mrOffGrid

W Patronite od 08.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1613

Liczba Patronów: 1912

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
170 miesięcznie
1 120 łącznie
Witam serdecznie, zajmuje się propagowaniem życia poza siecią, niezależnością energetyczną, pozyskiwaniem energii ze słońca i magazynowaniem jej w banku energii, udowadniam na podstawie swoich badań oraz pomiarów, iż można tego typu instalacje stworzyć za niewielkie pieniądze.

O Autorze

Witam serdecznie wszystkich fanów zaawansowanych budżetowych instalacji PV z bankiem energii. Udowodnię wam, że można taki bank stworzyć z akumulatorów nie przeznaczonych do pracy w tego typu instalacjach. Mam na myśli akumulatory AGM/VRLA samochodowe stosowane w pojazdach wyposażonych w systemy start-stop. Zakup bądź pozyskanie tego typu baterii jest relatywnie dużo tańsze niż dedykowane akumulatory do takich systemów. Moja instalacja składa się z paneli używanych Tina solar 245W w ilości sztuk 20, spięte w dwa stringi po 10 szt. Falownik chiński SMV III 5kw oraz bank energii 40 KWh. Dzięki temu uzyskałem niezależność energeryczną z obciążalnością 5kw. Zasila to dom o powierzchni 120m2 wyposażony w sprzęt RTV oraz AGD. 4 odbiorniki TV , pralka, zmywarka, kuchnia indukcyjna etc. Czyli jak w każdym domu. Będę dla was przeprowadzał: testy, pomiary, rozbudowę oraz modyfikacje systemu. Zapraszam na mój kanał YT https://youtube.com/user/Szkiel1980

A  co skłoniło mnie do tego wszystkiego ? :) Mianowicie od dziecka interesowałem się elektroniką i obrałem tą drogę wykształcenia życiu. Już w wieku 6 lat zacząłem przerabiać klasyczne latarki kryptonowe na zasilanie akumulatorowe, dlaczego ? ponieważ w latach 90tych baterie były dostępne w kilku formatach i dla dziecka po prostu drogie wszystkim znane. Jednak w telekomunikacji funkcjonowały akumulatorki Ni-Cd typu pastylkowego. Po szkole udawałem się na złomowisku tp sa i tam wyszukiwałem te ogniwka i później z szeregu takich ogniw tworzyłem akumulatory do zasilania latarek i innego drobnego sprzętu RTV. Moja motywacja do tego typu działań była podyktowana częstym wyłączaniem energii elektrycznej w tamtych latach. W późniejszym czasie kupowałem używane UPS'y z uszkodzonymi akumulatorami i zestawy tego typu urządzeń w połączeniu z akumulatorami samochodowymi pozwalały już zasilać domowy sprzęt RTV oraz AGD. Idąc tą drogą i wykorzystując postęp technologiczny dotarłem do aktualnego stanu rzeczy który widzicie na moim kanale YouTube. Z chęcią i przy pomocy moich kochanych sponsorów pragnę kontynuować moje projekty w celu finalnego całkowitego odcięcia od sieci elektrycznej, Aktualnie jestem na etapie pełnej niezależności energetycznej od Marca do Października całego domu o powierzchni 120m2. Oczywiście w zamian pomogę wam w projektowaniu własnych tego typu systemów metodą gospodarczą i znacznie niższym budżecie niż dostępne tego typu gotowe rozwiązania  na rynku europejskim.

 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych OffGrid'em do wsparcia. Odwdzięczę się wiedzą i pomocą techniczną

 

Oto moja Instalacja w toku tworzenia :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Ski
Adam Ski
Próg: 50 zł
Paweł  Wąsat
Paweł Wąsat
Próg: 50 zł
Sławomir Kowalewski
Sławomir Kowalewski
Próg: 20 zł
Przemo Matuszak
Przemo Matuszak
Próg: 50 zł
Karol Żak
Karol Żak
Próg: 20 zł
Dariusz  Juński
Dariusz Juński
Próg: 20 zł