Muzyka etniczna

W Patronite od 22.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1032

Liczba Patronów: 2632

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
300 miesięcznie
6 930 łącznie
A gdyby tak udało się jednej osobie zebrać wszystkie instrumenty świata? Pokazywać je dzieciom w przedszkolach i szkołach, a w świat nieznanych instrumentów wprowadzić też ludzi dorosłych? I żeby ci mali i duzi mogli poszukać swoich dźwięków, dotknąć ich i zagrać na nieznanych instrumentach? :)

O Autorze

Cześć! Nazywam się Arek Timm. Jestem pasjonatem muzyki, podróżnikiem i animatorem kultury. Kilkanaście lat temu podjąłem decyzję, że chcę moją pasją zarażać ludzi, z którymi się spotykam. Dlatego też od 2007 roku jeżdżę po Polsce i prowadzę warsztaty edukacyjno-muzyczne pt. "Spotkania z muzyką etniczną", które kieruję do dzieci, młodzieży i dorosłych.

W kolekcji posiadam ponad 700 instrumentów. Pochodzą one ze wszystkich kontynentów: Afryki, Azji, obu Ameryk, Australii, Europy. Wiele z nich jest ręcznie wykonanych, często z fragmentów czy nawet całych roślin, owoców, pni drzew. Na ogół są kolorowe, potrafią mieć nietypowy kształt, przyciągać swoim dźwiękiem uwagę i ciekawość. Instrumenty te są żywą częścią kultury, a nawet sztuki innych społeczeństw, jakie żyją obok nas.

W ramach "Spotkań z muzyką etniczną" uczestnicy warsztatów poznają różnorodność świata, uczą się tolerancji i tego, jak świat potrafi być różnorodny i ciekawy. Bardzo chętnie biorą udział we wszelkich animacjach, łatwo podejmują decyzję, by dotknąć, poznać, wydobyć dźwięk, zadają wiele pytań związanych ze światem, jakiego doświadczają czy konkretnym instrumentem.

Moim marzeniem jest odwiedzić każdy zakątek globu po to, aby przywieźć wszystkie instrumenty świata, a także stroje etniczne typowe dla mieszkańców odwiedzonego regionu. Chciałbym otworzyć w Polsce muzeum instrumentów etnicznych. Jest to wielkie marzenie i bez zaangażowania osób, które podzielają moją pasję muzyczną niezwykle ciężko będzie je zrealizować jednej osobie.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
warrlady
warrlady
Próg: 300 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł