Linia wsparcia dla osób w żałobie

W Patronite od 30.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1377

Liczba Patronów: 1287

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
155 miesięcznie
460 łącznie
Fundacja Nagle Sami to organizacja, która pomaga osobom w najtrudniejszych momentach życia. Gdy świat wali się na głowę, umiera najbliższa Ci osoba, my jesteśmy, słuchamy i wspieramy. Jeżeli los osób w żałobie nie jest Ci obojętny zapraszamy do patronowania naszym projektom.

O Autorze

Dzień dobry! To najpierw Wam się przedstawimy...

Fundacja Nagle Sami powstała w 2011 roku. Od momentu założenia aż do dzisiaj jest jedyną organizacją w Polsce wspierającą kompleksowo osoby, które doświadczyły straty bliskich.

„Żałobę każdy przeżywa inaczej. Większość sama sobie poradzi, są jednak tacy i ja byłam właśnie taką osobą, która wiedziała, że doszła ze swoim cierpieniem do ściany” – mówi Olga Puncewicz, która po stracie męża himalaisty Piotra Morawskiego założyła Fundację Nagle Sami.

 

Pomagamy, bo znamy się na rzeczy...

Nasza linia wsparcia 800 108 108 powstała w 2013 roku.

Dzięki wsparciu Orange Polska linia jest bezpłatna to znaczy z całej Polski koszt połączenia to zero złotych. A uwierzcie – ma to znacznie, często rozmowy trwają kilkadziesiąt minut.

My nie pospieszamy, nie przerywamy, jesteśmy i mamy czas – to nasza zasada.

Przez 6 lat działania linii wsparcia 800 108 108 finansowaliśmy ją ze środków otrzymywanych od sponsora – dzięki temu kupiliśmy komputery, podstawowe oprogramowanie, stworzyliśmy program szkoleniowy i system superwizji, zbudowaliśmy także roczny system stażowy dla psychologów, którzy od zawsze wolontarystycznie obsługują linię.

Przez 6 lat zatrudnialiśmy koordynatora, który odpowiadał za opiekę nad stażystami, nad systemem szkolenia, jednym słowem nad całościowym działaniem linii i jej jakością.

Rok temu nasza sytuacja się zmieniła...

i całą organizację utrzymujemy głównie ze środków pozyskanych ze zbiórek i działalności naszego małego ośrodka. Od roku linię obsługują wyłącznie wolontariusze, koordynowana jest również wolontarystycznie, jednak system szkoleń, sprzęt, superwizja, opieka informatyka, drobne inwestycje i naprawy, a także rozwój linii - tego nie da się załatwić bez dodatkowych środków.

Po roku widzimy także – jak wielką odpowiedzialność na siebie bierzemy, deklarujemy pomoc i chcemy tej deklaracji dotrzymać – dlatego potrzebne nam Wasze wsparcie.

Nie chcemy zamykać naszej linii, jednak wysiłek utrzymania jej jest poza naszymi możliwościami.

Fundacja w liczbach

Przez 9 lat działalności:

 • powstały 34 edycje grup wsparcia dla osób w żałobie, każda z nich trwała przynajmniej rok
   
 •  9000 osób skorzystało z pomocy psychologicznej: konsultacyjnej lub psychoterapeutycznej i darmowego Telefonu Wsparcia 800 108 108;
   
 • ponad 10 tys. osób polubiło Fanpage Fundacji, który jest swoistym przewodnikiem dla osób po stracie, źródłem informacji psychologicznych i praktycznych dla osób w żałobie. Na Facebooku od maja 2019 r prowadzona jest także zamknięta grupa wsparcia dla osób po stracie, pod okiem moderatora z Fundacji, która ma ok. 500 aktywnych członków;
   
 • zespół psychologów Fundacji dokonał 350 wyjazdowych interwencji kryzysowych do rodzin z terenu całej Polski.
   
 • sześciokrotnie interwenci Fundacji wsparli psychologicznie rodziny poszkodowanych w sytuacji masowych katastrof i wypadków, jak na przykład wybuch w Kopalni w Mysłowicach, wypadek komunikacyjny w Kamieniu Pomorskim, czy wybuch gazu w Jankowie Przygodzkim;
   
 • wydaliśmy 25 tys. egzemplarzy bezpłatnego, praktycznego poradnika dla osób w żałobie (dostępny w hospicjach, ośrodkach kryzysowych, szpitalach)
   
 • przeszkoliliśmy 350 osób w ramach szkoleń psychologicznych z zakresu żałoby.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paulina Sikorska
Paulina Sikorska
Próg: 10 zł
Magdalena Karolina
Magdalena Karolina
Próg: 35 zł
Majka Horawianka
Majka Horawianka
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Joanna Traczyk
Joanna Traczyk
Próg: 20 zł
Barbara Pawluk
Barbara Pawluk
Próg: 5 zł