Avatar użytkownika

ftp.pigwa.net

6
patronów
6
patronów

Progi wsparcia

2 zł miesięcznie
Kasa jak za wózek w Lidlu pozostawiony miłemu Panu do odprowadzenia do garażu. Pan się ucieszy, my również a Ty nie będziesz bardziej stratny niż podczas zakupów. Profit!
5 zł miesięcznie
"Kierowniku, daj Pan piątaka" - odezwał się sympatyczny jegomość z pełnym uśmiechem i niepełnym uzębieniem. W obawie o swój nos, szybko wyciągnąłeś monetę i wręczyłeś ją uradowanemu rodakowi.
Piątka - tak bardzo może zmienić życie rodaka. Dzięki!
8 zł miesięcznie
8 bitów to brzmi dumnie, prawda? Ty także możesz być z siebie dumny, bo to już niemały pieniądz. My z Ciebie jesteśmy! :)
10 zł miesięcznie
Królu złoty! Dycha? Z nieba mi spadłeś! Uszanowanko!
Fajnie, że nas wspierasz. Dziękujemy!
25 zł miesięcznie
No to już jest spory pinionc. Żona wie, że tyle przepuszczasz na głupoty? Spokojnie, my jej nie powiemy. Szacun i żółwik!
W podziękowaniu dostaniesz od nas pod choinkę rewelacyjną koszulkę! Mamy nadzieję, że będzie Ci się podobać!.
50 zł miesięcznie
Na bank pracujesz w korpo i nie wiesz co robić z kasa, prawda? :)
To super, że chcesz dać aż tyle kasy na naszą działalność! Z pewnością uda się dzięki Twojej pomocy zmodernizować sprzęt aby wszystko nabrało tempa. Wielkie dzięki!
W uznaniu zasług pod choinkę możesz spodziewać kubka i podkoszulki ze stosownym nadrukiem.
64 zł miesięcznie
Wszak ile kilobajtów ma małe Atari?... Ty już wiesz co to za próg i z czym to się wiąże. Prestiż!
Za swoje wsparcie pod choinką znajdziesz podkoszulkę ze stosownym nadrukiem, a do tego pigwa wesprze Twoje retro-projekty miejscem na serwerze!
99 zł miesięcznie
O ludzie! Jeśli trafi się ktoś, kto zechce wspierać naszą działalność takim hajsem to poza naszym megauznaniem, może spodziewać pod choinkę i na zająca kubka, podkoszulki i innych gadgetów. Pigwa wesprze także Twoje retro-projekty miejscem na serwerze!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora ftp.pigwa.net w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Skoro tu jesteś, to pewnie wiesz, czym jest ftp.pigwa.net i najprawdopodobniej wiesz też, po co tu jesteś, prawda?
Jeśli trafiłeś tu przypadkiem: organizujemy kasę na wsparcie działalności serwera ftp.pigwa.net, który jest największym zorientowanym na Atari archiwum retro-komputerowym na świecie.

Cześć!

Prowadzimy serwer ftp.pigwa.net, który jest obecnie największym archiwum retro-komputerowym na świecie zorientowanym głównie na sprzęt Atari.

Wszystko zaczęło się w 2001 roku. Pracujemy nad zachowaniem tak wielu informacji, zdjęć, programów z platform innych niż PC, jak to tylko możliwe. Od początku, z założenia było to przedsięwzięcie non-profit - sami płaciliśmy za prąd, internet, dyski twarde czy w końcu sprzęt, na którym działał serwer. Jeśli chodzi o zawartość, to początkowo skupialiśmy się wyłącznie na platformie Atari. Przy stosunkowo wolno rosnącym zapotrzebowaniu na dane (zdjęcia i filmy niskiej jakości w porównaniu do obecnych) dawaliśmy radę. Od kilku lat kolekcjonujemy dane takie jak pliki wideo, zdjęcia, instrukcje, skany, relacje wideo z praktycznie każdej imprezy (o której wiemy) dotyczącej starych platform komputerowych - głównie Atari, Commodore, Amiga, Nintendo, Sega, Spectrum, Amstrad, SAM Coupe. Gromadzimy także tworczość i strony wielu muzyków związanych ze starymi platformami. Hostujemy strony o tematyce retro. Każdego roku jest wiele imprez, wykładów, paneli, które chcielibyśmy zarchiwizować...

Kilkukrotnie skrzykiwaliście się za pomocą różnych forów a także działaliście indywidualnie i przekazywaliście kasę na działalność serwera. Bardzo Wam za to dziękujemy.

Dlaczego Patronite? Ponieważ pojawiało się coraz więcej pytań i sugestii by taką formę wspierana uruchomić. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom :)

Będziemy zbierać pieniądze (oczywiście jeśli będą chętni) na bieżącą działalność i na rozwój. Jeśli kasy starczy to będziemy ją dzielić na obsługę serwera (robimy to często kosztem pracy, nieprzespanych nocy czy w opozycji do udanego życia rodzinnego).

Obecnie dane zajmują około 1,5TB w blisko milionie plików. Z Twoją pomocą będziemy tą ilość zwiększać, polepszając jednocześnie jakość.

 

Cele Autora

Wymiana dysków
  • 200 zł miesięcznie
  • 43 zł brakuje
78%
Dyski w serwerze są już dosyć wiekowe a i pojemnością nie grzeszą. Przy rosnącym zapotrzebowaniu na przestrzeń i kolejnych kontach użytkowników obecne dyski nie dadzą już rady. Po wymianie na większe, będą służyły jako kopia zapasowa - nic się nie zmarnuje.
Ogarnięcie miliona plików
  • 300 zł miesięcznie
  • 143 zł brakuje
52%
Na samym archiwum jest blisko milion plików. Przy Waszym wsparciu uda się nam je skatalogować, opisać i umieścić tam gdzie trzeba. Marzy nam się rozbudowana wyszukiwarka plików i ich szczegółowy (a nie nazwa, rozmiar, data) listing. Za zebraną kasę można pomyśleć o zaprzęgnięciu do roboty jakiegoś programisty, który z tym się upora...
Wymiana serwera na energooszczędny
  • 450 zł miesięcznie
  • 293 zł brakuje
34%
Za taką kasę można już mieć mały, cichy i - co najważniejsze - energooszczędny serwer. I nie mówię tu o jakimś zmulonym klocku a o całkiem wydajnej maszynie! Gruba kasa to jednak jest - jak by nie patrzeć...
Opłaty bieżące
  • 150 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Prąd i internet. Większość osób nie zdaje sobie sprawy ile serwer żre prądu... Nasz ciągnie około 200W co daje dziennie prawie 5 kilowatogodzin! Prosta matematyka i miesięcznie wychodzi 144 kilowatogodzin co z kolei przy stawce 0,79zł/kWh daje 113,76 zł. Do tego dochodzi internet...

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora ftp.pigwa.net już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tomasz Kucisz
Tomasz Kucisz
64 zł
Jakub Kosiec
Jakub Kosiec
25 zł
Sebastian Igielski
Sebastian Igielski
25 zł
ZXAtari
ZXAtari
8 zł
Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.