Avatar użytkownika

Borkoś

745
patronów
14 590 
miesięcznie
745
patronów
14 590 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Przybij piątkę! Pokaż, że wspierasz moją misję za paczkę czipsów. Dzięki tobie mogę działać i promować udzielanie pierwszej pomocy a ambulans szybkiego reagowania dojedzie do potrzebujących.

Twoja piątka jest na wagę złota, więcej, na wagę czyjegoś zdrowia lub życia. Dlatego już teraz dziękuję Ci w imieniu tych, których wspólnie uratujemy.
40 zł miesięcznie
Za tyle piątaków, społeczność będzie mogła się czuć bezpieczna, a ambulans szybkiego reagowania nie będzie miał pustych przestojów.

🚨 W podziękowaniu za twoje wsparcie otrzymasz dostęp do niepublikowanych, ekskluzywnych materiałów wideo tylko dla patronów.
100 zł miesięcznie
Wyjątkowa, ekskluzywna ilość piątaków. Za którą możesz śmiało nazywać się filantropem. Dzięki takiemu wsparciu mogę realizować nowe projekty i wznosić dotychczasowe na wyższy poziom.

🚨 W podziękowaniu za twoje wsparcie otrzymasz dostęp do niepublikowanych, ekskluzywnych materiałów wideo tylko dla patronów.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
19 dostępnych miejsc
To jest sto piątaków, a więc prawdziwy zastrzyk medycznych zapasów do Ambulansu Szybkiego Reagowania!

🚑 W podziękowaniu za twoje wsparcie zabiorę cię na przejażdżkę Ambulansem Szybkiego Reagowania po ciekawych i nietypowych miejscach akcji w Warszawie.

🚨 Do tego otrzymasz na start niezbędne narzędzie, w postaci apteczki Borkoś Daily oraz dostęp do niepublikowanych, ekskluzywnych materiałów wideo tylko dla patronów.

Długo nie zapomnisz tej przygody!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Borkoś w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Chciałbym, aby każdy umiał udzielić pierwszej pomocy. Bo to świadkowie są zawsze pierwsi na miejscu każdego zdarzenia. Może następnym razem to będziesz Ty? 🚨
Dlatego promuję pierwszą pomoc, edukuję i pokazuje jak pomagać. 🚑
Wspierając mnie i moje działania pośrednio ratujesz ludzkie życie. 😊

Pasja i oddanie

Od trzech dekad jestem związany z ratowaniem ludzkiego życia, zawsze staram się iść z duchem czasu i jako ratownik medyczny nadążyć za tym wszystkim. Widząc przez lata, jak niewiele potrzeba, by komuś uratować życie, postanowiłem z własnych środków zbudować MotoAmbulans. Który z wielkim powodzeniem docierał do poszkodowanych nawet w mniej niż 4 minuty, a czas to często decydujący czynnik, którego nam brakuje.  Ta forma ratownictwa pozwoliła dowieść jak jednoślady mogą być skuteczne w mieście, oraz odciążyć przeładowany system. Niestety podczas jednego z patroli, nie z własnej winy uległem poważnemu wypadkowi, który zamknął drogę do działania w formie jednośladu. Postanowiłem kolejny raz postawić na zmiany i stworzyć coś nowego powołując do działania Ambulans Szybkiego Reagowania (ASR), ale tym razem na bazie samochodu.  Pojazd, który dociera szybko, jest ciągle blisko — blisko ludzi, w miejscach, w których może być potrzebna pomoc. Działalność ta pochłania wiele czasu oraz środków dlatego powstał Patronite, byś mógł pośrednio uratować komuś życie, wspierając mnie i moje działania.

Liczy się każda sekunda

Ciągły pęd życia niesie ze sobą zdarzenia losowe: wypadki, przedawkowania czy nagłe zagrożenia zdrowotne z zatrzymaniem krążenia włącznie. Zespoły ratownictwa medycznego borykają się z utrudnieniami jak najszybszego dotarcia do poszkodowanych. Z badań wynika, że od momentu ustania pracy serca, do rozpoczęcia obumierania mózgu wystarczy przekroczyć magiczne 4 minuty. Jak szybko dojedzie ambulans? Ustawowo, od zgłoszenia, średni czas dotarcia nie powinien przekraczać 8 minut w mieście oraz 15 minut poza miastem powyżej 10 tys. mieszkańców.  Niestety w dobie większego popytu na karetki, czas ten wydłużył się do kilkudziesięciu minut, a nawet godzin.

Twoje wsparcie to ludzkie życie

Wspierając mnie przez Patronite pośrednio pomagasz ludziom, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji zdrowotnej. Staram się promować pierwszą pomoc, edukować oraz pokazywać jak pomagać. Poprzez materiały na Patronite w zakładce Filmy, bez cenzury oraz YouTube, krótkie materiały na TikToku czy Instagramie lub inne działania lokalne jak i krajowe — uczę działać, pomagać i ratować.

Zebrane fundusze przyczyniły się, do zbudowania i skutecznego działania MotoAmbulansu, a teraz Ambulansu Szybkiego Reagowania oraz realizacji wielu materiałów edukacyjnych, filmów i innych akcji.

Twoje wsparcie jest dla mnie bezcenne, bo bezcenne jest również ludzie życie. Z zebranych środków kupuje paliwo, jednorazowe środki medyczne czy przedmioty zapewniające bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy. Każda złotówka to dodatkowy kilometr patrolu, który mogę zrobić lub sprzęt, który mogę nabyć, a który pozwoli komuś innemu pomóc.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Borkoś już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tomasz Broszęcki
Tomasz Broszęcki
20 zł
Patryk Apanasewicz
Patryk Apanasewicz
20 zł
Sebastian Skibicki
Sebastian Skibicki
20 zł
Marcin Wójciuk
Marcin Wójciuk
20 zł
Michał Mews
Michał Mews
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.