Avatar użytkownika

Zabawy Jedzeniem

30
patronów
631 
miesięcznie
30
patronów
631 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Dziękuję! Stawiasz mi wirtualną kawę, a kawy piję sporo - zwłaszcza gdy pracuję nad odcinkiem!

Bardzo doceniam to, że wspierasz moją pracę, moje dobre myśli znad kawy na pewno Cię dogonią! Podziękuję Ci osobiście i wymienię w gronie Patronek i Patronów - raz w miesiącu w poście na Instagramie i na Facebooku.
15 zł miesięcznie
Dzięki! 15 złotych to już solidne belgijskie frytki z pysznym sosem z krakowskiego foodtrucka - a jeśli mnie znasz to wiesz, że frytki kocham nad życie!

Jestem Ci bardzo wdzięczna za wsparcie i zapraszam Cię do specjalnej grupy "Zabawy Jedzeniem dla Patronek i Patronów" na Facebooku. Będę tam informowała o nowych odcinkach, pokazywała zakulisowe smaczki, służyła kulinarnym wsparciem w razie potrzeby. Raz na dwa miesiące spotkamy się na livie - pogadamy o pomysłach, książkach, codzienności - o czym tylko będziecie chciały i chcieli!

Twoje imię, nick albo ksywka również pojawi się w comiesięcznym, dziękczynnym poście!
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
96 dostępnych miejsc
Dziękuję! 25 złotych to pieniądze, które można wydać na pyszną neapolitańską pizzę - Ty zdecydowałaś/eś, że przekażesz je mi i jestem niesamowicie wdzięczna z tego powodu.

W podziękowaniu wyślę Ci pocztówkę z wierszykiem napisanym specjalnie dla Ciebie - a w wierszykach jestem akurat całkiem niezła! Jeśli poezja nie wywołuje w Tobie entuzjazmu na pocztówce może znaleźć się jakiś przepis :)!

Zapraszam Cię również oczywiście do facebookowej grupy dla Patronek i Patronów, w której będzie miło jak na kolacji z przyjaciółmi! Raz w miesiącu podziękuję Ci na Instagramie, Facebooku i w odcinku.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
49 dostępnych miejsc
Jestem zaszczycona! I wzruszona, że chcesz mnie wspierać taką kwotą. 50 zł miesięcznie to naprawdę konkretne wsparcie - pieniądze, za które można zjeść porządny, dwudaniowy obiad z deserem i kompotem albo ramen i jakieś pyszne ciastko na deser...

W podziękowaniu, oprócz pocztówki z osobistym wierszykiem lub przepisem wyślę Ci też magnes na lodówkę (będzie można nim przyczepić pocztówkę. albo listę zakupów. albo zdjęcie ukochanego! albo paragon. cokolwiek!).

Przysługują Ci również wszystkie inne nagrody z niższych progów - dostęp do facebookowej grupy dla Patronek i Patronów, na której będziecie dowiadywać się zakulisowych informacji i ciekawostek oraz uczestniczyć w live'ach. Podziękuję Ci też osobiście i regularnie będę wymieniać w gronie Patronek i Patronów.

100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
48 dostępnych miejsc
Pani kochana! Panie kochany! Za 100 złotych to ja zakupy robię dla całej rodziny a Ty chcesz mnie wspierać TAKĄ KWOTĄ! Jestem oszołomiona Twoją hojnością i bardzo, bardzo dziękuję! Tytuł Mecenaski lub Mecenasa Zabaw Jedzeniem należy do Ciebie!

Raz na trzy miesiące zapraszam Cię na indywidualną rozmowę - pogaduszki na Skype? Dyskusja przez telefon? Prywatny podcast na żywo? A może chcesz podsunąć mi fantastyczny pomysł na odcinek albo przedyskutować menu na rodzinną imprezę? Jeśli tylko masz ochotę - służę pomocą!

Pocztówkę dla Ciebie oczywiście już zaczęłam wypisywać, magnes też dostaniesz! I dostęp do patronackiej grupy na Facebooku.

O publicznych podziękowaniach nawet nie piszę bo to oczywistość!
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
30 dostępnych miejsc
WOW!!! Brak mi słów by opisać pod jak wielkim jestem wrażeniem i ile jedzenia można kupić za 200 złotych!
Możesz z dumą nosić tytuł Najzabawniejszej lub Najzabawniejszego z Zabawnych Mecenasek i Mecenasów Zabaw Jedzeniem! Twoja pomoc jest niesamowita!

Dostaniesz ode mnie prezent niespodziankę. Osobisty, wybrany z myślą o Tobie i z dedykacją!

Ponadto oczywiście przysługują Ci wszystkie nagrody z poprzednich progów - osobiste pogaduszki, magnes, pocztówka, dostęp do grupy i podziękowania - tu, tam i ówdzie.

Cały ocean pełen podziękowań!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zabawy Jedzeniem w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! Nazywam się Paulina Nawrocka, jestem dziennikarką radiową, pasjonatką kuchni i kulinariów, domową kucharką i rasową opowiadaczką! Tworzę Zabawy jedzeniem czyli najsmaczniejszy podcast o historii kuchni i kuchennych historiach. Nie o tym jak upiec placek. A przynajmniej nie tylko!

Dzień dobry!

Nazywam się Paulina Nawrocka, od kilkunastu lat pracuję w radiu, od kilku w ramach podcastu Zabawy jedzeniem dzielę się ze światem swoją kulinarną pasją i opowiadam o jedzeniu. Wkładam w to całe swoje serce, moje podcasty są pełne wiedzy i ciekawostek. Szukam interesujących rozmówców, wertuję stare i nowe książki kucharskie, odwiedzam producentów żywności, kucharzy, pasjonatów. 

Nie mówię o tym jak upiec placek, raczej o tym kto pierwszy upiekł placek, co go do tego skłoniło i jak ta decyzja wpłynęła na losy ludzkości.

Chcę byście wraz ze mną współtworzyli Zabawy Jedzeniem - podcast, który jest jak comfort food dla uszu!

Stworzyłam już kilkadziesiąt odcinków Zabaw Jedzeniem - wywiadów i audio felietonów o kuchni, ludziach, historii i kulturze. 

Rok temu założyłam konto na Patronite i była to jedna z najlepszych decyzji dotyczących mojej twórczości. To dzięki finansowemu wsparciu Patronów:

- zainwestowałam w nowy sprzęt do nagrywania,
- kupiłam mnóstwo książek, tych nowych i tych bardzo starych,
- zrealizowałam kilka nagrań wyjazdowych,
- spełniłam swoje wielkie marzenie o logo i całej identyfikacji wizualnej Zabaw jedzeniem!


To dzięki wielkiemu wsparciu Patronek i Patronów sfinalizowałam również pracę nad moją książką (elektroniczną) o polskich kluskach. 2 lata życia i szukania odpowiedzi na pytanie "Czym są pyzy?!" zmaterializowały się na blisko 200 stronach tej publikacji! 

Epos o kluskach jest tu!

Dzięki wsparciu moich Patronek i Patronów wystartowałam również z nowym cyklem podcastowym "Wszyscy jedzą", w którym rozmawiam - o jedzeniu oczywiście - z ciekawymi ludźmi, którzy niekoniecznie z jedzeniem się kojarzą!

 

ZABAWY JEDZENIEM CZYLI CO?

Podcast o historii kuchni i kuchennych historiach! Każdy odcinek to fascynująca podróż do kulinarnego świata, w którym jak w soczewce splata się kultura, historia, socjologia, psychologia, chemia, a nawet matematyka!

Z tego podcastu dowiecie się jak cukier zmienił losy trzech kontynentówczy Polacy fetyszyzują ramenco ma wspólnego aerożel z rosyjską baletnicą i na czym polegał gwiezdnych chrupków czar!

Zabiorę Was na ognisko u australopitekado baru mlecznego w Nowej Huciedo gwiazdkowej restauracji i do Biesiekierza gdzie stoi jedyny w Polsce pomnik ziemniaka

Wyjaśnię dlaczego jedzenie w szpitalach jest tak kiepskiewódka ma w Polsce PR gorszy niż Astra Zenecajak gotowanie obiadu ma się do poczucia kontroli i dlaczego fasolka szparagowa ciemnieje przy nieodpowiedniej obróbce?

Porozmawiam z kucharzami i kucharkami, rolnikami, hodowcami, naukowcami, pasjonatami, pisarkami, ludźmi gastro, ba! nawet z samym Robertem Makłowiczem (odcinek numer 6 i 1/2!).

Tworzę ten podcast bo wierzę, że jedzenie to uniwersalny język, dzięki któremu ludzie mogą się porozumieć i poznawać kulturę - swoją i cudzą. 

 

DLACZEGO PATRONITE?

 

Zabawy Jedzeniem tworzę od 2019 roku, zainwestowałam w ten projekt już mnóstwo czasu i pieniędzy. Założyłam Patronite by prosić o Wasze wsparcie moich działań. 

Praca nad każdym odcinkiem kosztuje mnie wiele czasu - od wymyślenia tematu, przez przygotowanie merytoryczne, umówienie gości, nagranie, montaż, opis odcinka. To często kilkadziesiąt godzin, które wykrawam z codzienności. Prócz czasu inwestuję też pieniądze -  wydaję je na sprzęt, regularnie opłacam serwis hostingowy, finansuję wyjazdy na nagrania, kupuję książki, płacę by poszerzać swoją kulinarną wiedzę i dzielić się nią z Wami! Traktuję podcast poważnie, jest jak moja druga praca - tyle, że bezpłatna, bo aplikacje podcastowe nie płacą twórcom za odsłuchania. Moje odcinki ukazują się  średnio co dwa tygodnie. Chciałabym utrzymać tę częstotliwość. Chciałabym robić je częściej nie rezygnując z jakości!

Mam mnóstwo pomysłów na kolejne odcinki, na odświeżenie formuły, na podcastowo-instagramowe projekty - a i pomysły nie kończą się na podcaście w obecnej formie. Chcę tworzyć reportaże, cykle wyjazdowe, popularyzować polską kuchnię i kulinarne dziedzictwo naszego kraju, działać na rzecz promocji polskiej kultury kulinarnej - tak w podcaście jak i  w  mediach społecznościowych.

Chcę dostarczać Wam wiedzy i rozrywki! 

Uważam, że za wartościowe treści w internecie warto płacić i mam wielką nadzieję, że uznacie, że moje treści też zasługują na symboliczne wsparcie.

 

DLACZEGO WARTO MNIE WESPRZEĆ?

 

Bo stoi za mną moje doświadczenie i umiejętności. Wkładam dużo pracy w rzetelny research, przygotowanie do rozmów, opracowanie scenariusza odcinka. Weryfikuję informacje, posługuję się poprawną polszczyzną, gwarantuję Wam świetną techniczną jakość i wartką narrację. 


Z mikrofonem zawodowo nie rozstaję się od 2008 roku, obecnie pracuję jako krakowska reporterka w Radiu TOK FM, gdzie m.in. współtworzę audycję „Poczytalni”, stworzyłam program o jedzeniu "TOK360 od kuchni", prowadziłam też poświęcony produktom tradycyjnym cykl audycji "Jadłospis". Jestem absolwentką Food Studies na Uniwersytecie SWPS, pracę dyplomową poświęciłam kluskom, które kocham nad życie. Byłam przewodniczką kulinarną i opowiadałam zagranicznym turystom o polskiej kuchni. Prowadzę kulinarnego instagrama @zabawyjedzeniem na którym piekę placki, robię kimchi, tworzę rymowane ankiety, opowiadam suche żarty, pokazuję codzienność i przemycam kulinarne ciekawostki. 

 

Po prostu radio, radość, wiedza i młode ziemniaczki! 

 

DZIĘKUJĘ ZA KAŻDE WSPARCIE! JESTEŚCIE WSPANIALI, LECĘ SMAŻYĆ PLACKI DLA WSZYSTKICH!

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Zabawy Jedzeniem w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zabawy Jedzeniem już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Podcast Historyczny
Podcast Historyczny
15 zł
Djuk
Djuk
15 zł
Ela Rutkowska
Ela Rutkowska
7 zł
Maciej Papierski
Maciej Papierski
15 zł
Maria Pfister
Maria Pfister
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.