Aniela Sawicka

W Patronite od 22.08.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 377

liczba Patronów: 519

16 patronów
621 zł miesięcznie
9 632 zł łącznie
Cześć, jestem Nela. Kiedy 14 lat temu pierwszy raz stanęłam na nartach, nie podejrzewałam, że nie będę wyobrażała sobie bez nich życia. Dziś jestem w zupełnie innym miejscu, ale do celu jakim są Igrzyska Olimpijskie jeszcze daleko! Chodź, razem uda nam się to osiągnąć :)

O Autorze

O mnie

Mam na imię Nela. Kiedy 14 lat temu moi Dziadkowie pierwszy raz zabrali mnie na narty, nie podejrzewałam, że nie będę wyobrażała sobie bez nich życia. Wszystko zaczęło się niewinnie. Trening pierwszy, drugi, trzeci. Nawet się nie zorientowałam jak trenowałam już dwa razy dziennie, a zimowe szusy na polskich stokach zamieniły się w całoroczne wyjazdy na lodowce...

Wtedy to przyszły pierwsze poważniejsze wyniki: 

 • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski SL - 1 miejsce 2016
 • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski SG - 3 miejsce 2016
 • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski SC - 3 miejsce 2016
 • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski GS - 3 miejsce 2017
 • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski GS - 2 miejsce 2017
 • 18 zwycięstw w 4-letnim cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski
 • przez 4 lata w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski
 • Młodzieżowa Kadra Śląska przez 4 lata

Dziś jestem w zupełnie innym miejscu, a do celu jakim są Igrzyska Olimpijskie coraz bliżej! Do najlepszych wyników sezonu 2019/20 trzeba zaliczyć:

 • Wicemistrzostwo Polski w slalomie
 • Wicemistrzostwo Polski w slalomie równoległym
 • Wicemistrzostwo Słowacji - slalom
 • powołanie na Mistrzostwa Świata Juniorów w Narvik
 • zakwalifikowanie się do kadry juniorów (niestety nie wiąże się z tym żadne dofinansowanie)

*wszystkie moje wyniki znajdziesz na stronie.

nelaslalom


Team

W narciarstwie, choć wyniki są ważne, to nie są najważniejsze. Na pierwszy miejscu zawsze jest stworzenie zgranego i dobrze funkcjonującego teamu. Od samego początku współpracuję z moim Trenerem - Zbigniewem Dendysem, który jest również moim serwisantem. Wspiera mnie także trener motoryczny, psycholog sportu, rehabilitantka, lekarz, a także moi rodzice i rodzeństwo.

TRENER GŁÓWNY

Zbigniew Dendys

PSYCHOLOG SPORTOWY

Wojciech Herra

TRENER MOTORYCZNY

Dominik Dendys

REHABILITANTKA

Katarzyna Kuźma

LEKARZ

dr Mariusz Smolik

+

RODZINA


Treningi

Nie zawsze jest lekko, ale jak tylko zdarzy się dzień wolny, uświadamiam sobie jak bardzo nie wyobrażam sobie życia bez tych pobudek o 4 rano, kilogramów przerzuconych na siłowni i ubrań całych od błota podczas letnich treningów w terenie!

 

 

 


Piszą o Neli

Artur Płonka, trener motoryczny:

„Jako osoba zawodowo zajmująca się przygotowaniem motorycznym (fizycznym) sportowców podjęta od czerwca br. współpraca z Nelą Sawicką, sportowcem zawodowo uprawiającym narciarstwo alpejskie przebiega w sposób wysoce profesjonalny. Pragnę nadmienić, że Nela Sawicka wykazuje się dużą odpowiedzialnością, rzetelnością, zdyscyplinowaniem w wykonywaniu powierzonych jej zadań treningowych. Pomimo tak młodego wieku charakteryzuje się dojrzałością sportowca z wieloletnim doświadczeniem, jest ukierunkowana na osiągniecie możliwie wysokich wyników w w/w. dyscyplinie sportowej, systematycznie, wytrwale dąży do osiągniecia celu. W efekcie przełożyło się to na poprawę jej poszczególnych zdolności motorycznych (sprawności fizycznej) mających niebagatelne znaczenie w treningu specjalistycznym. Na szczególne podkreślenie zasługuję fakt wysokiej samodyscypliny, dojrzałości mentalnej Neli Sawickiej stanowiące kluczową role w wykonywaniu treningów. Mając na uwadze dalszą współprace z Nelą Sawicką, jej zaangażowanie w treningi, systematyczność, wolę działania jako sportowca jestem przekonany o jej sukcesie zawodowym w dyscyplinie narciarstwo alpejskie."

 

Grzegorz Dendys, Instruktor wykładowca SITN PZN ze sportowym dorobkiem: wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w carvingu, organizator i uczestnik zawodów skicrossowych, reprezentował Polskę na kongresach narciarskich w składzie Demo Team Polska SITN PZN, jako kadrowicz ma za sobą starty w Pucharze Świata w carvingu.

"Każdy trener ma wizję swojej pracy i cel, który chciałby kiedyś osiągnąć. Pracujemy z wieloma zawodnikami i wciąż szukamy wśród nich tego, który pozwoli nam ten nasz Wielki cel zrealizować. Anielka Sawicka jest dla mnie wzorem takiego zawodnika - zdeterminowana, skupiona na pracy, świadoma ogromu zadań, które przed Nią stoją. I nie znam w polskim narciarstwie drugiej takiej Dziewczyny, która dokonała tak stanowczego wyboru i która dla sportu poświęciła wszystko inne."


Nela w mediach:

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni