Avatar użytkownika

Monika Pacyfka Tichy

12
patronów
12
patronów

Progi wsparcia

20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
94 dostępne miejsca
Dziękuję, że mnie wspierasz!
Otrzymasz ode mnie:
? spersonalizowanego maila z podziękowaniem,
? podziękuję Ci imiennie w stopce każdego posta na Pacyfka Pictures and Words,
? oraz na odbitce wybranego przez Ciebie zdjęcia mojego / mojego autorstwa.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
49 dostępnych miejsc
Dziękuję że tak bardzo cenisz moją działalność!
Otrzymasz ode mnie:
? zdjęcie moje / mojego autorstwa (wybrane przez Ciebie) w formie fizycznej odbitki z autografem i podziękowaniami
? jeśli wolisz, zrobimy sobie selfie w tym celu.
? podziękuję Ci w stopce każdego posta na mojej stronie FB "Pacyfka Pictures and Words",
? a kiedy ukaże się któraś z moich książek, otrzymasz egzemplarz z podpisem i dedykacją.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
37 dostępnych miejsc
Wow, niesamowite że aż tak we mnie wierzysz.
Otrzymasz ode mnie:
? spersonalizowanego maila z podziękowaniem,
? podziękuję Ci imiennie w stopce każdego posta na Pacyfka Pictures and Words,
? oraz na odbitce wybranego przez Ciebie zdjęcia mojego / mojego autorstwa.
? jeśli wolisz, zrobimy sobie selfie w tym celu.
? a kiedy sfinalizuję produkcję filmów, otrzymasz DVD z autografem.
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
19 dostępnych miejsc
Wow, aż tak bardzo chcesz mnie wspierać! Przytulam Cię mocno!
? Odwdzięczę ci się w dowolnej z form opisanej w poprzednich progach, a także wymyślimy wspólnie coś jeszcze, jeśli masz fajny pomysł.
? Zaproszenie na premierę mojego filmu? Wspólna kolacja? Przejażdżka rowerem miejskim? Jestem otwarta na propozycje!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Monika Pacyfka Tichy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

DROGA DO RÓWNOŚCI: Miłość jest najważniejsza. Marzę, by w Polsce każdy mógł kochać i żyć tak, jak został stworzony. Mieć wolność decydowania o sobie.
Więc strajkuję, podróżuję, fotografuję, piszę, robię filmy. Organizuję Marsz Równości w Szczecinie.
Zawsze po stronie praw człowieka.

Jestem: buntowniczką, aktywistką, motocyklistką. Robię Marsze Równości i Strajki Kobiet. Fotografuję, piszę, podróżuję. Mój żywioł to reportaż - pisany, zdjęciowy, filmowy. Współtworzę filmy - piszę scenariusze, organizuję produkcję, albo trzymam lampę na planie :-)


Niegdyś byłam promotorką młodych talentów wyścigowych, odeszłam ze sportu motocyklowego gdy trzeba było zająć się ważniejszymi rzeczami: obroną demokracji i praw człowieka w Polsce. Miłość jest najważniejszą sprawą w Życiu, dlatego skupiam się na prawach osób dyskryminowanych ze względu na tożsamość płciową i orientację psychoseksualną. Jako szefowa Szczecińskiej Lambdy organizuję w moim mieście Marsz Równości, uczestniczę też w marszach w całym kraju. (mapka tu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2472873939458124&set=a.143020312443510)
Od 22.10.2020 organizuję demonstracje w ramach Strajku Kobiet w Szczecinie. Nie zgadzam się na przemoc legislacyjną, czyli zmuszanie do przestrzegania katechizmu poprzez prawo świeckie, co prowadzi do nieludzkiego traktowania osób w ciąży. Walczę o to by każda matka czy inna osoba opiekująca się chorym dzieckiem mogła żyć godnie. I by każda osoba która nie chce skazywać swego przyszłego dziecka na cierpienie, miała prawo do takiej decyzji. Aby wszystkie decyzje podejmowane były przez te osoby które poniosą ich konsekwencje. A więc przez osoby w ciąży. A nie w Sejmie, nie w trybunale, nie w episkopacie. Nic o nas bez nas.

A kiedy nie robię aktywizmu, to tworzę (chociaż mam bardzo mało czasu)

I właśnie ten aktywizm, podróże, pisanie możesz wesprzeć. Wbrew temu, co mówią o mnie w TVP, George Soros nie wozi mnie autokarem na marsze. Czasem dojazd to 12h na podłodze w TLK/Regio. Nikt nie wypłaca mi diety ani nie płaci za czas poświęcony na organizację marszu. Książki, które zaczęłam pisać, trzeba będzie wydrukować i wypromować.

W tej chwili pracuję nad trzema książkami:

# dokończeniem powieści drogi "Dziwkość Serca".  Powieść, w której motocykl, miłość, małżeństwo i macierzyństwo pokazane są w inny sposób, niż dotychczas w polskiej literaturze. Typowo męski gatunek jakim jest powieść drogi i typowo męski sposób podróżowania dostają się w ręce kobiet. Najważniejsza droga, jaką musi przebyć bohaterka, to ta w jej głowie.

# "Umrzyj. Być nastolatkiem LGBT+ w Polsce". Książka - reportaż zbierająca dramatyczne historie nieheteronormatywnych młodych osób.  Przemoc emocjonalna, ekonomiczna i fizyczna, której doświadczają, zarówno od obcych, jak i najbliższych; od jednostek, zbiorowości i instytucji państwa.  Dla wielu jest to walka o życie - nie zawsze wygrana.

# "Inside Man's Shorts". To przekład zbioru gay-themed flash fiction australijskiego autora Christopher Jackson-Ash. Szorty, czyli bardzo krótkie opowiadania, do tysiąca słów, zazwyczaj nie przekraczające 500, to bardzo kunsztowna i trudna dziedzina sztuki literackiej. W kilkuset krótkich formalnie, ale głębokich emocjonalnie i życiowo historiach autor prezentuje zarówno pełne spektrum gatunków literackich (realizm, fantasy, s-f, baśń) jak i szeroką gamę sytuacji życiowych (miłość, rozstanie, dorastanie, starość, rodzicielstwo, samotność), bez łatwego grania na emocjach, bez martyrologii. Pasjonująca lektura, którą chciałabym przybliżyć polskim czytelniczkom i czytelnikom.

Mam także rozpoczętą pracę nad dwoma filmami, których jestem scenarzystką i kierowniczką produkcji.
"Przewodnik po Polsce" - artystyczny dokument i drugi, fabularny, którego tytułu jeszcze nie mogę ujawnić.

Twoje wsparcie zostanie docenione. Jeśli chcesz wesprzeć mnie inną kwotą niż w zaproponowanych progach, odezwij się do mnie - wtedy razem wymyślimy jakąś indywidualną gratyfikację!

 

Cele Autora

Pisanie, tworzenie filmów, podróże, bunt
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 3 330 zł brakuje
16%
Dzięki uzyskaniu takiej sumy miesięcznego wsparcia będę w stanie w ciągu najbliższych dwóch lat, dokończyć trzy zaczęte książki:
"Dziwkość serca" - feministyczna, motocyklowa powieść drogi
"Umrzyj. Być nastolatkiem LGBT+ w Polsce" - reportaż
"Inside Men's shorts" - przekład na język polski wspaniałego zbioru opowiadań o męsko-męskich miłościach australijskiego autora Christopher Jackson-Ash
oraz dwa zaczęte filmy:
"Przewodnik po Polsce" - artystyczny film dokumentalny, skupiający się na sprawach społecznych i relacjach międzyludzkich
oraz film fabularny, którego tytułu jeszcze nie mogę ujawnić :-)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Monika Pacyfka Tichy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Krzysztof Bukowski
Krzysztof Bukowski
20 zł
Edyta Barańska
Edyta Barańska
100 zł
Anonimowy patron
50 zł
Jaroslaw Weksej
Jaroslaw Weksej
50 zł
Dorota Bielska
Dorota Bielska
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.