Avatar użytkownika

Anastazja z Mariupola

10
patronów
173 
miesięcznie
7 534 
łącznie
10
patronów
173 zł 7 534 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Wybierz 5 zł
500 dostępnych miejsc
🧡 Wielkie dzięki! Jesteś ważnym wsparciem dla moich twórczych działań– Twoje 5 zł jest dla mnie prawdziwym komplementem!
💎 Z ogromną przyjemnością wpiszę Cię na listę moich Mecenasów, która jest opublikowana w informacjach o mnie na fanpage'u facebookowym. Jeśli wybierasz opcję anonimowego patronowania, to na liście pojawi się "Mecenas Anonimowy" lub "Mecenaska Anonimowa". Szanuję prywatność :)
Poza tym comiesięcznie podzielę się z Tobą najważniejszymi przemyśleniami i olśnieniami, które przeszłam w ciągu miesiąca na drodze swojego rozwoju. Zrobię to w formie posta na Patronite, którego zawartość będzie umieszczona w mailu do Ciebie, wysłanego z tej platformy.
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
250 dostępnych miejsc
🧡 Wielkie dzięki! Jesteś ważnym wsparciem dla moich twórczych działań– Twoje 10 zł to dla mnie wyraz uznania!
💎 Oprócz opcji podziękowania, dostępnej w niższym progu wsparcia, wyślę Ci na maila wybrane (przez Ciebie) dwie piosenki z tych, które mam wydane na dzień dzisiejszy, - czy to z moich autorskich, czy z coverów grupy Kino (dostępne też podkłady muzyczne do wokalu - czyli wesja karaoke) - w plikach MP3 lub WAW, tak że będą Twoje dożywotnie, nawet w chwilach, gdy będziesz poza zasięgiem Internetu ;)
Obrazek progu
13 zł miesięcznie
Wybierz 13 zł
115 dostępnych miejsc
Aby otrzymać CD z albumem "Coj po polsku", wystarczy opłacić 4-miesięczną subskrypcję (łącznie 52 złotych) i napisać na maila doradca.snu@gmail.com dane do wysyłki. Standardowo wysyłam pocztą polską listem poleconym ekonomicznym.

Nadmiar środków (po pokryciu kosztów realizacji projektu) zostanie wykorzystany na zakup kwadrokopterów dla Ukrainy. Więc jeśli wpłacisz więcej, niż za 4 miesiące, to większa kwota pójdzie na pomoc dla wschodnich sąsiadów.
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
124 dostępne miejsca
🧡 Wielkie dzięki! Jesteś ważnym wsparciem dla moich twórczych działań– Twoje 20 zł to dla mnie bardzo przyjemna pochwała!
💎 Oprócz opcji podziękowania, dostępnych w niższych progach wsparcia, wyślę Ci na maila swoją powieść "Ktoś (trudno zobaczyć kto) na bialyn jednorożcu" w formacie PDF w wersji autorskiej (bez ingerencji wydawnictwa).
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
199 dostępnych miejsc
🧡 Wielkie dzięki! Jesteś ważnym wsparciem dla moich twórczych działań– Twoje 25 zł to dla mnie dawka motywacji!
💎 Oprócz opcji podziękowania, dostępnych w niższych progach wsparcia, wyślę Ci na maila swoją powieść "Ktoś (trudno zobaczyć kto) na bialym jednorożcu" w formie samodzielnie przeze mnie nagranego, wprawdzie domowego audiobooka, którego możesz słuchać w formacie MP3. Wersja autorska (bez ingerencji wydawnictwa).
Obrazek progu
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
79 dostępnych miejsc
🧡 Wielkie dzięki! Jesteś ważnym wsparciem dla moich twórczych działań– Twoje 30 zł to dla mnie namacalne potwierdzenie, że robię coś, co jest ważne nie tylko dla mnie!
💎 Oprócz opcji podziękowania, dostępnych w niższym progu wsparcia, zaproszę Cię na transmisję na żywo na moim kanale Youtube, na której będziemy mogli porozmawiać na tematy, które nas interesują: to znaczy nie tylko mnie, ale też Ciebie oraz inne osoby, które wybiorą ten próg wsparcia lub wyższy. Poproszę Cię o wysłanie propozycji pytań i tematów, a na transmisji zrobimy prawdziwą burzę mózgów i wymianę doświadczeń. Planuję robić taką transmisję raz w miesiącu. Daty będziemy ustalać razem z grupą zainteresowanych osób. Będzie też dostępne nagranie. Dostęp będzie ograniczony - tylko dla osób, które wybrały dany próg wsparcia lub wyższy.
Obrazek progu
33 zł miesięcznie
Wybierz 33 zł
98 dostępnych miejsc
Aby otrzymać CD z albumem "Coj po polsku", wystarczy opłacić 2-miesięczną subskrypcję (łącznie 66 złotych) i napisać na maila doradca.snu@gmail.com dane do wysyłki. Standardowo wysyłam pocztą polską listem poleconym ekonomicznym.

Nadmiar środków (po pokryciu kosztów realizacji projektu) zostanie wykorzystany na zakup kwadrokopterów dla Ukrainy. Więc jeśli wpłacisz więcej, niż za 2 miesiące, to większa kwota pójdzie na pomoc dla wschodnich sąsiadów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Anastazja z Mariupola w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Dzikuska ze Wschodu i stypendystka Miasta Toruń w dziedzinie kultury 2024.
Piosenkarka i jedna z „50 śmiałych kobiet” 2022 według Wysokich Obcasów.
Autorka powieści "Ktoś (trudno zobaczyć kto) na białym jednorożcu".
Kreatorka projektu „Coj po polsku” (utwory legendy rocka z ZSRR w j. pol.).

Moje motto: prawdziwa sztuka życia. Całokształt mojego życia to temat na film. Nie będę spoilerowała, bo może zostanie nakręcony ;) Ale w każdym kawałku tego, co tworzę, zawiera się cząstka mojego życia i prawdy o mnie.

"Ktoś (trudno zobaczyć kto) na białym jednorożcu"

To jest moja pierwsza powieść. Narratorem w niej jest 6-letnia dziewczynka, ale tematy są dla dorosłych. Wśród dziecięcej paplaniny znajdziesz tu wielkie poszukiwania czowieka: kim jest Bóg, jaki jest świat, kim jestem ja. Tolerancja i ksenofobia, życie i śmierć, wojny i kompromisy, feminizm, religia, badania kosmosu, zdrowie psychiczne i wiele innych arcyciekawych i kontrowersyjnych tematów ujętych prostym językiem a pokazanych z perspektywy dziecka, czyje spojrzenie jest wciąż czyste, wolne od utartych schematów.

Książkę przygotowuję do wydania w dwóch językach - po rosyjsku (w tym języku ją początkowo napisałam) i po polsku (sama też przetłumaczyłam). Możesz mieć dostęp do autorskiej wersji (przed ingerencją redaktorską) w formacie PDF lub MP3, wspierając mnie subskrypcyjnie (comiesięczne wpłaty wybranej kwoty) lub wpłacając na jednorazową zbiórkę: https://patronite.pl/z/jednorozec

"Nowe życie"

To jest album moich autorskich piosenek. W tej chwili nagrywam pierwszy utwór, który do końca 2024 roku ukaże się jako singel. Nosi tytuł "Miasto w kosmosie", realizuję go ze wsparciem finansowym miasta Toruń (dostałam stypendium artystyczne). 

Drugi singel pod roboczym tytułem "Piosenka dla dziadka" będzie dotyczył tematu przemocy w rodzinie i wyjścia z takiej sytuacji. 

Album będzie zawierał minimum 10 utworów, większość w języku polskim, parę w innych językach słowiańskich. Zamierzam zmiksować nie tylko języki, ale także style muzyczne - od inspiracji rockowych i jazzowych przez reggae i punk po rap czy pop.

Tytuł "Nowe życie" nawołuje zarówno do budowania życia na nowo po przeprowadzce do nowego kraju, jak i po wyleczeniu się z kiluletniej depresji oraz podjęciu ważnych decyzji, które na zawsze odmieniły moje życie. Wszystkie te tematy więc znajdą swoje odbicie w tym albumie: międzykulturowość, zdrowie psychiczne, odwaga do zmian.

Coj po polsku

Lubisz surowe brzmienia i rock lat 80.? Słuchasz Ciechowskiego, Tymańskiego, Maanamu? Może Ci się spodobać album „Coj po polsku”. Przekonaj się teraz:

Podjęłam się przedstawienia Wiktora Coja szerszej polskiej publiczności. Wcześniej był znany w Polsce niszowo. Nieco spopularyzowała go książka polskiego autora Konstantego Usenki "Oczami radzieckiej zabawki" z 2012 roku oraz rosyjski film "Lato" z 2018 roku, który był pokazywany w Polsce. 

Wiktor Coj - pionier, wokalista, aktor, niepokorny wobec radzieckiego reżimu. W latach 80. ikona rocka zza wschodniej granicy, lider legendarnej grupy „Kino”. Autor inteligentnych a prostych, nasyconych emocjami i symbolami tekstów, które nigdy się nie zdezaktualizowały. Wciąż żywa legenda dla tych, którzy kochają „chropowate” brzmienie i wartościowe teksty, które przetłumaczyłam i zaśpiewałam po polsku.

W nagraniu studyjnej płyty "Coj po polsku" wzięli udział muzycy z Torunia: Igor Szeliga (gitara basowa), Filip Szanciło (perkusja), Jaromir Łatuszyński (perkusja), Paweł Głos (gitara elektryczna), Marcin Klaman (realizacja, miks, mastering, produkcja), Filip Kołodziej (mastering wokalu) i ja (wokal, gitara akustyczna, klawisz).

"Coj po polsku" to na ten moment najbardziej zaawansowany z moich projektów. Oprócz wydania płyty, zorganizowałam powstanie w Toruniu pierwszego w Polsce (i w Unii Europejskiej) muralu pamięci Wiktora Coja. Na Wschodzie takie murale są bardzo rozpowszechnione, gdyż artysta ten jest tam ogromnie popularny. W 2024 roku zagram ostatnie koncerty z programem "Coj po polsku", po czym skupię całą swoją uwagę na wydaniu autorskiego albumu oraz powieści.

Gdzie jeszcze możemy się spotkać

Możesz obserwować mój YT, IG oraz FB (ikonki powyżej, pod rozdziałem "O autorze"), gdzie zawsze są najświeższe informacje o moich projektach, w tym o koncertach.

I niech będzie z Tobą prawdziwa sztuka życia

 

Cele Autora

Wyzwolić świat z przestarzałych wartości
  • 3 523 zł miesięcznie
  • 3 350 zł brakuje
4%
"Wolność artysty wynika z twórczego sprzeciwu [...] wobec wszystkiego, co kształtuje życie człowieka. Jest to wolność dająca prawo do formułowania poglądów na wszelkie tematy. Artysta – na fali energii człowieka wolnego – przygląda się krytycznie światu i podważa rzeczy, które innym wydają się oczywiste lub objawione. Artyści nie pozwalają stłumić w sobie wolności do samostanowienia. Cywilizacja wykorzystuje tę energię krytyczną na rzecz przemian światopoglądowych. Dzięki artystom świat się unowocześnia i wyzwala z przestarzałych wartości. Niezależność percepcji oraz wyczulenie na skostnienia paradygmatu decydują o społecznej wartości artysty." - z artykułu "Wolność w sztuce" Anny Marii Potockiej: https://www.mocak.pl/wolnosc-w-sztuce-maria-anna-potocka

"Co zagraża artyście? Co czyha na jego wolność?" - pyta autorka w dalszej części publikacji.
I odpowiada, że dla artysty prywatnego największym wrogiem jest brak środków na życie, brak czasu. A dla artysty publicznego - sukces, przez który artyści często tracą krytycyzm i prywatność.

Czuję w sobie tę wolność podważania rzeczy oczywistych, odwagę i pragnienie unowocześniania świata. Mam wystarczająco kreatywności, aby robić to w sposób interesujący. Chcę wychodzić ze swoją twórczością do ludzi. Chcę produkować ją w możliwie najatrakcyjniejszej formie, aby była odebrana i wywarła wpływ. Nie chcę robić tego po etacie i opiece na córką - po nocach, ostatkiem sił, bo straci na jakości. Nie chcę tworzyć coś tylko po to, by wszystkim się podobało i szybko się sprzedawało, bo straci na wolności. Chcę tworzyć beskompromisowo pod względem przekazu i jakości jego formy.

Dlatego zwracam się do Was - ludzi, ceniących w życiu jakość i wolność. Wasze wsparcie pomoże mi być spokojną o chleb, a te wszystkie godziny, które ludzie przeznaczają na pracę zarobkową, przeznaczyć na to, do czego jestem przeznaczona, - tworzenie i wydawanie rzeczy, które mają zmienić świat. Czy nie za bardzo patetycznie i zuchwale? Nie, w sam raz.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Anastazja z Mariupola już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Maciej Grużlewski
Maciej Grużlewski
33 zł
Zuzanna Włodowska
Zuzanna Włodowska
13 zł
Joanna Ewa Wiktoria
Joanna Ewa Wiktoria
13 zł
Smok Przemek
Smok Przemek
13 zł
Paweł Stawicki
Paweł Stawicki
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.