Piotr Horzela - Opowiada

W Patronite od 17.10.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 534

liczba Patronów: 396

20 patronów
320 zł miesięcznie
5 505 zł łącznie

Idę i opowiadam

5 760 zł

95%

osiągnięto

255 zł

brakuje

Czas na dodatkowy format filmów o przyrodzie na moim kanale.
Chcę Wam opowiadać o wyjściach do lasu i spotkaniach z przyrodą.
Idealnym i bezproblemowym sposobem nagrywania się w ruchu, bez asysty operatora jest kamerka DJI Osmo Pocket + kilka akcesoriów.
Pomożecie? : ) Z góry dziękI! : )

Leśne szczegóły

470 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Chcę ciągle poprawiać jakość proponowanych Wam filmów. W lesie jest dużo szczegółów, które muszę wyłapać, a do tego potrzebuję filtrów.

Dokładniej zaś myślę o dwóch filtrach polaryzacyjnych marki HOYA na obiektywy o przekrojach 62 i 77mm + dekielki.
O kolejnych progach napiszę wkrótce.

Dzięki za wsparcie!

Kleszcze! - materiały do odcinka

770 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Kleszcze! Budzą mnóstwo emocji. Media lubią podnosić ten temat, a sieć kipi od informacji i... dezinformacji.

Aby być merytorycznym zdecydowałem się współpracować z kimś, kto zajmuje się kleszczami naukowo. Powyższa kwota to część kosztów które zamierzam ponieść podczas przygotowywania tego materiału.

ps: Dla Tych, którzy uważnie się przyglądali moim celom pragnę wyjaśnić, że rekorder dźwięku ZOOM H6 na który tutaj zbierałem... dostałem na urodziny : ) Stąd zmiana celów. Pozdrawiam : )

Statyw ważna rzecz : )

1 700 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Niedawno wybrałem się na warsztaty fotograficzne. Dowiedziałem się całkiem sporo... a dodatkowo zostałem uświadczony w przekonaniu, że mój statyw bardziej mi przeszkadza w pracy niż pomaga. Podczas warsztatów miałem okazję przetestować kilka rozwiązań. Wybór zdecydowanie padł na GENESIS C5. Taaaakie zdjęcia lasu będę dzięki niemu robił.

Robimy filmy!

3 300 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Jak pewnie wiecie, montaż filmu, wyskakujące napisy, grafiki itp. robię sam. Tzn. nie sam, tylko z pomocą programów komputerowych. Jakich? Kilku z pakietu Adobe: Permiere Pro - montaż, Audition - dźwięk, After Effects - animacja grafik, napisów, Photoshop - obróbka grafik, Media Encoder - zlepianie wszystkiego w całość, Lightroom - obróbka zdjęć. Sporo tego. Mimo ukłonu ze strony Adobe, dzięki któremu dostałem zniżkę edukacyjną na software, i tak rocznie płacę za całość około 1600zł. W tym roku, dzięki Waszej pomocy, po raz pierwszy nie pokryję kosztów oprogramowania z własnej kieszeni. Dzięki wielkie!

Awariaaa!

4 130 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

No stało się. Czy jakaś nierówność terenu, czy źle dokręcona obejma statywu, nie wiem. Fakt jest taki, że aparat który służy mi do nagrywania filmów poleciał i nie miał miękkiego lądowania. W efekcie ułamałem mocowanie obiektywu. Myślałem, że trzeba będzie go wyrzucić i zakupić nowy ale okazało się, da się go jeszcze naprawić. Koszt to 830zł. Nie tak źle patrząc z perspektywy 3 000 jakie trzeba by było wydać na nowy. Z góry dziękuję za Waszą pomoc w zrefundowaniu tego nieoczekiwanego wydatku.
Zostań Patronem