Piotr Horzela - Opowiada

W Patronite od 17.10.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 727

Liczba Patronów: 590

Zostań Patronem
19 patronów
335 miesięcznie
9 260 łącznie

Leśne szczegóły

470 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Chcę ciągle poprawiać jakość proponowanych Wam filmów. W lesie jest dużo szczegółów, które muszę wyłapać, a do tego potrzebuję filtrów.

Dokładniej zaś myślę o dwóch filtrach polaryzacyjnych marki HOYA na obiektywy o przekrojach 62 i 77mm + dekielki.
O kolejnych progach napiszę wkrótce.

Dzięki za wsparcie!

Kleszcze! - materiały do odcinka

770 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Kleszcze! Budzą mnóstwo emocji. Media lubią podnosić ten temat, a sieć kipi od informacji i... dezinformacji.

Aby być merytorycznym zdecydowałem się współpracować z kimś, kto zajmuje się kleszczami naukowo. Powyższa kwota to część kosztów które zamierzam ponieść podczas przygotowywania tego materiału.

ps: Dla Tych, którzy uważnie się przyglądali moim celom pragnę wyjaśnić, że rekorder dźwięku ZOOM H6 na który tutaj zbierałem... dostałem na urodziny : ) Stąd zmiana celów. Pozdrawiam : )

Statyw ważna rzecz : )

1 700 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Niedawno wybrałem się na warsztaty fotograficzne. Dowiedziałem się całkiem sporo... a dodatkowo zostałem uświadczony w przekonaniu, że mój statyw bardziej mi przeszkadza w pracy niż pomaga. Podczas warsztatów miałem okazję przetestować kilka rozwiązań. Wybór zdecydowanie padł na GENESIS C5. Taaaakie zdjęcia lasu będę dzięki niemu robił.

Robimy filmy!

3 300 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Jak pewnie wiecie, montaż filmu, wyskakujące napisy, grafiki itp. robię sam. Tzn. nie sam, tylko z pomocą programów komputerowych. Jakich? Kilku z pakietu Adobe: Permiere Pro - montaż, Audition - dźwięk, After Effects - animacja grafik, napisów, Photoshop - obróbka grafik, Media Encoder - zlepianie wszystkiego w całość, Lightroom - obróbka zdjęć. Sporo tego. Mimo ukłonu ze strony Adobe, dzięki któremu dostałem zniżkę edukacyjną na software, i tak rocznie płacę za całość około 1600zł. W tym roku, dzięki Waszej pomocy, po raz pierwszy nie pokryję kosztów oprogramowania z własnej kieszeni. Dzięki wielkie!

Awariaaa!

4 130 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

No stało się. Czy jakaś nierówność terenu, czy źle dokręcona obejma statywu, nie wiem. Fakt jest taki, że aparat który służy mi do nagrywania filmów poleciał i nie miał miękkiego lądowania. W efekcie ułamałem mocowanie obiektywu. Myślałem, że trzeba będzie go wyrzucić i zakupić nowy ale okazało się, da się go jeszcze naprawić. Koszt to 830zł. Nie tak źle patrząc z perspektywy 3 000 jakie trzeba by było wydać na nowy. Z góry dziękuję za Waszą pomoc w zrefundowaniu tego nieoczekiwanego wydatku.

Nowa Puszka

9 080 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

W czasach COVID niemal stale siedzę w lesie. Przytrafiają mi się stale fantastyczne sytuacje, które miałem jak sfotografować dzięki staremu nikonowi D610 i obiektywowi który kupiłem rok temu, ale... nie miałem jak nagrać dobrego video. Co prawda D610 ma funkcję nagrywania ale to był pierwszy aparat Nikona z tą możliwością. Od czasu jego premiery minęły długie lata a technologia pędzi. Niedawno przetestowałem kilka rozwiązań i czaiłem się czaiłem... by w przypływie emocji powiedzieć. "Zakup przekraczam mój budżet ale takie chwile się nie powtórzą. Kupiłem Nikona D780 z możliwością nagrywania w 4k i super ostrością/klatkowaniem/bajerami. Pierwsze ujęcia z tego cacka pojawiły się już na YouTube i Instagramie. Co prawda sprzęt już zakupiłem, ale jak wspomniałem był to zakup ponad stan. Szczególnie w czasach COVID, gdzie nie mogę występować publicznie. Wasze najbliższe wpłaty chciałbym przeznaczyć na 50% tego sprzętu. Drugie 50% pokrywam z własnej kieszeni. Co Wy na to? Dzięki wielkie za wspieranie moich działań! : )
Zostań Patronem