ftp.pigwa.net

W Patronite od 05.03.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1211

liczba Patronów: 1076

4 patronów
62 zł miesięcznie
2 101 zł łącznie
Skoro tu jesteś, to pewnie wiesz, czym jest ftp.pigwa.net i najprawdopodobniej wiesz też, po co tu jesteś, prawda? Jeśli trafiłeś tu przypadkiem: organizujemy kasę na wsparcie działalności serwera ftp.pigwa.net, który jest największym zorientowanym na Atari archiwum retro-komputerowym na świecie.

O Autorze

Cześć!

Prowadzimy serwer ftp.pigwa.net, który jest obecnie największym archiwum retro-komputerowym na świecie zorientowanym głównie na sprzęt Atari.

Wszystko zaczęło się w 2001 roku. Pracujemy nad zachowaniem tak wielu informacji, zdjęć, programów z platform innych niż PC, jak to tylko możliwe. Od początku, z założenia było to przedsięwzięcie non-profit - sami płaciliśmy za prąd, internet, dyski twarde czy w końcu sprzęt, na którym działał serwer. Jeśli chodzi o zawartość, to początkowo skupialiśmy się wyłącznie na platformie Atari. Przy stosunkowo wolno rosnącym zapotrzebowaniu na dane (zdjęcia i filmy niskiej jakości w porównaniu do obecnych) dawaliśmy radę. Od kilku lat kolekcjonujemy dane takie jak pliki wideo, zdjęcia, instrukcje, skany, relacje wideo z praktycznie każdej imprezy (o której wiemy) dotyczącej starych platform komputerowych - głównie Atari, Commodore, Amiga, Nintendo, Sega, Spectrum, Amstrad, SAM Coupe. Gromadzimy także tworczość i strony wielu muzyków związanych ze starymi platformami. Hostujemy strony o tematyce retro. Każdego roku jest wiele imprez, wykładów, paneli, które chcielibyśmy zarchiwizować...

Kilkukrotnie skrzykiwaliście się za pomocą różnych forów a także działaliście indywidualnie i przekazywaliście kasę na działalność serwera. Bardzo Wam za to dziękujemy.

Dlaczego Patronite? Ponieważ pojawiało się coraz więcej pytań i sugestii by taką formę wspierana uruchomić. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom :)

Będziemy zbierać pieniądze (oczywiście jeśli będą chętni) na bieżącą działalność i na rozwój. Jeśli kasy starczy to będziemy ją dzielić na obsługę serwera (robimy to często kosztem pracy, nieprzespanych nocy czy w opozycji do udanego życia rodzinnego).

Obecnie dane zajmują około 1,5TB w blisko milionie plików. Z Twoją pomocą będziemy tą ilość zwiększać, polepszając jednocześnie jakość.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni