Avatar użytkownika

Monika Boegelein

1
patron
15 
miesięcznie
255 
łącznie
1
patron
15 zł 255 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
15 złotych to suma, za którą jestem Ci bardzo wdzięczna. Nadal będę mogła tworzyć na facebooku posty, które spełnią Twoje oczekiwania. Osoby wpłacające te sumą będą mogły dostawać ukazujące się posty dodatkowo w formie pliku, żeby mieć je u siebie w jednym miejscu. Ponadto będą mogły wybrać raz w miesiącu interesujący ich temat, który będzie zrealizowany poza kolejnością i wysłany im, jeśli będzie takie życzenie również w formie pliku.
30 zł miesięcznie
30 złotych to już spora suma, bardzo dziękuję. Otrzymujesz wszystko to, co otrzymają osoby z niższego progu, czyli wysokiej jakości posty, pliki, jeśli chcesz, masz możliwość wyboru raz na miesiąc tematu wpisu, a ja zrealizuję go poza kolejnością. Ponadto masz możliwość skorzystania dodatkowo z mojej usługi tłumaczenia dowolnego tekstu o długości jednej strony A4, raz w miesiącu, przetłumaczonego z niemieckiego na polski lub odwrotnie, w ekspresowym tempie.
60 zł miesięcznie
60 złotych to naprawdę wysoka suma, będę za nią niezwykle wdzięczna. Otrzymujesz wszystko to, co otrzymają osoby z niższego progu, czyli wysokiej jakości posty, pliki, jeśli chcesz, możliwość wyboru raz na miesiąc tematu wpisu i zrealizownia go przeze mnie poza kolejnością. Ale największym bonusem będzie dla Ciebie przetłumaczenia przeze mnie raz na miesiąc do 3 (trzech!) stron dowolnego tekstu A4 z niemieckiego na polski lub odwrotnie, w ekspresowym tempie.
100 zł miesięcznie
100 złotych to najwyższa suma, nawet nie wiesz, jak bardzo się ucieszę i jak bardzo będę Ci za nią wdzięczna. Za tę sumę otrzymujesz oczywiście wszystko to, co otrzymają osoby z niższego progu, czyli wysokiej jakości posty na facebooku, pliki, możliwość wyboru raz na miesiąc tematu wpisu, ale aż do 5 (pięciu!) stron tłumaczenia dowolnego tekstu A4 z niemieckiego na polski lub odwrotnie, w ekspresowym tempie. Ponadto, jako dodatkowy i jedyny w swoim rodzaju bonus, otrzymujesz możliwość rozmowy telefonicznej ze mną raz w miesiącu, jednorazowo do 30 minut. Jeśli chcesz porozmawiać po niemiecku w spokojnej, życzliwej atmosferze, lub też omówić jakiś gramatyczny temat, który mi wcześniej podeślesz, umawiamy się na konkretny termin, podajesz mi numer telefonu i ja do Ciebie dzwonię!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Monika Boegelein w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Pasjonatka i znawczyni języka niemieckiego i polskiego, germanistka, nauczycielka niemieckiego i polskiego. Tworzy merytorycznie silne i estetycznie wybuchowe posty na facebooku, oparte o jej wiedzę, doświadczenie i sporą dawkę kreatywności. Prowadzi 3 strony i 3 grupy na facebooku.

Publikowaniem na Facebooku zajęłam się przed paroma laty, kiedy to zaczęłam produkować podcast zatytuowany Niemiecki z Moniką. Powstał on z zamysłem przekazywania mojej wiedzy o języku niemieckim podpartej wieloletnim doświadczeniem jako docentka języka niemieckiego i polskiego. Opisywałam szczegółowo każdy temat gramatyczny, podawałam setki przykładów, nagrywałam i publikowałam. Ponieważ nigdy wcześniej nie zajmowałam się robieniem podcastów, miałam z nimi niesamowity problem, powstanie każdego odcinka, choć niezwykle satysfakcjonujące, zajmowało mi tygodnie.

Mieszkałam wtedy w Berlinie, ale moim marzeniem była przeprowadzka do „domu na wsi“, najlepiej do Polski, pod lasem, daleko od ludzi, w otoczeniu natury i zwierząt. To pragnienie było tak silne, że myślałam, wizualizowałam i medytowałam tylko o tym. Po paru latach poszukiwań i zmierzeniu się z górą problemów, udało nam się, czyli mojemu partnerowi i mnie znaleźć odpowiedni dom w idealnym miejscu. Dom był do całkowitego remontu, którego podjęliśmy się wraz z nastaniem pandemii. Na wszystkie inne czynności, które wykonywałam wówczas w wolnym czasie, nie starczyło czasu, siły i energii. Zarzuciłam nagrywanie. Na remoncie i znalezieniu się w nowym miejscu zeszło nam ponad dwa lata. W tym czasie pracowałam zdalnie, miałam uczniów z różnych zakątków świata, których uczyłam niemieckiego w domu po lasem.

W końcu nadszedł czas, kiedy remont dobiegł końca. Potworny wysiłek, który nam przez ten czas towarzyszył odbił się niekorzystnie na moim zdrowiu, fizycznie i psychicznie. Ale, że jestem osobą waleczną, sama szukałam różnych dróg wyjścia z mojego prywatnego kryzysu. Jedną z nich była joga, i to dzięki niej, a bardziej dzięki pewnemu duchowemu przeżyciu, nabrałam siły i energii do działania. Powróciłam do facebooka, założyłam nową stronę „Polnisch mit Monika”, ale nieoczekiwanie dla samej siebie stwierdziłam, że moje serce bije w podwójnym rytmie: Kocham niemiecki na równi z polskim.

Większe zainteresowanie niemieckim, silniejsze zapotrzebowanie na ten język skierowało moją uwagę na działania związane z propagowaniem niemieckiego wśród Polek i Polaków. Skupiłam więc całą uwagę na tym obszarze. Zaczęłam jak szalona tworzyć nowe posty, starając się zaspokoić potrzeby osób zainteresowanym tym językiem. Moją ambicją było i jest tworzenie za każdym razem czegoś niezwykłego – przydatnego i oryginalnego pod względem treściowym, ale też estetycznego, zachęcającego wizualnie i interesującego pod względem pomysłów, rozwiązań graficznych i ostatecznego przekazu. Staram się utrafić w potrzeby osób, które zaglądają na stronę „Niemiecki z Moniką.“ Do robienia podcastu już chyba nie wrócę, ale jego archiwalne odcinki można nadal odsluchać na spotify.

Chciałabym zacząc pisać ebooki, na nowo zająć się tłumaczeniami, a jednocześnie nie obniżać wysokiego, profesjonalnego poziomu wpisów, które są do przeczytania, czasem do odsłuchania, na stronie facebooka „Niemiecki z Moniką.“ Różne przemyślenia na te tematy skłoniły mnie do tego, żeby zapisać się na stronę patronite, na której każdy, kto zna i ceni moją działalność, może dokonać wpłaty, w wysokości takiej, jaką uzna za stosowną.

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Monika Boegelein już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Aleksandra Hawryluk
Aleksandra Hawryluk
15 zł
Magdalena Kapica
Magdalena Kapica
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.