Na Styku Sieci

W Patronite od 18.11.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1498

Liczba Patronów: 1225

Zostań Patronem
5 patronów
80 miesięcznie
1 974 łącznie
Tworzymy treści, które pozwolą Ci efektywnie pracować w branży sieciowej. Z naszą pomocą rozwiniesz swoje praktyczne umiejętności, a wiedza, którą nabędziesz pozwoli Ci zawsze nadążyć za zmianami zachodzącymi w świecie sieci komputerowych. Na Styku Sieci - Po prostu. Po polsku. Nie tylko o sieciach.

O Autorze

Cześć, z tej strony autorzy "Na Styku Sieci" - Damian Michalak i Łukasz Kowalski.

Branża sieci komputerowych jest dość specyficzna. Często jest tak, że wydaje nam się, że znamy pewną technologię bardzo dobrze – do czasu aż rzeczywistość to weryfikuje odkrywając pewne braki. Właśnie to stało się powodem powstania "Na Styku Sieci" - strony, która od kwietnia 2016 roku pomaga odkrywać i szlifować sieciowe kompetencje ludziom takim jak Ty. W ramach naszej dotychczasowej działalności napisaliśmy ponad 130 artykułów technicznych, nagraliśmy 20 odcinków podcastu "Między Nami a Sieciami" oraz kilkadziesiąt filmów na YouTubie.

Cały projekt realizujemy w oparciu o zasadę pełnej transparentności - możesz sprawdzić zarówno nasze przychody jak i wydatki w każdym kolejnym miesiącu naszej działalności. Sprawdź przykładowy raport.

Nasze strony

Nasze przykładowe produkcje

W ramach "Na Styku Sieci" tworzymy trzy główne kategorie treści: artykuły, materiały wideo oraz podcast.

Artykuły

Piszemy zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Osobom stawiającym pierwsze kroki w branży pomagamy chociażby przygotować się do egzaminu CCNA R&S:

Nie boimy się również bardziej zaawansowanych tematów, takich jak na przykład technologia VXLAN:

Publikujemy również mnóstwo materiałów dla entuzjastów sieci bezprzewodowych:

Materiały wideo

Treść pisana to nie wszystko. Bardziej złożone tematy opracowujemy w formie filmów na YouTubie. Poniżej przykład dotyczący protokołu BGP:


...oraz drugi przykład, w którym omawiamy NAT:

Podcast

W maju 2019 roku wystartowaliśmy z naszym własnym podcastem o nazwie "Między Nami a Sieciami":

Dotychczas nagraliśmy 20 odcinków. Najpopularniejszy z nich to nagranie dotyczące zarobków sieciowców w Polsce:

Niemniej popularne są również tematy dotyczące efektywnej pracy:

Co dalej?

Chcemy produkować więcej i lepiej - Twoje wsparcie z pewnością nam w tym pomoże. Jeżeli dotychczasowe produkcje przypadły Ci do gustu to zapraszamy do dobrowolnej partycypacji w ramach jednego z przygotowanych przez nas progów. Z góry dziękujemy!

Spotkajmy się Na Styku Sieci! :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni