Marta Meller

W Patronite od 24.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
910 zł łącznie
Jestem instruktorem tańca Hip-hop oraz Jump fitness na trampolinach. Prowadzę zajęcia w sekcjach: aerobik, fit forma, Zumba oraz Jumping. Od 1,5 roku prowadzę własną firmę. W planach mam szkolenie na trenera personalnego oraz rozwój treningów online. Chcę dotrzeć do jak największej liczby osób .

O Autorze

Kwarantanna domowa to trudny czas dla małych przedsiębiorców. Zamknięte zostały wszelkie źródła zarobku, a pewne koszty zostają nieuniknione. Nie wiemy ile jeszcze potrwa czas izolacji społecznej.

Branża fitness, z której się utrzymuję wymaga ciągłego kontaktu z klientami. Moi podopieczni traktują aktywność fizyczną priorytetowo. Nie chcą przerywać treningów na okres kilku tygodni, bo zajęcia grupowe wpisały się to niejako w ich codzienny grafik. Dobra atmosfera spotkań na salach sportowych jest dodatkową motywacją do tego by zadbać o swoją sylwetkę. Na czas epidemii jednak należało się zastosować do rozporządzeń i kluby fitness oraz sale przy szkołach zawiesiły swoją działalność. Tym samym ja, jako instruktor oraz moje "babeczki" czyli moje klientki zostały pozbawione tej największej motywacji. Szczególnie ubolewają nad brakiem zajęć na trampolinach, których klimatu nie da się z niczym porównać, trzeba go poczuć. Oto jak wyglądają zajęcia w skrócie:

W Internecie jest co prawda szeroki wybór filmów instruktażowych z obszaru fitness, jednak nie każdy wie jakie dla siebie wybrać. Większość moich klientek korzystała z zajęć na trampolinach fitness. Inne z zajęć aerobiku czy treningów Fit Forma- modelujących i rzeźbiących ciało.

Wiadomo ,że nie posiadając takiego sprzętu jak trampolina w domu nie ma możliwości by samodzielnie taki trening przeprowadzić. Ciężko też odtworzyć w pamięci wszystkie choreografie z zajęć aerobiku czy odpowiednio wykonać ćwiczenia wzmacniające gdy nie czuwa nad nami osoba prowadząca. Może to powodować to frustrację i zagubienie. W efekcie tego ktoś, kto nigdy nie ćwiczył sam w domu czuje zniechęcenie. W tej sytuacji gdy nasze przemieszczanie się w okresie kwarantanny jest tak ograniczone, szczególnie ważne jest zadbać o jakikolwiek ruch. Treningi domowe będą tu idealnym rozwiązaniem.

Uznałam, że moi podopieczni potrzebują mnie jako przewodnika po tym świecie. Przychodząc do mnie od kilku lat ufają, że to właśnie ja zadbam o ich zdrowie i ukształtuję ich sylwetki według ich potrzeb. Jestem im wdzięczna za to zaufanie, ale też czuję pewną odpowiedzialność i zobowiązanie z tego tytułu. Chciałabym utrzymać kontakt z tymi osobami na czas izolacji społecznej. Pragnę wręcz zacieśnić więzi z moją społecznością poprzez dodawanie filmików video, w których pokieruje chętne osoby jak zabrać się za ćwiczenia fizyczne w domu i odpowiednio je zaplanować.

Kilka takich filmików instruktażowych już powstało. Udostępniam je moim klientkom regularnie na grupie Facebook-owej. Chciałabym jednak dotrzeć do większej ilości osób, wyjść poza strefę mojej stałej klienteli. Ponadto pragnę nagrywać lepszej jakości filmy, które będą zachęcały do treningów w domu. Brakuje mi jednak wiedzy w zakresie techniki nagrywania i montażu filmów oraz odpowiedniej jakości sprzętu. 

Uzyskując wsparcie finansowe na tej platformie mogłabym zwiększyć swoje kompetencje z obszaru nagrywania video instruktaży z ćwiczeniami i tworzyć więcej przydatnych materiałów. W przyszłości chciałabym by takie treningi online były dodatkiem do mojej codziennej pracy na salach sportowych i w klubach fitness. 

Będę wdzięczna za pomoc !

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem