Muzeum Komputerów Osobistych

W Patronite od 03.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3274

Liczba Patronów: 3191

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
8 miesięcznie
440 łącznie
Zbieramy, remontujemy a następnie wystawiamy do użytku publicznego komputery osobiste. Można ich używać w dowolny sposób aby przypomnieć sobie dawne lata lub poznać ich historię, rok po roku.

O Autorze

Muzeum powstało aby zaprezentować każdy etap rozwoju komputerów osobistych klasy PC, od pierwszego IBM PC do współczesności.

Prezentowane komputery zostały odrestaurowane i przygotowane w odpowiednich konfiguracjach tak, aby rok po roku prezentować zachodzące zmiany. Skutkiem tego jest powstanie unikalnej Polsce i może na świecie wystawy prezentującej rozwój komputerów PC rok po roku, wraz z charakterystycznymi dla epoki gadżetami, dodatkami i rozszerzeniami. Poza tym prowadzimy dział z literaturą komputerową, zarówno tą popularną jak i naukową, którą udało nam się przez lata zebrać. Przy okazji zaprezentowaliśmy rozwój oprogramowania - systemów operacyjnych, gier i programów użytkowych, z których nasi goście mogą skorzystać i poczuć się jak za dawnych lat.

Na naszej stronie internetowej prezentujemy eksponaty, które są dostępne podczas wystaw, ale na ten moment nie udało się opublikować wszystkich dostępnych eksponatów. Pracujemy nad tym. Nasze zbiory kryją znacznie więcej i wkrótce dostępnego sprzętu przybędzie!

Z czasem idea Muzeum została rozwinięta o wszystkie możliwe i dostępne dla polskiego gospodarstwa domowego i biznesu komputery PC, które chcemy zebrać i zaprezentować naszym odwiedzającym.

Od 2017 roku organizujemy publiczne i darmowe wystawy, na których można skorzystać ze sprzętu w dowolny sposób, tak jak przed laty podczas codziennego ich używania. Odwiedziło nas już kilka tysięcy zwiedzających i wsparło kilka największych firm z branży IT jak Intel, Microsoft, Matt oraz inne jak Print Service ze Skierniewic, które zawsze służyło wsparciem poligraficznym!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Jarecki
Adam Jarecki
Próg: 8 zł
Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów
Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów
Próg: 16 zł