

 


 

Obecnie w dziele jest zaangażowanych ponad 100 osób! A wśród nich:

5 osobowa ekipa MWD: 

 • o. Paweł Kosiński SJ
 • o. Wojciech Morański SJ
 • Ewa Dybowska
 • Elwira Ginalska
 • Jan Głąba SJ

Czuwamy nad procesem powstawania modlitw, redagujemy teksty, tworzymy grafiki, wykonujemy mniejsze i większe zadania.

78 osób piszących rozważania - duchowni i świeccy, przede wszystkim ze Wspólnot Życia Chrześcijańskiego i uczestników rekolekcji ignacjańskich
2 korektorki - wyłapują błędy językowe;
7 lektorów - czytają codzienne rozważania i Ewangelię;
5 pracowników IT (wsparcie IT, administracja serwerów, tworzenie nowej aplikacji);
2 pracowników studia (obsługa studia nagrań, montaż, kontakty z lektorami)
1 osoba odpowiedzialna za Facebook
i wielu innych współpracowników...

 

Niestety nie mamy jeszcze aktualnego zdjęcia wraz z nowymi członkami zespołu. Jak tylko je zrobimy – dowiecie się o tym! Ekipa MWD. Pozdrawiamy z drugiej strony monitora! ;)
 


Od lewej: Elwira Ginalska (grafik i ogarniacz), o. Paweł Kosiński SJ (koordynator serwisu), Filip Zawadzki SJ (redaktor tekstów), o. Wojciech Morański SJ (tech guy), Filip Bęben SJ (promocja)

 

Współpracownicy

A poniżej zdjęcia części naszych współpracowników: osób piszących rozważania, ojców sprawdzających teksty, korektorek, lektorów, itd. ;)

 

 

A oprócz tych wszystkich celów...

Będą niespodzianki! Bo chcemy się rozwijać tak, jak nas Duch poprowadzi. Słuchamy Jego, a On wieje kędy chce! Nie trzymamy się sztywnych planów! Wsłuchujemy się w Pana, by pełnić Bożą wolę. Co będzie? Sami jesteśmy ciekawi! Byle po Jego linii :)

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paulina Kaa
Paulina Kaa
Próg: 10 zł
Alina Skowron
Alina Skowron
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Justyna Pokrzywnicka
Justyna Pokrzywnicka
Próg: 5 zł
Bartłomiej Wróbel
Bartłomiej Wróbel
Próg: 20 zł
Katarzyna Cassan
Katarzyna Cassan
Próg: 10 zł