Avatar użytkownika

Zabawy Jedzeniem

38
patronów
715 
miesięcznie
38
patronów
715 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Dziękuję! Stawiasz mi wirtualną kawę, a kawy piję sporo - zwłaszcza gdy pracuję nad odcinkiem!

Bardzo doceniam to, że wspierasz moją pracę, moje dobre myśli znad kawy na pewno Cię dogonią! Podziękuję Ci osobiście i wymienię w gronie Patronek i Patronów - raz w miesiącu w poście na Instagramie i na Facebooku.
15 zł miesięcznie
Dzięki! 15 złotych to już solidne belgijskie frytki z pysznym sosem z krakowskiego foodtrucka - a jeśli mnie znasz to wiesz, że frytki kocham nad życie!

Jestem Ci bardzo wdzięczna za wsparcie i zapraszam Cię do specjalnej grupy "Zabawy Jedzeniem dla Patronek i Patronów" na Facebooku. Będę tam informowała o nowych odcinkach, pokazywała zakulisowe smaczki, służyła kulinarnym wsparciem w razie potrzeby. Raz na dwa miesiące spotkamy się na livie - pogadamy o pomysłach, książkach, codzienności - o czym tylko będziecie chciały i chcieli!

Twoje imię, nick albo ksywka również pojawi się w comiesięcznym, dziękczynnym poście!
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
95 dostępnych miejsc
Dziękuję! 25 złotych to pieniądze, które można wydać na pyszną neapolitańską pizzę - Ty zdecydowałaś/eś, że przekażesz je mi i jestem niesamowicie wdzięczna z tego powodu.

W podziękowaniu wyślę Ci pocztówkę z wierszykiem napisanym specjalnie dla Ciebie - a w wierszykach jestem akurat całkiem niezła! Jeśli poezja nie wywołuje w Tobie entuzjazmu na pocztówce może znaleźć się jakiś przepis :)!

Zapraszam Cię również oczywiście do facebookowej grupy dla Patronek i Patronów, w której będzie miło jak na kolacji z przyjaciółmi! Raz w miesiącu podziękuję Ci na Instagramie, Facebooku i w odcinku.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
49 dostępnych miejsc
Jestem zaszczycona! I wzruszona, że chcesz mnie wspierać taką kwotą. 50 zł miesięcznie to naprawdę konkretne wsparcie - pieniądze, za które można zjeść porządny, dwudaniowy obiad z deserem i kompotem albo ramen i jakieś pyszne ciastko na deser...

W podziękowaniu, oprócz pocztówki z osobistym wierszykiem lub przepisem wyślę Ci też magnes na lodówkę (będzie można nim przyczepić pocztówkę. albo listę zakupów. albo zdjęcie ukochanego! albo paragon. cokolwiek!).

Przysługują Ci również wszystkie inne nagrody z niższych progów - dostęp do facebookowej grupy dla Patronek i Patronów, na której będziecie dowiadywać się zakulisowych informacji i ciekawostek oraz uczestniczyć w live'ach. Podziękuję Ci też osobiście i regularnie będę wymieniać w gronie Patronek i Patronów.

100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
48 dostępnych miejsc
Pani kochana! Panie kochany! Za 100 złotych to ja zakupy robię dla całej rodziny a Ty chcesz mnie wspierać TAKĄ KWOTĄ! Jestem oszołomiona Twoją hojnością i bardzo, bardzo dziękuję! Tytuł Mecenaski lub Mecenasa Zabaw Jedzeniem należy do Ciebie!

Raz na trzy miesiące zapraszam Cię na indywidualną rozmowę - pogaduszki na Skype? Dyskusja przez telefon? Prywatny podcast na żywo? A może chcesz podsunąć mi fantastyczny pomysł na odcinek albo przedyskutować menu na rodzinną imprezę? Jeśli tylko masz ochotę - służę pomocą!

Pocztówkę dla Ciebie oczywiście już zaczęłam wypisywać, magnes też dostaniesz! I dostęp do patronackiej grupy na Facebooku.

O publicznych podziękowaniach nawet nie piszę bo to oczywistość!
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
30 dostępnych miejsc
WOW!!! Brak mi słów by opisać pod jak wielkim jestem wrażeniem i ile jedzenia można kupić za 200 złotych!
Możesz z dumą nosić tytuł Najzabawniejszej lub Najzabawniejszego z Zabawnych Mecenasek i Mecenasów Zabaw Jedzeniem! Twoja pomoc jest niesamowita!

Dostaniesz ode mnie prezent niespodziankę. Osobisty, wybrany z myślą o Tobie i z dedykacją!

Ponadto oczywiście przysługują Ci wszystkie nagrody z poprzednich progów - osobiste pogaduszki, magnes, pocztówka, dostęp do grupy i podziękowania - tu, tam i ówdzie.

Cały ocean pełen podziękowań!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zabawy Jedzeniem w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! Nazywam się Paulina Nawrocka, jestem dziennikarką radiową, pasjonatką kuchni i kulinariów, domową kucharką i rasową opowiadaczką! Tworzę Zabawy jedzeniem czyli najsmaczniejszy podcast o historii kuchni i kuchennych historiach. Nie o tym jak upiec placek. A przynajmniej nie tylko!

Dzień dobry!

Nazywam się Paulina Nawrocka, od kilkunastu lat pracuję w radiu, od kilku w ramach podcastu Zabawy jedzeniem dzielę się ze światem swoją kulinarną pasją i opowiadam o jedzeniu. Wkładam w to całe swoje serce, moje podcasty są pełne wiedzy i ciekawostek. Szukam interesujących rozmówców, wertuję stare i nowe książki kucharskie, odwiedzam producentów żywności, kucharzy, pasjonatów. 

Nie mówię o tym jak upiec placek, raczej o tym kto pierwszy upiekł placek, co go do tego skłoniło i jak ta decyzja wpłynęła na losy ludzkości.

Chcę byście wraz ze mną współtworzyli Zabawy Jedzeniem - podcast, który jest jak comfort food dla uszu!

Stworzyłam już kilkadziesiąt odcinków Zabaw Jedzeniem - wywiadów i audio felietonów o kuchni, ludziach, historii i kulturze. 

Rok temu założyłam konto na Patronite i była to jedna z najlepszych decyzji dotyczących mojej twórczości. To dzięki finansowemu wsparciu Patronów:

- zainwestowałam w nowy sprzęt do nagrywania,
- kupiłam mnóstwo książek, tych nowych i tych bardzo starych,
- zrealizowałam kilka nagrań wyjazdowych,
- spełniłam swoje wielkie marzenie o logo i całej identyfikacji wizualnej Zabaw jedzeniem!


To dzięki wielkiemu wsparciu Patronek i Patronów sfinalizowałam również pracę nad moją książką (elektroniczną) o polskich kluskach. 2 lata życia i szukania odpowiedzi na pytanie "Czym są pyzy?!" zmaterializowały się na blisko 200 stronach tej publikacji! 

Epos o kluskach jest tu!

Dzięki wsparciu moich Patronek i Patronów wystartowałam również z nowym cyklem podcastowym "Wszyscy jedzą", w którym rozmawiam - o jedzeniu oczywiście - z ciekawymi ludźmi, którzy niekoniecznie z jedzeniem się kojarzą!

 

ZABAWY JEDZENIEM CZYLI CO?

Podcast o historii kuchni i kuchennych historiach! Każdy odcinek to fascynująca podróż do kulinarnego świata, w którym jak w soczewce splata się kultura, historia, socjologia, psychologia, chemia, a nawet matematyka!

Z tego podcastu dowiecie się jak cukier zmienił losy trzech kontynentówczy Polacy fetyszyzują ramenco ma wspólnego aerożel z rosyjską baletnicą i na czym polegał gwiezdnych chrupków czar!

Zabiorę Was na ognisko u australopitekado baru mlecznego w Nowej Huciedo gwiazdkowej restauracji i do Biesiekierza gdzie stoi jedyny w Polsce pomnik ziemniaka

Wyjaśnię dlaczego jedzenie w szpitalach jest tak kiepskiewódka ma w Polsce PR gorszy niż Astra Zenecajak gotowanie obiadu ma się do poczucia kontroli i dlaczego fasolka szparagowa ciemnieje przy nieodpowiedniej obróbce?

Porozmawiam z kucharzami i kucharkami, rolnikami, hodowcami, naukowcami, pasjonatami, pisarkami, ludźmi gastro, ba! nawet z samym Robertem Makłowiczem (odcinek numer 6 i 1/2!).

Tworzę ten podcast bo wierzę, że jedzenie to uniwersalny język, dzięki któremu ludzie mogą się porozumieć i poznawać kulturę - swoją i cudzą. 

 

DLACZEGO PATRONITE?

 

Zabawy Jedzeniem tworzę od 2019 roku, zainwestowałam w ten projekt już mnóstwo czasu i pieniędzy. Założyłam Patronite by prosić o Wasze wsparcie moich działań. 

Praca nad każdym odcinkiem kosztuje mnie wiele czasu - od wymyślenia tematu, przez przygotowanie merytoryczne, umówienie gości, nagranie, montaż, opis odcinka. To często kilkadziesiąt godzin, które wykrawam z codzienności. Prócz czasu inwestuję też pieniądze -  wydaję je na sprzęt, regularnie opłacam serwis hostingowy, finansuję wyjazdy na nagrania, kupuję książki, płacę by poszerzać swoją kulinarną wiedzę i dzielić się nią z Wami! Traktuję podcast poważnie, jest jak moja druga praca - tyle, że bezpłatna, bo aplikacje podcastowe nie płacą twórcom za odsłuchania. Moje odcinki ukazują się  średnio co dwa tygodnie. Chciałabym utrzymać tę częstotliwość. Chciałabym robić je częściej nie rezygnując z jakości!

Mam mnóstwo pomysłów na kolejne odcinki, na odświeżenie formuły, na podcastowo-instagramowe projekty - a i pomysły nie kończą się na podcaście w obecnej formie. Chcę tworzyć reportaże, cykle wyjazdowe, popularyzować polską kuchnię i kulinarne dziedzictwo naszego kraju, działać na rzecz promocji polskiej kultury kulinarnej - tak w podcaście jak i  w  mediach społecznościowych.

Chcę dostarczać Wam wiedzy i rozrywki! 

Uważam, że za wartościowe treści w internecie warto płacić i mam wielką nadzieję, że uznacie, że moje treści też zasługują na symboliczne wsparcie.

 

DLACZEGO WARTO MNIE WESPRZEĆ?

 

Bo stoi za mną moje doświadczenie i umiejętności. Wkładam dużo pracy w rzetelny research, przygotowanie do rozmów, opracowanie scenariusza odcinka. Weryfikuję informacje, posługuję się poprawną polszczyzną, gwarantuję Wam świetną techniczną jakość i wartką narrację. 


Z mikrofonem zawodowo nie rozstaję się od 2008 roku, obecnie pracuję jako krakowska reporterka w Radiu TOK FM, gdzie m.in. współtworzę audycję „Poczytalni”, stworzyłam program o jedzeniu "TOK360 od kuchni", prowadziłam też poświęcony produktom tradycyjnym cykl audycji "Jadłospis". Jestem absolwentką Food Studies na Uniwersytecie SWPS, pracę dyplomową poświęciłam kluskom, które kocham nad życie. Byłam przewodniczką kulinarną i opowiadałam zagranicznym turystom o polskiej kuchni. Prowadzę kulinarnego instagrama @zabawyjedzeniem na którym piekę placki, robię kimchi, tworzę rymowane ankiety, opowiadam suche żarty, pokazuję codzienność i przemycam kulinarne ciekawostki. 

 

Po prostu radio, radość, wiedza i młode ziemniaczki! 

 

DZIĘKUJĘ ZA KAŻDE WSPARCIE! JESTEŚCIE WSPANIALI, LECĘ SMAŻYĆ PLACKI DLA WSZYSTKICH!

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Zabawy Jedzeniem w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zabawy Jedzeniem już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jagoda Łokić
Jagoda Łokić
15 zł
Asia Piotrowiak
Asia Piotrowiak
15 zł
Anna Smol
Anna Smol
7 zł
Anonimowy patron
25 zł
Anonimowy patron
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.