Anastazja z Mariupola

W Patronite od 04.07.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 980

Liczba Patronów: 748

Zostań Patronem
Kup na prezent
23 patronów
439 miesięcznie
3 186 łącznie

Mural Coja w Toruniu

2 000 zł

miesięcznie

21%

osiągnięto

1 561 zł

brakuje

NAStalgia wymyśliła coś wspaniałego - zrobić w Toruniu mural Coja.

Pierwszy taki powstał w Moskwie na Starym Arbacie. Są także w innych miastach Rosji, Ukrainy, Białorusi, może gdzieś jeszcze, ale mniej znane.

Jest to miejsce, które łączy. Miłością do utworów Wiktora Coja, jego zespołu KINO, szerzej - miłością do muzyki, jeszcze globalniej - łączy miłością, po prostu. Ludzie przychodzą tu, aby pograć na gitarze wieczorem, zapalić papierosa w przerwie w pracy, spotkać się w weekend, porozmawiać, pobyć razem w atmosferze pokojowej.

Myślę, że Toruń na takie miejsce zasługuje i że ono doda temu miastu, które kocham i chcę rozwijać i rozwijać się w nim i razem z nim. Będzie to wspaniała okazja, aby polscy miłośnicy twórczości Coja (którzy są i dość liczni, jak pokazuje zainteresowanie naszym projektem Coj po polsku https://www.youtube.com/@anastazjazmariupola) zintegrowali się z nowoprzybyłymi jego fanami ze Wschodu. Będzie niesamowicie, klimatycznie i dobrze, widzę to! To będzie nowa atrakcja kulturalna Torunia. Ty też będziesz mógł czy mogła tam przyjść i rozkoszować się niezwykłą atmosferą.

A przy otwarciu muralu koniecznie zrobimy jakiś koncert ;)

Andrzej Poprostu wykazał szczere zainteresowanie tym szalonym pomysłem i zgodził się wziąć za artystyczne wykonanie takiego muralu. Pieniądze z tej zbiórki są przeznaczone na jego wynagrodzenie oraz materiały. Umówiliśmy się na 4000 złotych na dwie raty, stąd kwota miesięczna tego celu.

ZGM już wydał pozwolenie na pomalowanie paru piękneych ścian na Podgórzu. Jeśli będzie zgoda, mural powstanie już tą jesienią!

Płyta "Coj po polsku" - przeboje zespołu KINA w polskim tłumaczeniu

4 000 zł

miesięcznie

10%

osiągnięto

3 561 zł

brakuje

Toruńska kapela NAStalgia już nagrywa studyjnie płytę coverów Wiktora Coja z tłumaczeniem tekstów na polski.
Czeka na Was niesamowity program z 13 utworów, który w 2022 roku wygrał konkurs muzyczny Toruńskiej Agendy Kulturalnej.
Na okładce płyty będzie zdjęcie ściany pamięci Coja w Toruniu, która w tej chwili powstaje na szkicach artysty Andrzeja Poprostu.
Takiej jeszcze nie było :)
Planowany termin wydania płyty - marzec 2023.
Każdy mój Patron dostanie jej egzemplarz w pierwszej kolejności.
A egzemplarze, które zostaną po rozdaniu Patronom, będą upowszechniane za dowrowolne datki, i dochód z tego przedsięwzięcia będzie skierowany na pomoc Ukrainie w jej walce o życie i wolność.