Maciek Piasecki

W Patronite od 26.07.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1308

Liczba Patronów: 1235

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
270 miesięcznie
2 035 łącznie
Dokumentuję protesty obywatelskie oraz łamanie praw przez władzę. Ujawniałem nielegalne działania służb i doprowadziłem do uniewinnienia niesłusznie oskarżonych. Potrzebuję wsparcia, gdyż zmagam się z nieuleczalnymi zaburzeniami neurorozwojowymi, a chcę dalej pracować

O Autorze

Nagrywałem dla Was takie wydarzenia, jak akcja odwetowa po ataku na komisariat, gdy w rękach Policji zginął człowiek:

Zostałem zaatakowany miotaczami pieprzu przez funkcjonariuszy w cywilu, którym nie podobało się dokumentowanie ich nielegalnych i brutalnych działań:

Byłem atakowany przez skrajną prawicę podczas filmowania ich pochodów, zawłaszczających patriotyczne święta:

Towarzyszyłem uchodźczyniom i osobom niosącymi pomoc w Ukrainie zaraz po rosyjskiej inwazji:

W Białorusi trafiłem do aresztu, gdy oddawałem głos młodym ludziom obserwującym sfałszowane wybory w 2020 roku:

Kiedy pokazywałem Marsze Równości i towarzyszące im kontrdemonstracje, bezpośrednio dotknęła mnie nieuzasadniona homofobiczna przemoc:

Gdy osoby aktywistyczne niosły ratunek irackiej rodzinie w zimnych borach Podlasia, byłem z nimi:

Teraz potrzebuję Waszego wsparcia, by dalej działać i pokazywać tych, którzy chcą zmieniać Polskę na lepsze  🇵🇱. Niestety nie jestem w stanie kontynuować pracy na dotychczasowych zasadach. 

Zacząłem leczenie psychiatryczne związane między innym z coraz gorszym funkcjonowaniem zawodowym, spędziłem pół roku w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Zdiagnozowano u mnie m.in. nieuleczalne zaburzenia neurorozwojowe, utrudniające nawet zwykłe czynności codziennego życia, a także traumę wynikającą z doświadczonych sytuacji.

Chcę jednak kontynuować pracę dla Was, póki mogę. Jeśli nie możecie mnie wesprzeć finansowo, rozumiem – będę wdzięczny jeśli podzielicie się wtedy informacją o tej zbiórce. Widzimy się na ulicach.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Dorota
Dorota
Próg: 30 zł
ŁUKASZ CHOMYN
ŁUKASZ CHOMYN
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Bartosz Łepecki
Bartosz Łepecki
Próg: 20 zł
Wojciech Kinasiewicz
Wojciech Kinasiewicz
Próg: 30 zł
Karola Sulińska
Karola Sulińska
Próg: 20 zł