Mama za kółkiem autobusu

W Patronite od 16.08.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
311 zł łącznie
Od małego uwielbiałam duże pojazdy. Całymi dniami mogłam obserwować jadące autobusy czy ciężarówki. Jednak miłość ta została zagłuszona przez teksty "to nie dla dziewczynek". I tak pasja znikła. Kilka lat temu odżyła ze zdwojoną siłą i staram się nią zarażać innych. :)

O Autorze

Hej!

Dzięki, że zajrzałeś/zajrzałaś na mój profil na Patronite.

Jeśli tu jesteś to zapewne obserwujesz mój profil na fb: "Mama za kółkiem autobusu" gdzie to możesz znaleźć trochę zdjęć, anegdotek, ciekawostek czy porad na temat bezpiecznych podróży. Prowadzę również stronę: "Kobieca strona transportu", gdzie z grupą dziewczyn staramy się przekazywać ważne informacje w przystępnej formie, pokazywać sylwetki kobiet, które uwielbiają swoją pracę i lubią dzielić się swoją pasją.

 

Od dzieciaka lubiłam oglądać przejeżdżające autobusy, czy ciężarówki. Niestety pasja ta została zagłuszona i dopiero po kilku latach wróciła ze zdwojoną siłą. Zapisałam się na kurs prawa jazdy kat. D, kwalifikację. Zdałam, zaczęłam jeździć i postanowiłam założyć stronę na FB, aby pokazać, że kierowca to nie taki straszny człowiek, jak go opisują. Po dwóch latach wpadłam na pomysł zorganizowania odblasków.

 

Dlaczego?

Niestety drogi, chodniki jak i oświetlenie mamy jakie mamy. Nie zawsze można dojrzeć pieszego poruszającego się po zmroku, tym bardziej jeśli jest ubrany w ciemne kolory. Akcja spotkała się z miłym odbiorem, jednak niestety była tylko jednorazowa.

Dlaczego wybrałam Patronite?

Kto mnie obserwuje od dłuższego czasu może zauważyć, że biorę udział w różnych akcjach. Dwie staram się organizować, jednak sama tego nie pociągnę. Dwa lata temu aktywowałam sklep z gadżetami MZKA, gdzie dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup odblasków. Nie są to ogromne kwoty. Pozwalają na jedną większą akcję, a nie co miesięczne inicjatywy, które chciałabym organizować.

 

W tym roku chciałabym ruszyć z akcją #wozebezpiecznie.

W ramach tej inicjatywy zostałaby stworzona ulotka z informacją, jak bezpiecznie poruszać się pojazdami komunikacji miejskiej z wózkiem dziecięcym. Do ulotki byłaby dodawana przypinka z grafiką ilustrującą jak wsiadać i wysiadać z pojazdu, możliwe, że również magnes lub większy odblask z grafiką, aby można było go przyczepić do wózka łącząc informację o akcji #wozebezpiecznie i #bezpiecznybowidoczny.

 

 

Docelowo chciałabym, aby te dwie akcje były prowadzone jednocześnie i regularnie. Kto wie na jaki jeszcze pomysł wpadnę z Waszą pomocą. :)

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!