W Patronite od 23.11.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 322

liczba Patronów: 263

37 patronów
708 zł miesięcznie
9 229 zł łącznie
Drag Queen - Papina McQueen #RuPolka Aktor / stand up / kabaret / Tworze spektakle teatralne związane ze sztuką Drag Queen. Pierwsza Drag Queen w Polsce, wykonująca własny stand-up Drag Queen - This is My Life

O Autorze

KIM JESTEM?

Jestem człowiekiem pełnym pomysłów i aspiracji związanych ze sztuką i teatrem. W życiu szukam i podejmuję się wyzwań, rozwijam się artystycznie i teatralnie, ponieważ w głębi duszy jestem artystą. Teatrem interesuję się już od dzieciństwa i to z nim wiążę swoją przyszłość. W ciągu dnia ćwiczę i przygotowuję się, aby wieczorami wcielić się w barwną postać - Drag Queen Papinę McQueen.


                                              

 

 


 

 

 

CO JUŻ ZROBIŁEM?

Zawsze chciałem latać, fascynowały mnie samoloty, iluzja również była obiektem mojej fascynacji i do dnia dzisiejszego jest podobnie. Z moim wzrostem o zawodzie stewarda mogłem tylko pomarzyć, ale marzenia są do spełnienia, szczególnie jeśli mógłbym połączyć kilka w jedno. Z pomocą Kancelarii artystycznej "FARO" z Krakowa stworzyliśmy program stand-up'owy pt. "Stewardessa w przelocie", łącząc marzenie o lataniu ze sztuką teatralną, a ponieważ z magią nie miałem wiele wspólnego, zaprosiliśmy do współpracy mistrza iluzji - Victora Febo. Szalona stewardessa w połączeniu z iluzją daje widzom ogromną dawkę śmiechu i zaskakuje nie jeden raz.

 

 

 


 

W czerwcu 2015 r. razem z Kancelarią artystyczną "FARO" przygotowaliśmy pierwszą Rewię Drag Queen w Polsce "Pokochaj mnie". Spektakl ten obejrzało ponad 1600 osob, graliśmy ją cyklicznie raz w miesiącu w Klubie Kabaret w Krakowie. Chcieliśmy w ten sposób pokazać sztukę Drag Queen na deskach teatru, zapoznać widzów z tym rodzajem sztuki, której wcześniej nie znali. W skład zespołu Rewii zaproszono jednych z najlepszych artystów tej sztuki w Polsce - Pussy Cat oraz Lady Brigitte, zaś wisienką na torcie został iluzjonista Victor Febo.

 

 


Rewia to jedna z bardziej kosztownych przedsięwzięć teatralnych, dlatego stworzenie drugiej części "Pokochaj mnie" odbyło się poprzez zebranie środków na platformie crowdfundingowej - opartym na finansowaniu społecznym. Projekt otrzymywał wsparcie do ostatniego dnia zbiórki i zakończył się sukcesem. Wsparło Nas 348 osób, a dzięki temu 10 września 2016 r. odbyła się premiera drugiej odsłony jedynej Rewii Drag Queen "Divas Night".

 

 

14 Października odbyła się już III odsłona Rewii Drag Queen pt. "Life & Diamonds" 

 

 


 29.09.2018 powstała już IV odsłona Rewii Drag Quuen pt. "Królowe Dancingu"- 

To show, na które od dawna czekacie, barwne, ale z refleksją.
Zabierzemy Was w cudowny świat polskiej piosenki. 
Młodsi widzowie zapoznają się ze starszymi utworami, a starsza publiczność przypomni sobie dawne piękne czasy – piosenki z tekstem i melodią,.


21.06.2019 obyła się premiera spektaklu

" My Way, My Dream, My Life" - Moje marzenie

Bohater spektaklu pojawi się w różowej pidżamce i nie tylko… Na pozór trwa zwykły melancholijny wieczór nasycony muzyką, skłaniający jak gdyby do głębokich refleksji. Fantazyjna opowieść, która zabierze Cię w niezwykłą podróż marzeń. Spektakl z utworami dobrze Wam znanymi, śpiewanymi przez największe Divy sceny i estrady, wzbogacony o prezentacje multimedialne, monologi z truizmami, żarty. A wszystko to sprawi, że uwierzysz w siebie i poczujesz się szczęśliwy, a Twoje życie zapewne się pozytywnie odmieni.


 

     28 września 2019 odbyła się V odsłona Jedynej Rewii Drag Queen pt.

" Diamonds of the Niht"

                                           

Diamenty świecą nocą, w ich blasku można się ogrzać. To show nie pozostawi Cię obojętnym, dostarczy wzruszeń, ale przede wszystkim sprawi radość i wywoła po raz kolejny uśmiech na Twej twarzy. Wszyscy chcemy być bogaci, piękni, zdrowi i atrakcyjni. Chcemy kochać i być kochanymi. Z tym wszystkim spotkacie się w trakcie niezwykłego show, nowej rewii "Diamonds of the Night". Usłyszycie największe przeboje grane na światowych estradach. będzie bogato, kolorowo i pięknie, jednym słowem - rewiowo. Wszystko to robimy po to, aby spełnić się artystycznie, a Wam dać chwilę szczęścia i wprawić w stan euforii i radości. Przybywajcie na kolejną rewię Drag Queen! 4 Drag Queens, które zabiorą Was w świat swoich marzeń, planów, sposobu bycia i przeżywanych historii. 


 

 

NA CO MI PATRONITE?

Sztuka Drag Queen nie należy do tanich. Kosmetyki do charakteryzacji, kostiumy, cekiny, szycie - to duży koszt. Artyści Drag Queen nie mają jeszcze w Polsce swoich sponsorów, co sprawia, że często musimy liczyć tylko na samych siebie. Ja dodatkowo uczestniczę w lekcjach śpiewu, aby na scenie pokazywać jeszcze więcej.

Wpadłem na pomysł, bo wiem, że są mecenasi sztuki, którzy chcą przyczynić się do powstawania czegoś oryginalnego.

Zarażam dobrą energią, spotykam fantastycznych ludzi na swojej drodze. Wierzę, że uda mi się!


 


 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem