Avatar użytkownika

Neuropa

18
patronów
290 
miesięcznie
10 310 
łącznie
18
patronów
290 zł 10 310 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie!

Każdy wpłacający znajdzie się na liście patronów, która będzie linkowana w każdym wydaniu Tygodnika. Będzie też miał miejsce w naszych sercach.
10 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie! Dzięki tej kwocie kupimy kawę naszemu korektorowi, dzięki czemu jakość publikowanych tekstów będzie jeszcze wyższa.

Każdy wpłacający znajdzie się na liście patronów, która będzie linkowana w każdym wydaniu Tygodnika. Będzie też miał miejsce w naszych sercach oraz dostanie minimum raz miesięcznie zdjęcie któregoś z redakcyjnych zwierzaków.
25 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie. Teraz kawy wystarczy dla dodatkowych członków zespołu, dzięki czemu będziemy w noc przed wydaniem Tygodnika upewniać się, że wszystkie newsy są aktualne. Być może starczy też na zareklamowanie Tygodnika.

Osoby z tej grupy zaprosimy do zamkniętej społeczności na fb/discordzie.

Dodatkowo pakiety z poprzednich progów:
Każdy wpłacający znajdzie się na liście patronów, która będzie linkowana w każdym wydaniu Tygodnika. Będzie też miał miejsce w naszych sercach oraz dostanie minimum raz miesięcznie zdjęcie któregoś z redakcyjnych zwierzaków.
50 zł miesięcznie
To zaszczyt. Za 50 złotych to można życie na nowo ułożyć. Powinno też starczyć na zareklamowanie Tygodnika.

Osoby z tej grupy raz na miesiąc będą brały udział w decydowaniu, o czym będzie specjalny mini-dział Tygodnika.

Dodatkowo pakiety z poprzednich progów:
Zaprosimy Cię do zamkniętej społeczności na fb/discordzie, a każdy wpłacający znajdzie się na liście patronów, która będzie linkowana w każdym wydaniu Tygodnika. Będziesz też miał miejsce w naszych sercach oraz dostaniesz minimum raz miesięcznie zdjęcie któregoś z redakcyjnych zwierzaków.
100 zł miesięcznie
Widok takiej kwoty powoduje zawroty głowy. Kawa dla korektora, reklama Tygodnika, stać nas będzie dzięki Tobie na wszystko.

Teraz będziesz brał(a) udział w decydowaniu, o czym będzie wydanie specjalne Tygodnika, które pojawi się raz na 6 miesięcy.

Dodatkowo pakiety z poprzednich progów:
Raz na miesiąc będziesz brał(a) udział w decydowaniu o czym będzie specjalny mini-dział Tygodnika.

Oczywiście zaprosimy Cię też do zamkniętej społeczności na fb/discordzie, a każdy wpłacający znajdzie się na liście patronów, która będzie linkowana w każdym wydaniu Tygodnika. Będzie też miał miejsce w naszych sercach oraz dostanie minimum raz miesięcznie zdjęcie któregoś z redakcyjnych zwierzaków.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Neuropa w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Robimy newsletter ze światowymi newsami. Kim jesteśmy? Grupą przyjaciół mającą ambicję, żeby odczarować świat i opisać go takim, jakim jest.

Neuropa to grupa przyjaciół mająca ambicję, żeby opisywać świat w sposób racjonalny.  Zmiany klimatu, medycyna, katolicyzm, węgierska polityka... Zaciekawieni jesteśmy wszystkim. Bo tylko globalne spojrzenie może przynieść zrozumienie czasów, w których żyjemy. Zapraszamy do wspólnej podróży przez świat!

Jesteśmy też osobami, które od dawna szukały takiej prasówki, jaką same chciałyby poczytać, czyli ambitnej, międzynarodowej, ale z polską perspektywą, zawierającej wydarzenia ze świata, ale również teksty mniej przywiązane do bieżących zdarzeń. Ponieważ nigdzie nie mogliśmy takiej znaleźć, zrobiliśmy ją sami. Tak narodził się Tygodnik Neuropa - tworzymy go już rok! Tygodnik opiera się na źródłach polsko- oraz anglojęzycznych, którym towarzyszą krótkie opisy po polsku (w razie potrzeby zawsze można użyć translatora). Źródła są zazwyczaj zupełnie otwarte, choć niektóre z nich ochrania słaby paywall (np. z miesięcznym limitem artykułów w zamian za rejestrację), bo, jak powszechnie wiadomo, jakość nie rośnie na drzewie.

Wszystkie zebrane do tej pory pieniądze wydaliśmy tak:

 

Poza Tygodnikiem przygotowujemy dla naszych czytelników również ponadprogramowe wydania specjalne, w ramach których staramy się bardziej zanurzyć w konkretną tematykę oraz polecić Wam interesujące naszym zdaniem pozycje podcastowe. Dwa osiągnięcia, z których jesteśmy szczególnie dumni/e to Niezbędnik Neuropejski oraz Kanon Neuropejski. Są to listy książek, które polecamy przeczytać każdemu, kto chce lepiej odnaleźć się we współczesności.

 

Możesz nas również kojarzyć z profili społecznościowych prowadzonych na Facebooku czy Twitterze, gdzie publikujemy różnorodne artykuły okraszone infografikami.

 

Promowaliśmy szczepienia, zanim to było modne:

 

Od początku patrzyliśmy na ręce władzy w kontekście transformacji energetycznej:

Przestrzegaliśmy przed terapiami alternatywnymi:

Czy też, może trochę mniej poważnie, sprawdzaliśmy, w jakie teorie spiskowe wierzą rodacy:

 

Funduszy z Waszego wsparcia obiecujemy nie wydać na głupoty. Na początku chcemy przeznaczyć przychody z Patronite na promocję i bieżącą działalność Tygodnika. Aby podnosić jakość materiałów i otwierać kolejne gałęzie działalności czy też opłacić cudowne osoby nam pomagające czasami potrzeba trochę kapitału.

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Neuropa już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
casmonido
casmonido
10 zł
Piotr Gawle
Piotr Gawle
50 zł
Piotr Grabowski
Piotr Grabowski
10 zł
Franek Korta
Franek Korta
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.