Piotr Macierzyński

W Patronite od 12.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 607

Liczba Patronów: 646

Zostań Patronem
Kup na prezent
25 patronów
761 miesięcznie
797 łącznie

Wydanie Niezbędnika psychopaty

4 000 zł

miesięcznie

19%

osiągnięto

3 239 zł

brakuje

Chcecie przeczytać Niezbędnik psychopaty? Policzmy się, powiadomcie znajomych, tylko na taką reklamę mogę liczyć. Minister kultury nie przyzna na to grantu. Wydawca trzymał tom wiele lat, ustnie zapewniał, że wyda, wcześniej chciał opublikować wiersze zebrane, ale po obwołaniu mnie seksistą przez Panią Staśko skończyło się uznanie. Jesteście ostatnią instancją, dalej jest już tylko milczenie. To może być mój ostatni tomik, 33 wiersze, około 80 str. Jeśli zbierze się podana kwota, przystąpię do wydania. Jedynie zabraknie numeru ISBN, czyli zbiór nie będzie mógł być nominowany do nagród, i przez środowisko literackie zostanie pominięty. To jest taki drugi obieg w warunkach demokracji. Wy decydujecie kiedy tom wyjdzie, i czy dacie mi głos.
Janusz Rudnicki – świetny psychopata – tak napisał na okładkę: Nie no, Macierzyński, ty jesteś jak jakiś starszy (już nieco) inspektor ds. wzbudzania uczuć mieszanych. Skatologiczny i liryczny, od „womitu” do zachwytu.
No i tak, no i potrafisz być przyciągający. Kiedy wstajesz i podnosisz wiersz w sprawie pedofilii, bo „poezja o niej milczy”. Lub kiedy jesteś śpiewny („myślałem, że mnie to nie dotyczy”). Kiedy błogosławisz tych, którzy „mają aroganckie dusze”. I tych, „którzy mają dobrze rozwinięty mięsień jarzmowy mniejszy/bez którego nie byłoby śmiechu”. Właśnie, śmiechu, w poezji po polsku jak na lekarstwo go, atrofia, u ciebie nie. Szeroki uśmiech na pysku mam, kiedy czytam: „Nie ma innych rajów niż podatkowe”. Lub list i monologi matki, która ma córkę, którą masz z kolei ty, poeta. I matka boi się, że córka „z wierszem albo brzuchem” zostanie.
Na końcu książki znajdą się podziękowania, nazwiska lub pseudonimy. Z góry przepraszam.

35 zł – wyślę tom na wskazany adres w Polsce
od 60 zł – wyślę 2 egz. na wskazany adres w Polsce
od 120 zł – wyślę 4 tomy na wskazany adres w Polsce
Możliwe kwoty mniejsze – bez chęci posiadania tomu i większe bez ceregieli, za wszystkie dziękuję
Wysyłka poza Polskę – po uzgodnieniu kosztów i terminu
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Marita Adamska
Marita Adamska
Próg: 20 zł
Małgorzata Timler
Małgorzata Timler
Próg: 50 zł
Dorota Olejniczak
Dorota Olejniczak
Próg: 100 zł
kinga m
kinga m
Próg: 12 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł