Avatar użytkownika

Okiem Tradycjonalisty

101
patronów
2 360 
miesięcznie
101
patronów
2 360 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie, nawet nie wiesz, ile to dla nas znaczy. Wspierając naszą działalność przyczyniasz się do rozwoju tradycyjnego katolicyzmu we współczesnym świecie. Nie chcemy sprzedawać modlitwy, dlatego nie będziemy Ci jej tu obiecywać. Modlimy się za wszystkich naszych widzów i chcemy raz do roku zorganizować Mszę świętą w ich intencji, niezależnie od wsparcia finansowego. Chcemy jednak wyróżnić Cię za to, że postanowiłeś nas wesprzeć. Zostając naszym patronem bierzesz udział w comiesięcznym konkursie, w którym możesz wygrać TradiBoxa, czyli paczkę z ciekawą zawartością dla katolika. W skład paczki wchodzić będą książki, dewocjonalia oraz różne akcesoria katolickie, a jej wartość będzie rosła wraz z rozwojem naszego Patronite'a. Rozwiązanie konkursu będzie się odbywać ostatniego dnia każdego miesiąca.
10 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie, nawet nie wiesz, ile to dla nas znaczy. Wspierając naszą działalność przyczyniasz się do rozwoju tradycyjnego katolicyzmu we współczesnym świecie. Zostając naszym patronem z tego progu otrzymasz imienne podziękowania na końcu każdego naszego filmu. Nie chcemy sprzedawać modlitwy, dlatego nie będziemy Ci jej tu obiecywać. Modlimy się za wszystkich naszych widzów i chcemy raz do roku zorganizować Mszę świętą w ich intencji, niezależnie od wsparcia finansowego. Chcemy jednak wyróżnić Cię za to, że postanowiłeś nas wesprzeć. Zostając naszym patronem bierzesz również udział w comiesięcznym konkursie, w którym możesz wygrać TradiBoxa, czyli paczkę z ciekawą zawartością dla katolika. W skład paczki wchodzić będą książki, dewocjonalia oraz różne akcesoria katolickie, a jej wartość będzie rosła wraz z rozwojem naszego Patronite'a. Rozwiązanie konkursu będzie się odbywać ostatniego dnia każdego miesiąca.
20 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie, nawet nie wiesz, ile to dla nas znaczy. Wspierając naszą działalność przyczyniasz się do rozwoju tradycyjnego katolicyzmu we współczesnym świecie. Zostając naszym patronem z tego progu otrzymasz wszystkie benefity z niższych. Zostaniesz też dodany do specjalnej grupy Facbook'owej, na której będziemy przyjmować sugestie oraz omawiać z Tobą ważne tematy. Nie chcemy sprzedawać modlitwy, dlatego nie będziemy Ci jej tu obiecywać. Modlimy się za wszystkich naszych widzów i chcemy raz do roku zorganizować Mszę świętą w ich intencji, niezależnie od wsparcia finansowego. Chcemy jednak wyróżnić Cię za to, że postanowiłeś nas wesprzeć. Zostając naszym patronem bierzesz również udział w comiesięcznym konkursie, w którym możesz wygrać TradiBoxa, czyli paczkę z ciekawą zawartością dla katolika. W skład paczki wchodzić będą książki, dewocjonalia oraz różne akcesoria katolickie, a jej wartość będzie rosła wraz z rozwojem naszego Patronite'a. Rozwiązanie konkursu będzie się odbywać ostatniego dnia każdego miesiąca.
50 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie, nawet nie wiesz, ile to dla nas znaczy. Wspierając naszą działalność przyczyniasz się do rozwoju tradycyjnego katolicyzmu we współczesnym świecie. Zostając naszym patronem z tego progu otrzymasz wszystkie benefity z niższych. Dla patronów z tego progu zostanie utworzona wspólna grupa na Messengerze, na której będziemy odpowiadać na Wasze pytania. Postaramy się też w miarę możliwości pozostawiać z Wami w prywatnym kontakcie. Dodatkowo będziesz mógł co miesiąc zadać nam pytanie, na które odpowiemy w naszej serii Q&A. Nie chcemy sprzedawać modlitwy, dlatego nie będziemy Ci jej tu obiecywać. Modlimy się za wszystkich naszych widzów i chcemy raz do roku zorganizować Mszę świętą w ich intencji, niezależnie od wsparcia finansowego. Chcemy jednak wyróżnić Cię za to, że postanowiłeś nas wesprzeć. Zostając naszym patronem bierzesz również udział w comiesięcznym konkursie, w którym możesz wygrać TradiBoxa, czyli paczkę z ciekawą zawartością dla katolika. W skład paczki wchodzić będą książki, dewocjonalia oraz różne akcesoria katolickie, a jej wartość będzie rosła wraz z rozwojem naszego Patronite'a. Rozwiązanie konkursu będzie się odbywać ostatniego dnia każdego miesiąca.
100 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie, nawet nie wiesz, ile to dla nas znaczy. Wspierając naszą działalność przyczyniasz się do rozwoju tradycyjnego katolicyzmu we współczesnym świecie. Zostając naszym patronem z tego progu otrzymasz wszystkie benefity z niższych. Dodatkowym benefitem, wynikającym ze wsparcia tego progu jest to, że raz na pół roku nagramy film na zasugerowany przez Ciebie temat. Skontaktujemy się z Tobą w tej sprawie i wspólnie ustalimy formę oraz tytuł tego filmu. Nie chcemy sprzedawać modlitwy, dlatego nie będziemy Ci jej tu obiecywać. Modlimy się za wszystkich naszych widzów i chcemy raz do roku zorganizować Mszę świętą w ich intencji, niezależnie od wsparcia finansowego. Chcemy jednak wyróżnić Cię za to, że postanowiłeś nas wesprzeć. Zostając naszym patronem bierzesz również udział w comiesięcznym konkursie, w którym możesz wygrać TradiBoxa, czyli paczkę z ciekawą zawartością dla katolika. W skład paczki wchodzić będą książki, dewocjonalia oraz różne akcesoria katolickie, a jej wartość będzie rosła wraz z rozwojem naszego Patronite'a. Rozwiązanie konkursu będzie się odbywać ostatniego dnia każdego miesiąca.
500 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie, nawet nie wiesz, ile to dla nas znaczy. Wspierając naszą działalność przyczyniasz się do rozwoju tradycyjnego katolicyzmu we współczesnym świecie. Zostając naszym patronem z tego progu otrzymasz wszystkie benefity z niższych. Jako patron z najwyższego progu otrzymasz od nas jednorazowo wyjątkowe dewocjonalia-niespodziankę. Wyślemy Ci też wszystkie nasze autorskie gadżety i książki, które uda nam się wydać w ramach naszej działalności. Nie chcemy sprzedawać modlitwy, dlatego nie będziemy Ci jej tu obiecywać. Modlimy się za wszystkich naszych widzów i chcemy raz do roku zorganizować Mszę świętą w ich intencji, niezależnie od wsparcia finansowego. Chcemy jednak wyróżnić Cię za to, że postanowiłeś nas wesprzeć. Zostając naszym patronem bierzesz również udział w comiesięcznym konkursie, w którym możesz wygrać TradiBoxa, czyli paczkę z ciekawą zawartością dla katolika. W skład paczki wchodzić będą książki, dewocjonalia oraz różne akcesoria katolickie, a jej wartość będzie rosła wraz z rozwojem naszego Patronite'a. Rozwiązanie konkursu będzie się odbywać ostatniego dnia każdego miesiąca.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Okiem Tradycjonalisty w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy młodym katolickim małżeństwem z misją. Chcemy walczyć o ducha chrześcijańskiego we współczesnym, zdemoralizowanym świecie. Chcemy krzewić tradycyjne wartości takie jak rodzina, wiara, naród, poczucie obywatelskiego obowiązku. Prowadzimy tematyczny kanał na YouTube oraz fanpage na Facebook'u

Witaj na naszym profilu!

Jeśli jesteś Osobą, która dostrzega powszechny w świecie katolickim kryzys i chcesz mu przeciwdziałać, to dobrze trafiłeś!

Upadek tradycyjnego katolickiego kultu Bożego, kryzys powołań kapłańskich i zakonnych, zanik wiary w realną obecność Chrystusa w sakramencie Eucharystii, podważanie godności kapłańskiej, przesiąknięcie mentalności katolików obcym, niekatolickim paradygmatem, odejście od tradycyjnych ról kobiety i mężczyzny oraz pojmowania rodziny, rozstrojenie hierarchiczności Kościoła, odstąpienie od duchowości uświęconej wielowiekową Tradycją, uformowaną przez Tych, których wyniesiono na ołtarze i postawiono nam za wzór doskonałości - to tylko niektóre z objawów kryzysu Kościoła, który powoduje, że chrześcijaństwo nie jest w stanie pełnić w świecie swojej podstawowej misji nałożonej przez samego Chrystusa w słowach "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody".

Kościół w XXI wieku stał się Kościołem, który zamiast stać na straży odwiecznej Prawdy, usiłuje tę Prawdę dostosować do wartości świeckich. Jest to niemożliwe, bowiem czysta Oblubienica Chrystusa nie może korespondować z nieczystością podsuwaną zewsząd przez księcia tego świata.

"Nie chcemy Kościoła, który, jak piszą gazety, zmienia się wraz ze światem. Chcemy Kościoła, który zmieni świat!" - głosił Gilber Keith Chesterton.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy tradycyjnym, katolickim małżeństwem. Oboje należymy do środowiska Tradycji katolickiej (Ludwik od 2013r., Natalia od 2016r.), uczęszczamy regularnie na Mszę trydencką i budujemy swoje życie duchowe w oparciu o Nią. Pobraliśmy się w roku 2020. Film z naszych zaślubin znajduje się pod tym linkiem:

 

Nasza misja!

Zajmujemy się prowadzeniem kanału na YouTube, w ramach którego staramy się krzewić katolicki sposób myślenia pozbawiony popularnych współcześnie kompleksów. Nie boimy się mówić wprost i konkretnie tego, co Kościół głosił przez wszystkie wieki i zatwierdził swoim nauczycielskim autorytetem. Z perspektywy tradycyjnych katolików opowiadamy o wierze, liturgii, polityce i sprawach społecznych.

 

Nasze plany!

Usiłujemy także popularyzować wielkich, acz zapomnianych ideologów myśli narodowo-katolickiej, jak ksiądz Piotr Skarga, ksiądz Walerian Kalinka, czy Roman Dmowski. Na tym oczywiście nie kończy się nasza działalność. W przyszłości planujemy także:

-nagrywać wywiady z osobami zasłużonymi w pracy na rzecz Tradycji i nauki.

- założyć portal internetowy, w którym znajdzie się wszystko, co przydatne dla tradycyjnego katolika. Będziemy publikować tam bieżące informacje ze świata w duchu odpowiadającym katolickim wartościom, zamieścimy panel z tekstami liturgicznymi i modlitwami brewiarzowymi na każdy dzień roku, a także panel z tradycyjnymi modlitwami do użytku prywatnego. Znajdzie się tam również współczesna publicystyka narodowo-katolicka oraz dłuższe materiały tekstowe w formacie możliwym pobrania.

- organizować tradycyjne Msze święte ze śpiewem polifonicznym.

- stworzyć serię reportaży na temat miejsc ważnych dla katolików w Polsce i poza nią. Naszym największym marzeniem jest stworzenie obszernego materiału o Ziemi Świętej i najważniejszych miejscach związanych z ziemskim życiem naszego Pana Jezusa Chrystusa, Jego najświętszej Matki, Apostołów i świętych.

- organizować prelekcje tematyczne.

- powtórnie zapomniane dzieła literatury katolickiej.

 

Tworzymy społeczność dla katolików Tradycji!

Chcemy też tworzyć społeczność katolików Tradycji. Naszym pierwszym pomysłem jest comiesięczny konkurs dla naszych patronów. Każdy z nich, niezależnie od wybranego progu wsparcia, ma możliwość wzięcia w nim udziału. Co miesiąc będziemy losować jedną osobę, która wygra TradiBoxa, czyli paczkę z ciekawą zawartością. Będziemy w niej zamieszczać książki, dewocjonalia, akcesoria i wiele innych. W każdym miesiącu zawartość paczki będzie inna, a jej wartość będzie rosnąć wraz z rozwojem naszego Patronite'a.

 

 

Zajmujemy się krzewieniem tradycyjnej duchowości w oparciu o bogaty dorobek katolickich mistyków od starożytności aż po XX wiek. Dostrzegamy również zanik społecznego znaczenia katolicyzmu. Chcemy, aby katolicy na powrót zrozumieli znaczenie pracy społecznej dla dobra wspólnego i konieczności budowania gospodarstwa narodowego. Zależy nam na tym, aby wiara katolicka na powrót uświęcała ten świat tak, aby był on odbiciem Królestwa Chrystusowego na chwałę Bożą i pożytek ludzki.

 

Niech Tradycja dotrze wszędzie!

Chcemy, aby nasze treści docierały nie tylko do osób będących w Tradycji, ale do wszystkich katolików i innych ludzi dobrej woli. Uważamy, że jedną z misji katolików jest szerzenie Dobrej Nowiny w całej swojej pełni bez żadnego uszczerbku na Prawdzie Katolickiej. Chcemy budować kolejne pokolenia w duchu wspólnoty katolickiej opartej o trwałe, niezmienne wartości. Jako że całą pracę praktyczną wykonujemy sami, toteż potrzebujemy wsparcia finansowego.

 Mamy nadzieję, że zechcesz wesprzeć naszą misję. Liczy się dla nas każdy grosz. W zamian obiecujemy, że dotrzymamy najwyższych starań o jakość naszych materiałów oraz bezustanny rozwój i wkład w budowę katolickiej myśli w tych trudnych czasach.

Z Panem Bogiem!

Ludwik i Natalia Witowie

Cele Autora

Rozszerzamy nasz kanał
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Po osiągnięciu tego celu będziemy nagrywać katolickie podsumowania tygodnia. Dodatkowo będziemy też na bieżąco komentować wydarzenia z życia Kościoła oraz polityki. Stworzymy kanał, na którym katolik tradycji znajdzie wszystko, czego poszukuje, a nawet więcej.
Zaczynamy kręcić reportaże z ważnych miejsc dla polskiego Kościoła
  • 1 800 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Zaczynamy jeździć po Polsce! Będziemy kręcić reportaże z sanktuariów, ważnych miejsc dla historii Polski oraz polskiego katolicyzmu. Zawrzemy w nich ich dzieje, będziemy przeprowadzać wywiady z miejscowymi kapłanami i nie tylko. Pokażemy Wam najważniejsze polskie kościoły, klasztory i zapoznamy Was z ich historią. Stworzymy pierwszy internetowy przewodnik po nieznanych i zapomnianych miejscach, w których odbywały się synody, ważne wydarzenia historyczne oraz płynęła krew polskich męczenników. Zainwestujemy w lepszy sprzęt, żeby nasze materiały były jak najwyższej jakości. Zadbamy też o ich wartość merytoryczną.
Ruszamy z kompleksowym portalem dla tradycyjnych katolików
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 640 zł brakuje
78%
Zakładamy portal internetowy, na którym znajdzie się wszystko, co przydatne dla tradycyjnego katolika. Będziemy publikować tam bieżące informacje ze świata w duchu odpowiadającym katolickim wartościom, zamieścimy panel z tekstami liturgicznymi i modlitwami brewiarzowymi na każdy dzień roku, a także panel z tradycyjnymi modlitwami do użytku prywatnego. Znajdzie się tam również współczesna publicystyka narodowo-katolicka oraz dłuższe materiały tekstowe w formacie możliwym pobrania.
Tworzymy obszerny reportaż o Ziemi Świętej i zaczynamy jeździć po świecie!
  • 4 500 zł miesięcznie
  • 2 140 zł brakuje
52%
Jeżeli kiedykolwiek uda nam się osiągnąć ten cel, zainwestujemy w sprzęt najwyższej jakości. Naszym marzeniem jest nagranie obszernego reportażu o Ziemi Świętej, Pokażemy w nim najważniejsze miejsca z ziemskiego życia naszego Pana Jezusa Chrystusa, jego Najświętszej Matki i Apostołów. Opowiemy o najświętszych miejscach naszej wiary. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać. Będziemy cyklicznie kręcić analogiczne materiały z innych ważnych dla katolicyzmu ośrodków na świecie. Odwiedzimy słynne miejsca objawień i najważniejsze Kościoły chrześcijańskie. Pokażemy też miejsca, w których działali najwięksi święci w historii Kościoła. Stworzymy pierwszy w Polsce przewodnik po najważniejszych dla miejscach dla katolicyzmu!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Okiem Tradycjonalisty już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Mama Mia
Mama Mia
10 zł
Anonimowy patron
5 zł
Tomasz Rutkowski
Tomasz Rutkowski
20 zł
Piotr Sawczuk
Piotr Sawczuk
20 zł
Mariola Bazylów
Mariola Bazylów
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.