Polsko Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego

W Patronite od 21.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3136

Liczba Patronów: 2672

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
5 miesięcznie
5 łącznie
Celem naszej organizacji jest edukacja ekonomiczna Promujemy wolność gospodarczą i wolny handel jako najskuteczniejszy, a zarazem najsprawiedliwszy system prowadzący do zamożności ludzi i narodów Wszędzie tam gdzie klasa średnia jest jest największa, jest dobrobyt i najwyższy standard życia!

O Autorze

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) jest niezależną, pozarządową organizacją, która zajmuje się wolnorynkową edukacją ekonomiczną, promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu jako najskuteczniejszego a zarazem najsprawiedliwszego systemu powodującego podnoszenie zamożności ludzi i narodów.

Chcemy by Polacy brali przykład z najlepszych krajów, odkrywali to co spowodowało, że są one najlepsze i próbowali stosować te rozwiązania w naszej Ojczyźnie.

Robimy to czego nie robi system edukacji: mówimy młodym ludziom o tym czym jest wolność i dlaczego jest ona tak korzystna społecznie.

Naszymi najważniejszymi kierunkami działania są:

 1. Prowadzenie portalu https://www.pafere.org/, na którym zamieszczamy ciekawe artykuły natury społecznej i ekonomicznej, których celem jest lepsze zrozumienie rzeczywistości.
 2. Publikowanie unikalnych książek w serii wydawniczej "Biblioteka Rządzących i Rządzonych" przybliżających czytelnikowi zagadnienia związane z rządzeniem państwem. Większość tematów poruszonych w tych książkach nie jest ani uczona w szkołach, ani omawiana w mediach głównego nurtu. Spora część tych książek dostępna jest za darmo: https://ksiazki.pafere.org/
 3. Prowadzenie youtubowego kanału https://www.youtube.com/user/pafereorg, na którym zamieszczamy materiały edukacyjne, wykłady i pogadanki na tematy wolnościowe i społeczne.
 4. Współorganizowanie konferencji z innymi organizacjami wolnościowymi, takimi jak: Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Libertariańskie, The Language Of Liberty Institute i Liberty International.

 

Zajmujemy się tworzeniem materiałów edukacyjnych oraz szerzeniem mało dostępnej i trudnej wiedzy społecznej, mając nadzieję, że uczynimy nasze społeczeństwo lepszym.

 


Tutaj jest nasz kanał youtube'owy:

https://www.youtube.com/user/pafereorg

Tutaj znajdziesz wszystkie nasze publikacje:

https://ksiazki.pafere.org/

https://www.pafere.org/category/biblioteka-wolnorynkowa/

https://www.pafere.org/category/biblioteka-rzadzacych-i-rzadzonych-brir/

https://www.pafere.org/category/broszury/

Tutaj m. in. znajdziesz nasze filmy opublikowane w innych mediach:

https://www.pafere.org/category/pafere-w-mediach/

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł