ftp.pigwa.net

W Patronite od 05.03.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2262

Liczba Patronów: 1854

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
Skoro tu jesteś, to pewnie wiesz, czym jest ftp.pigwa.net i najprawdopodobniej wiesz też, po co tu jesteś, prawda?
Jeśli trafiłeś tu przypadkiem: organizujemy kasę na wsparcie działalności serwera ftp.pigwa.net, który jest największym zorientowanym na Atari archiwum retro-komputerowym na świecie.

O Autorze

Cześć!

Prowadzimy serwer ftp.pigwa.net, który jest obecnie największym archiwum retro-komputerowym na świecie zorientowanym głównie na sprzęt Atari.

Wszystko zaczęło się w 2001 roku. Pracujemy nad zachowaniem tak wielu informacji, zdjęć, programów z platform innych niż PC, jak to tylko możliwe. Od początku, z założenia było to przedsięwzięcie non-profit - sami płaciliśmy za prąd, internet, dyski twarde czy w końcu sprzęt, na którym działał serwer. Jeśli chodzi o zawartość, to początkowo skupialiśmy się wyłącznie na platformie Atari. Przy stosunkowo wolno rosnącym zapotrzebowaniu na dane (zdjęcia i filmy niskiej jakości w porównaniu do obecnych) dawaliśmy radę. Od kilku lat kolekcjonujemy dane takie jak pliki wideo, zdjęcia, instrukcje, skany, relacje wideo z praktycznie każdej imprezy (o której wiemy) dotyczącej starych platform komputerowych - głównie Atari, Commodore, Amiga, Nintendo, Sega, Spectrum, Amstrad, SAM Coupe. Gromadzimy także tworczość i strony wielu muzyków związanych ze starymi platformami. Hostujemy strony o tematyce retro. Każdego roku jest wiele imprez, wykładów, paneli, które chcielibyśmy zarchiwizować...

Kilkukrotnie skrzykiwaliście się za pomocą różnych forów a także działaliście indywidualnie i przekazywaliście kasę na działalność serwera. Bardzo Wam za to dziękujemy.

Dlaczego Patronite? Ponieważ pojawiało się coraz więcej pytań i sugestii by taką formę wspierana uruchomić. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom :)

Będziemy zbierać pieniądze (oczywiście jeśli będą chętni) na bieżącą działalność i na rozwój. Jeśli kasy starczy to będziemy ją dzielić na obsługę serwera (robimy to często kosztem pracy, nieprzespanych nocy czy w opozycji do udanego życia rodzinnego).

Obecnie dane zajmują około 1,5TB w blisko milionie plików. Z Twoją pomocą będziemy tą ilość zwiększać, polepszając jednocześnie jakość.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jakub Kosiec
Jakub Kosiec
Próg: 25 zł
Łukasz Jokiel
Łukasz Jokiel
Próg: 2 zł
ZXAtari
ZXAtari
Próg: 8 zł
Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Próg: 25 zł
Adam Kłobukowski
Adam Kłobukowski
Próg: 10 zł