Szukaj
Przydatne linki
Logowanie Rejestracja Kategorie FAQ Jak to działa Baza wiedzy Kontakt z Patronite Regulamin Kup na prezentNie jesteś zalogowany
Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Podcast "Co w tym kosz(yk)u" w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyCześć, dzień dobry! Z tej strony Julia Wizowska, autorka bloga nanowosmieci.pl, najbardziej bezodpadowej książki ever "Nie śmieci" oraz podcastu "Co w tym kosz(yk)u".
Przed 2015 rokiem jeździłam po świecie. Pracowałam jako dziennikarka i reporterka. W przedpokoju miałam zawsze walizkę w pogotowiu – co chwilę była przepakowywana i ruszała ze mną w dalszą trasę. Przywoziłam teksty i zdjęcia do magazynów turystycznych. Publikowałam reportaże społeczne. Wędrowałam prywatnie i służbowo przez kraje Afryki, Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu. Owocem dwuletniej pracy na ogarniętym wojną Donbasie była wspólna z Grzegorzem Szymanikiem książka reportażowa - "Po północy w Doniecku".
Wróciliśmy w październiku 2015 roku. Jeszcze przez jakiś czas budziłam się w nocy, bo wydawało mi się, że miasto jest ostrzeliwane. Przestałam jeść mięso, bo kojarzyło mi się jednoznacznie. Potrzebowałam wyciszenia i sposobu na odstresowanie się. Wróciłam do dziergania na drutach i szydełkowania. Dawałam życie niepotrzebnym rzeczom. Przerabiałam i nadawałam nowy sens przedmiotom, które mogły, ale nie musiały trafić do kosza. Po nitce do kłębka – założyłam bloga nanowosmieci.pl. Na początku nie ujawniałam nazwiska i nie pokazywałam twarzy. Głupio – ja, reporterka, piszę o przerabianiu odpadów. Miałam toporny darmowy szablon na blogu i logo, które sama zrobiłam w bezpłatnym programie graficznym. I choć nazwa, którą wymyśliłam dla bloga oznaczała także dla mnie początek kolejnego etapu w życiu – przeniesienie się z umownych starych śmieci na nowe, to wtedy jeszcze nie wierzyłam, że pomysł się utrzyma. Że ktoś będzie chciał czytać o śmieciach, a strona stanie się popularna.
Dziś nanowosmieci.pl - to nie tylko blog o tym, jak dawać rzeczom drugie życie. To potężna baza edukacyjna na temat naszych domowych odpadów. Jeżdżę po Polsce, przyglądam się temu, co dzieje się z zawartością koszy dalej, a potem przekazuję tę wiedzę czytelnikom, słuchaczom, odbiorcom, uczestnikom warsztatów. Edukuję na blogu, w podcaście, w mediach społecznościowych. Organizuję webinary, szkolenia i warsztaty. A jednocześnie sama nieustannie się dokształcam z eko designu, CSR-u i gospodarki odpadami. W czerwcu 2021 ukończyłam studia podyplomowe z naturoterapii, więc w moich mediach zaczęło się pojawiać więcej treści związanej z zielarstwem, aromaterapią i osiędbaniem ;)
Konto na Patronite założyłam za namową osób, które po odsłuchaniu jednego z odcinków podcastu zapytały, czy mogą jakoś wesprzeć moją działalność, bo to, co robię jest dobre. Z drugiej strony, pojawiły się prośby o więcej! To jest wspomniany odcinek :) Jeśli chcesz, by takie treści w podcaście pojawiały się częściej - zostań moim Patronem!
W październiku mój podcast przeszedł lifting ;) Odrobinę zmieniła się nazwa, zupełnie zmieniła się aranżacja. Zakres tematyczny się poszerzył o tematy roślinne i bardziej związane z naturą i życiem w duchu slow. Wsparcie na Patronite pozwoli mi realizować odcinki podcastu "Co w tym kosz(yk)u" częściej!
Słuchaj Podcast "Co w tym kosz(yk)u" w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.
Wesprzyj działalność Autora Podcast "Co w tym kosz(yk)u" już teraz!
Zostań PatronemChcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.
Promowani autorzy
Pomoc