W Patronite od 27.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1431

Liczba Patronów: 974

Zostań Patronem
Kup na prezent
16 patronów
250 miesięcznie
7 580 łącznie
Robimy newsletter ze światowymi newsami. Kim jesteśmy? Grupą przyjaciół mającą ambicję, żeby odczarować świat i opisać go takim, jakim jest.

O Autorze

Neuropa to grupa przyjaciół mająca ambicję, żeby opisywać świat w sposób racjonalny.  Zmiany klimatu, medycyna, katolicyzm, węgierska polityka... Zaciekawieni jesteśmy wszystkim. Bo tylko globalne spojrzenie może przynieść zrozumienie czasów, w których żyjemy. Zapraszamy do wspólnej podróży przez świat!

Jesteśmy też osobami, które od dawna szukały takiej prasówki, jaką same chciałyby poczytać, czyli ambitnej, międzynarodowej, ale z polską perspektywą, zawierającej wydarzenia ze świata, ale również teksty mniej przywiązane do bieżących zdarzeń. Ponieważ nigdzie nie mogliśmy takiej znaleźć, zrobiliśmy ją sami. Tak narodził się Tygodnik Neuropa - tworzymy go już rok! Tygodnik opiera się na źródłach polsko- oraz anglojęzycznych, którym towarzyszą krótkie opisy po polsku (w razie potrzeby zawsze można użyć translatora). Źródła są zazwyczaj zupełnie otwarte, choć niektóre z nich ochrania słaby paywall (np. z miesięcznym limitem artykułów w zamian za rejestrację), bo, jak powszechnie wiadomo, jakość nie rośnie na drzewie.

Wszystkie zebrane do tej pory pieniądze wydaliśmy tak:

 

Poza Tygodnikiem przygotowujemy dla naszych czytelników również ponadprogramowe wydania specjalne, w ramach których staramy się bardziej zanurzyć w konkretną tematykę oraz polecić Wam interesujące naszym zdaniem pozycje podcastowe. Dwa osiągnięcia, z których jesteśmy szczególnie dumni/e to Niezbędnik Neuropejski oraz Kanon Neuropejski. Są to listy książek, które polecamy przeczytać każdemu, kto chce lepiej odnaleźć się we współczesności.

 

Możesz nas również kojarzyć z profili społecznościowych prowadzonych na Facebooku czy Twitterze, gdzie publikujemy różnorodne artykuły okraszone infografikami.

 

Promowaliśmy szczepienia, zanim to było modne:

 

Od początku patrzyliśmy na ręce władzy w kontekście transformacji energetycznej:

Przestrzegaliśmy przed terapiami alternatywnymi:

Czy też, może trochę mniej poważnie, sprawdzaliśmy, w jakie teorie spiskowe wierzą rodacy:

 

Funduszy z Waszego wsparcia obiecujemy nie wydać na głupoty. Na początku chcemy przeznaczyć przychody z Patronite na promocję i bieżącą działalność Tygodnika. Aby podnosić jakość materiałów i otwierać kolejne gałęzie działalności czy też opłacić cudowne osoby nam pomagające czasami potrzeba trochę kapitału.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Piotr Kucharski
Piotr Kucharski
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Mateo
Mateo
Próg: 5 zł