Avatar użytkownika

Nowa Europa Wschodnia

8
patronów
180 
miesięcznie
365 
łącznie
8
patronów
180 zł 365 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
𝗭𝗮𝗶𝗻𝘁𝗲𝗿𝗲𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 i chęć poznawania świata nas łączą. Każdy czytelnik jest dla nas ważny, a wspierając nas demonstrujesz też obecność dając nam więcej motywacji do działania.

Dziękujemy! 🧡

Otrzymasz od nas:
🔸 post podsumowujący nasze działania
🔸 linki i polecenia
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
𝗖𝗶𝗲𝗸𝗮𝘄𝗼𝘀́𝗰́ nas napędza. Ciebie i nas. Dzięki niej poznajemy świat i go opisujemy.
Dzięki Twojemu wsparciu robimy to wspólnie!

Dziękujemy! 🧡


Otrzymasz od nas:
🔸benefity z poprzednich progów
🔸egzemplarz magazynu NEW online (co pół roku)
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Mamy wspólną 𝗽𝗮𝘀𝗷𝗲̨ poznawania i zgłębiania świata wokół nas. Dzięki niej chcemy widzieć, wiedzieć i rozumieć coraz więcej. Twoje wsparcie pozwala nam, naszym autorom, dzielić się tą pasją.

Dziękujemy! 🧡

Otrzymasz od nas:
🔸benefity z poprzednich progów
🔸powitalny pakiet magazynów NEW online
Obrazek progu
75 zł miesięcznie
Dzięki Twojemu wsparciu bierzesz aktywny 𝘂𝗱𝘇𝗶𝗮ł w rozwoju naszej redakcji, autorów i społeczeństwa.

Dziękujemy! 🧡

Otrzymasz od nas:
🔸benefity z poprzednich progów
🔸fragmenty książek z oferty wydawnictwa Kolegium Europy Wschodniej
🔸wybraną książkę z oferty KEW
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
𝗭𝗮𝗮𝗻𝗴𝗮𝘇̇𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 jest warunkiem rozwoju. Łączy nas pasja poznawania świata, którą wspólnie, aktywnie rozwijamy. Robimy to na rozmaite sposoby i w różnych formach, czego wyrazem są artykuły i książki.

Dziękujemy! 🧡

Otrzymasz od nas:
🔸benefity z poprzednich progów
🔸elektroniczne wersje książek z oferty wydawnictwa Kolegium Europy Wschodniej
🔸dwie wybrane książki z oferty KEW
Obrazek progu
200 zł miesięcznie
Mamy wspólny 𝗰𝗲𝗹. Nie wystarczy nam poznanie świata wokół nas. Chcemy się tym dzielić. Dzięki twojemu wsparciu możemy rozwijać magazyn NEW Online i wydawnictwo KEW.

Dziękujemy! 🧡

Otrzymasz od nas:
🔸benefity z poprzednich progów
🔸imienne podziękowania w odcinkach podcastu i uwzględnienie na liście patronów na portalu NEW
🔸wszystkie nowości wydawnicze

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Nowa Europa Wschodnia w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Portal i magazyn „Nowa Europa Wschodnia Online” dla ciekawych świata. Opowiadamy o polityce, historii, społeczeństwie, kulturze, wojnie i technologii.

Szanowni Ciekawi Świata,

nasz portal łączy ludzi, którzy podzielają pasję do Wschodu – autorów, czytelników i słuchaczy.

 

🔸 Wszyscy są dla nas równie ważni, dlatego

magazyn „Nowa Europa Wschodnia Online”  jest bezpłatny🔸 

 

Twoje wsparcie, Czytelniczko i Czytelniku, jest dla nas bardzo cenne! 🧡

Świadczy o Twoim zaangażowaniu, pokazuje, jak wielu z nas dzieli tę samą pasję, a równocześnie pomaga nam przygotowywać kolejne numery i śmielej planować przyszłość.

Nie chcemy poprzestawać na opisywaniu rzeczywistości. Interesuje nas szerszy kontekst i pogłębiona analiza. Dlatego każdy numer magazynu poświęcony jest jednemu zagadnieniu, nad którym pochylają się nietuzinkowi autorzy, opisując je w różnych wymiarach. Ufamy, że to podejście jest także bliskie czytelnikom.

Umożliwiona dzięki Waszemu wsparciu współpraca z doświadczonymi ekspertami to gwarancja merytoryki, rzetelności. Podkreślamy walor edukacyjny, uwrażliwiający, uczący tolerancji i otwartości na ludzi i świat.

Wasze wsparcie wspomoże wydanie kolejnych magazynów online, a jako patroni będziecie mogli zdecydować o kolejnym temacie przewodnim i treściach jakie się w nich znajdą

 

🠺 Magazyn NEW online 🠸

 

Zapraszamy do lektury trzeciego wydania magazynu "Polaryzacja" 🧲

 

Wydanie nr 3

 

 

Ilustracja: Jakub Kamiński

"Polaryzacja"

Polaryzacja sprawia, że ludzie interesują się polityką i się w nią angażują. Jest tlenem dla demokracji, która do życia potrzebuje sporu. Ale gdy tlenu jest za dużo, wszystko staje w płomieniach

 

Wydanie nr 2

Ilustracja: Jakub Kamiński

"Zmiana"

Często słyszymy, że dawniej było lepiej. Odpowiedzieć można, że było nie tyle lepiej, co inaczej. Zaszły ważne zmiany będące tematem przewodnim drugiego numeru magazynu. Zmienia się Ukraina w czasie wojny i zmienia się Rosja. Jaka jest rola w tym Białorusi? Widzimy zmiany społeczne zachodzące u naszych południowych sąsiadów i nad Bałtykiem. 

 

Wydanie nr 1

Ilustracja: Jakub Kamiński

"Przywództwo"

Kto i jak przewodzi procesom zachodzącym dzisiaj na Wschodzie, to pytanie, nad którym pochylamy się w pierwszym numerze magazynu zatytułowanym „Przywództwo”. Czy Polska może i/lub powinna im przewodzić? A może czas już na innych liderów? Czy pieniądze, siła gospodarcza albo technologie powinny przejąć rząd dusz?

 

⚡ Dzięki waszemu wsparciu będziemy w stanie rozwinąć naszą redakcję, a co za tym idzie - dostarczać wam więcej wartościowych treści! ⚡

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób

Portal Nowa Europa Wschodnia jest wydawany przez fundację Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

 

 

Paulina Siegień – dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia etnografka, rosjoznawczyni i filolożka rosyjska. Absolwentka Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu. Od 2024 roku redaktorka strony Nowa Europa Wschodnia. Jako dziennikarka stale współpracuje z Krytyką Polityczną i Newsweekiem. Autorka książki Miasto bajka. Wiele historii Kaliningradu, za którą otrzymała Nagrodę Conrada oraz nominację do Nagrody Ambasador Nowej Europy.

 

Marcin Czajkowski - Sekretarz redakcji Nowej Europy Wschodniej Online, redaktor ds. weryfikacji informacji i dziennikarstwa danych w Piśmie. Magazynie Opinii, z wykształcenia historyk i antropolog kultury. Publikował m.in. w Mówią Wieki, Newsweeku, Polityce i Tygodniku Powszechnym.

 

Jarosław Kociszewski - dziennikarz, publicysta. Wieloletni korespondent w lewantyńskiej części „Wschodu”. Ekspert zajmujący się Bliskim Wschodem. Długo związany z Polskim Radiem. Debiutował w Życiu Warszawy. Pisał, między innymi, dla RzeczpospolitejNewsweekaWirtualnej Polski. Był też redaktorem naczelnym czasopisma i portalu Holistic News.

 

Maja Hassen - analityk, social media menager i sekretarz redakcji Nowej Europy Wschodniej odpowiedzialna za oprawę graficzną magazynu Nowa Europa Wschodnia Online. Z wykształcenia inżynier analityk bezpieczeństwa. Związana z Forum Akademii Nauk Stosowanych PSRP na stanowiskach członkini Prezydium, Przewodniczącej Komisji ds. PR, Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej i członkini Rady Starszych.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Nowa Europa Wschodnia już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Katarzyna Buhłak
Katarzyna Buhłak
25 zł
1984wojrzek
1984wojrzek
25 zł
maria Przełomiec
maria Przełomiec
25 zł
Nowa Europa Wschodnia
Nowa Europa Wschodnia
10 zł
Robert Bobryk
Robert Bobryk
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.