Mr Fahrenheit CubeSat

W Patronite od 25.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2166

Liczba Patronów: 2217

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
60 miesięcznie
2 320 łącznie
Pierwszy satelita w Europie budowany przez licealistów!

O Autorze

Jesteśmy uczniami liceum I SLO w Warszawie. Rozpoczęliśmy pracę nad nowatorskim projektem, polegającym na zbudowaniu i umieszczeniu na orbicie okołoziemskiej miniaturowego satelity - Mr Fahrenheit CubeSat - do celów badawczych w kosmosie. Każdy etap projektu, od pomysłu do organizacji, jest realizowany samodzielnie przez nas - młodzież w wieku od 14 do 19 lat.

Ze zdobytej przez nas wiedzy i doświadczenia będą mogli korzystać uczniowie z całej Polski, a także z zagranicy, ponieważ cała dokumentacja zostanie upubliczniona, co w przypadku konstruowania satelitów jest niespotykane!

Wyposażenie naszego satelity w sensory i kamerę umożliwi nam zrobienie zdjęć Ziemi z kosmosu oraz zdobycie wielu przydatnych danych, dzięki którym wykonamy odpowiednia obliczenia, symulacje i wykresy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem otrzymamy także szansę na przetestowanie innowacyjnych ogniw perowskitowych (lekkie, wysoce wydajne ogniwa fotowoltaiczne stworzone z perowskitów) w przestrzeni kosmicznej.

Dlaczego Patronite?

Koszt całego przedsięwzięcia szacujemy na ok. 300 000 zł - nasz projekt, dokładnie rozpisany w czasie, sięga aż do roku 2023! 

Nie jesteśmy wielkim zespołem badawczym z potężnymi inwestorami za plecami - projekt "Mr Fahrenheit" realizujemy wyłącznie własnymi siłami, jednak byśmy mogli realizować to marzenie, którego efektami będziemy dzielić się z Państwem na bieżąco, potrzebujemy Państwa wsparcia!

Bez Państwa wsparcia ten projekt nie ma szans na powodzenie. Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę i wierzymy, że pomogą nam Państwo dosięgnąć gwiazd!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mateusz Krawczyk
Mateusz Krawczyk
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Michał Szerling
Michał Szerling
Próg: 50 zł
Waldemar Jackiewicz
Waldemar Jackiewicz
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł