Grzegorz S. Reiwer (okgreiwer)

W Patronite od 26.06.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 2010

liczba Patronów: 1642

1 patron
5 zł miesięcznie
15 zł łącznie
Jestem pisarzem z wieloma ciekawymi, niezwykłymi pomysłami. Czerpię radość z tej pasji i chcę się nią dzielić z innymi. Żeby moje powieści i opowiadania dawały im te same emocje, z którymi je piszę. Chcę wreszcie opowiadać historie tym, którzy czują się samotni i zagubieni, dawać im nadzieję...

O Autorze

Kim jestem? Aspirującym pisarzem i scenarzystą. Autorem kilkudziesięciu wciągających opowiadań kryminalnych i fantasy, w tym dwóch wydanych w dwóch różnych antologiach. Organizuję  w Trójmieście regularne warsztaty pisarskie "Pod kocem i książką". Spotykamy się co tydzień online. Rozmawiamy i piszemy. Ukończyłem kursy: Międzynarodowego Festiwalu Kryminałów, Pisanie kryminałów UNESCO, Maszyny do pisania, StoryLab Pro i wiele innych, w tym kurs redakcji merytorycznej PTWK.

Tutaj powinno znaleźć się coś ważnego. Ode mnie dla Ciebie. Proponuję więc opowieść.

Chciałbym, żebyś wiedział/a dlaczego wysłałem w świat zaproszenie do współudziału w jednej z najważniejszej przygód mojego życia.

Ponad pięć lat temu moje serce przestało tłoczyć jedynie osocze z krwinkami. Pojawiło się pragnienie. Nowe pragnienie, inne od łaknienia wody czy od głodu. Zapragnąłem pisać. Tworzyć. Opowiadać. Praca, miejsca zamieszkania, nawet ludzie - przychodziły i odchodziły, ale pisanie nigdy!

I zgodnie z moją naturą, zamiast pisać, uczęszczałem na warsztaty i kursy. Sporo się dowiedziałem o pisaniu opowiadań i powieści, o redakcji, a także scenopisarstwa. Jakże długa to była droga. Nie wszyscy o tym wiedzą, bo niektórym przychodzi to z łatwością (nieprawda!), ale walczy się nie tylko z pustą kartką, z terminami, z codziennością i z krytyką.

Trzeba jeszcze zwyciężyć samego siebie.

I oto jestem, powoli zwyciężam. Dwie antologie przyjęły moje opowiadania. Kolejne wysłałem na konkursy. Chciałbym ukończyć powieść.

A teraz najważniejsze.

Ta historia nie ujrzała swojego końca. Jeśli chcesz Czytelniku/Czytelniczko w niej uczestniczyć wraz z ze mną, zapraszam do wspierania mojej twórczości. W zamian oferuję opowieści, lecz nie tylko...

W trakcie pisania (moje cele):

1) powieść SF "Ucieczka z Nife":Robocza okładka powieści Ucieczka z Nife

Opis: Hajf Lette jest utalentowanym mechanikiem, lecz ze względu na sztuczne serce z trudem radzi sobie na Nife, świecie tak zniszczonym, że ludzkość chroni się za potężnymi barierami w nielicznych miastach przed promieniowaniem odsłoniętego jądra planety. Przetrwanie ma jednak swoją cenę, zwłaszcza w uniwersum skazanym na zagładę. A wielka moc nie zawsze pozwala powstrzymać nieuniknione.

planowane ukończenie I Draftu: lipiec 2020 r.

 

 

 

 

Dialog scenariuszowy2) powieść kryminalna "Jakub Śpiech"

Opis: Jakub Śpiech był utalentowanym aktorem, lecz wypadek sprawił, że swoje zdolności wykorzystuje, rozwiązując sprawy kryminalne jako trójmiejski policjant. W pierwszym tomie stara się rozwikłać zagadkę śmierci dziewczynki hinduskiego pochodzenia. W jaki sposób wiąże się ona z samobójcą z anielskimi skrzydłami? W sopockim lesie w tym czasie odkryto zwłoki zaginionej kobiety, kolejnej ofiary tajemniczego porywacza-mordercy. Śpiech musi za wszelką cenę ustalić, co się stało z jej synem.

planowane ukończenie: czerwiec 2021 r.

3) scenariusz filmu sensacyjnego "Druga szansa" (na konkurs 4. Script Wars)

Cel: Chcę przekonać świat do swojego pomysłu na polskie kino akcji. 
Sensacyjny, pełnometrażowy film pt. Druga szansa czerpie najlepsze inspiracje z serialu Dom z papieru i z filmu Tożsamość Borne'a.

Opis: Emerytowany ochroniarz z powodów, o których zapomniał z powodu amnezji dba o bezpieczeństwo piątki nieznajomych, przebywających w śpiączce w szpitalu. Ciągłe zamachy na ich życie wystawiają na próbę jego niezwykłe zdolności i poczucie obowiązku. Policja w tym czasie przygotowuje obławę na rabusiów - ich łupem padły cenne dane o randze bezpieczeństwa narodowego.

Sensacyjny, pełnometrażowy film pt. Druga szansa czerpie najlepsze inspiracje z serialu Dom z papieru i Tożsamość Borne'a.

planowane ukończenie: nabór do 20 lipca 2020 r. (wyniki: jesień 2020)

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni