Avatar użytkownika

Niech Żyją!

38
patronów
1 605 
miesięcznie
5 255 
łącznie
38
patronów
1 605 zł 5 255 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

13 zł miesięcznie
13 zł dla "pechowej 13-tki", czyli 13 gatunków ptaków, na które polują myśliwi. To mały krok w WIELKIEJ sprawie.

To dla nas bardzo ważne, że stoisz po tej samej stronie i pomożesz walczyć o powstrzymanie zabijania ptaków! Zostałaś/eś naszym patronem i specjalnie dla Ciebie wyślemy na adres email podziękowania.
25 zł miesięcznie
Bardzo, BARDZO dziękujemy za Twoją pomoc.

Twoja wpłata to również wkład w opracowania naukowe, które przygotowujemy. Dziękujemy nie tylko my, ale i wszystkie migrujące ptaki. Nie zapomnimy przesłać specjalnego podziękowania i certyfikatu Niech Żyją!
37 zł miesięcznie
Dziękujemy za wielkie serce ♥ Pomagasz nam pomagać!

Twoja wpłata umożliwi nam wydrukowanie materiałów w kampanii na rzecz zaprzestania polowań na ginące gatunki ptaków, jak np. głowienka, łyska i cyraneczka. W ramach podziękowania umieścimy cię w gronie patronów na stronie WWW i Facebook.
50 zł miesięcznie
Nawet nie wiesz ile to dla nas znaczy! Doceniamy Twoją pomoc i dziękujemy.

Twój gest pozwoli nam zlecić ekspertyzy naukowe, które pomogą na zawsze pozbyć się myśliwych z łąk i mokradeł. Twoje wsparcie jest dużym krokiem w osiągnięciu naszych wspólnych celów. Oprócz nagród z poprzednich progów, w rocznicę Twojego patronatu wyślemy pocztówkę ze specjalnymi podziękowaniami!
75 zł miesięcznie
Wchodzimy w etap, w którym włączysz się we współtworzenie Niech Żyją!

Wsłuchamy się w Twoje propozycje i planowane kierunki działań, jesteśmy bardzo ciekawi pomysłów i inicjatyw. Otrzymasz dostęp do specjalnego kanału komunikacji z nami.
100 zł miesięcznie
Jesteśmy poruszeni Twoim zaangażowaniem w ochronę dzikiej przyrody!

Twoja pomoc ma ogromne znaczenie, a dzięki Tobie będziemy mogli również zwiększyć nasze terenowe działania. Monitoring to kosztowny i czasochłonny proces a Ty umożliwiasz nam, wykonywać go skuteczniej i na większą skalę. Podziękowania za Twój gest to nie tylko nagrody z poprzednich progów, w rocznicę Twojego patronatu wyślemy Ci książkę z autografem jednego z naszych ambasadorów, ze specjalną dedykacją dla Ciebie!
500 zł miesięcznie
Za Twoje wyjątkowe wsparcie wsparcie otrzymasz oczywiście wszystkie nagrody z poprzednich progów, ale też chętnie poznamy Cię osobiście i zaprosimy na wyjątkowy spacer przyrodniczy z jednym z naszych koalicjantów lub ambasadorów.
1000 zł miesięcznie
Właśnie zostałeś Mecenasem Niech Żyją!

Dziękujemy Ci za ogromne zaufanie! Przed wybraniem tego progu skontaktuj się proszę z nami, wspólnie ustalimy zasady współpracy :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Niech Żyją! w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy koalicją kilkudziesięciu organizacji pozarządowych i przyrodników, działamy na rzecz obywatelskiej kontroli i ograniczenie negatywnego wpływu łowiectwa. Walczymy między innymi o objęcie dzikich ptaków ochroną i zakazem polowań, jak również bezpieczne lasy dla nas i naszych rodzin.

logo Niech Żyją


 

Lasy są nasze, obywateli!


A nie myśliwych - niewielkiej grupy, rozstrzeliwującej dziką przyrodę w ramach przestarzałego hobby. W dodatku ciągle znacznie nadreprezentowanej w parlamencie, w Lasach Państwowych i wielu instytucjach zajmujących się ochroną przyrody. Zderzamy się z ogromnym lobby - pomimo widocznych zmian społecznych i coraz większej dezaprobaty do łowiectwa.

Do realizacji wszystkich naszych działań potrzebujemy waszego wsparcia finansowego i pomocy. Szczególnie ważne są regularne (nawet niewielkie) kwoty, które pozwalają z wyprzedzeniem planować kampanie.

Koalicja Niech Żyją! to wciąż powiększająca się grupa organizacji pozarządowych i osób prywatnych, które łączą wspólne cele:

 • objęcie dzikich ptaków ochroną i zakazem polowań,
 • minimalizowanie negatywnego wpływu łowiectwa na przyrodę,
 • zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom w czasie wypoczynku, np. w lasach,
 • wyłączenie prywatnych terenów z polowań i gospodarki łowieckiej,
 • ograniczanie negatywnego wpływu lobby łowieckiego.

Żeby skuteczniej działać, koalicja powołała Fundację Niech Żyją! 

Interwencje w terenie, przeprowadzanie monitoringów, opracowywanie publikacji, zgłaszanie wniosków i wyrażanie opinii w procesie stanowienia prawa, wsparcie prawne – na to wszystko potrzebujemy pieniędzy.
 

Zobaczcie materiał, który opisuje kampanię głosem naszych ambasadorów:


Dzikie zwierzęta same się nie obronią przed krzywdą, które wyrządzają im ludzie.

 • okrutne polowania na ptaki, w których giną przypadkowo rzadkie i chronione gatunki,
 • nieograniczona rzeź dzików,
 • wykorzystywanie rykowisk jeleni,
 • bezkarne strzelanie do pozostających pod ochroną wilków czy łosi,
 • dalsze pogłębianie zapaści niektórych gatunków: zające, kuropatwy, głowienki, łyski itd.

 

 

Najważniejsza część naszej kampanii to

WNIOSEK O MORATORIUM NA POLOWANIE NA DZIKIE PTAKI W POLSCE

Niemal jedna piąta europejskich ptaków narażona jest na ryzyko szybkiego lub przyspieszonego wymarcia. Tymczasem w Polsce na liście zwierząt łownych znajduje się 13 gatunków dzikich ptaków. Prawie połowa z tych gatunków – głowienka, czernica, cyraneczka, łyska i kuropatwa – jest zagrożona, ich populacje dramatycznie maleją, są nieliczne lub rzadkie. Polowania na ptaki są niepotrzebnym i antyhumanitarnym zabijaniem tysięcy żywych istot, dla których śmierci nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego ani przyrodniczego.

Zrobimy co w naszej mocy, aby w nowym parlamencie walczyć o los ptaków. Z przeprowadzonych badań opinii publicznej wynika, że 94% osób popiera zakaz polowań na zagrożone gatunki paków. Postulujemy o:

 1. Wprowadzenie pięcioletniego moratorium na łowieckie zabijanie ptaków.
 2. Powołanie interdyscyplinarnego zespołu eksperckiego, który przeprowadzi długofalowy monitoring liczebności i trendów populacyjnych wszystkich gatunków ptaków z listy łownych.
 3. Dostosowanie prawa do potrzeb ochrony przyrody, a w szczególności dzikich ptaków.

 

Wprowadzając moratorium możemy dać przykład innym państwom europejskim i dokonać odważnego przełomu. Wyobraźmy sobie nasz kraj, Rzeczpospolitą Polską, jako lidera w dziedzinie ochrony naturalnej, dzikiej przyrody, gdzie ptaki są wolne i bezpieczne.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Niech Żyją! już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Joanna Pląder
Joanna Pląder
25 zł
Beata Orłowska
Beata Orłowska
25 zł
Joanna Łęgowik
Joanna Łęgowik
13 zł
Marek Kobiałko
Marek Kobiałko
25 zł
Kinga Malmon
Kinga Malmon
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.