Radio Naukowe - podcast Karoliny Głowackiej

W Patronite od 21.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 82

Liczba Patronów: 63

Zostań Patronem
283 patronów
5 620 miesięcznie
30 710 łącznie
Radio Naukowe to podcast tworzony przez dziennikarkę Karolinę Głowacką. Tu na pierwszym planie są naukowczynie i naukowcy. Opowiadają - fenomenalnie! - o swoich dziedzinach wiedzy, aktualnych badaniach i wyzwaniach na przyszłość. Rozmawiamy nie tylko o tym CO wiemy, ale też SKĄD to wiemy.

O Autorze

Dzień dobry! Cieszę się, że tu zajrzeliście!

Nazywam się Karolina Głowacka, jestem dziennikarką. Zapraszam Was do wspólnego tworzenia nowej, fajnej przestrzeni dla mówienia o nauce - podcastu Radio Naukowe.

   fot. Mikołaj Starzyński

 

Nie zaczynam od zera - Radio Naukowe już ruszyło, a ja wykorzystuję w nim całe zdobyte przez ponad 10 lat profesjonalne doświadczenie.
 


O MNIE - Z JAKIM PRZYGOTOWANIEM DO WAS PRZYCHODZĘ


Jestem m.in. dziennikarką Radia TOK FM, gdzie przez kilka lat prowadziłam audycję "Radiowa Akademia Nauk". Obecnie możecie mnie posłuchać w weekendy między godz. 7 a 9.

Jestem współautorką trzech książek popularnonaukowych – jedna z nich, „Czy Wielki Wybuch był głośny?”, napisana wspólnie z prof. Jean-Pierrem Lasotą, otrzymała nagrodę Złotej Róży Festiwalu Nauki w Warszawie dla najlepszej książki popularnonaukowej 2017 roku. Dwie pozostałe to "W czym grzyby są lepsze od ciebie?" z dr hab. Martą Wrzosek oraz "Kłopoty z Eureką. O co kłócą się fizycy?" również z prof. Lasotą.

Dla TVN Style poprowadziłam program obalający mity „Cała prawda” (z udziałem ekspertów), moderuję debaty i dyskusje, pisuję teksty prasowe. W 2016 roku zostałam wyróżniona w konkursie Popularyzator Nauki. Jestem członkinią Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk. Pod koniec 2020 roku dołączyłam do grona organizatorek Kawiarni Naukowej Festiwalu Nauki
 


O RADIU NAUKOWYM - CZYM JEST I CZYM MOŻE BYĆ 


Stworzyłam podcast, bo potrzebowałam więcej miejsca na realizację pomysłów popularnonaukowych. A tych jest moc! Od wyjaśniania życia codziennego, przez tematy związane z początkiem życia na Ziemi, początkiem Wszechświata i jego końcem, tematy zdrowotne, technologiczne oraz wyjaśniające naukę jako taką. Ogromnie zależy mi na wyjaśnianiu, skąd naukowcy czerpią swoją wiedzę. Planuję odcinki wyjaśniające na czym polega myślenie naukowe, jakie są rodzaje artykułów naukowych, co to jest Evidence-Based Medicine (medycyna oparta na dowodach), itd. Nie tylko co wiemy, ale i skąd to wiemy

Przygotowuję podcast w pojedynkę, w co wlicza się wymyślenie tematów, umówienie gości, przygotowanie merytoryczne, montaż i opis programu. Wynajmuję małe biuro, zainwestowałam w sprzęt i jingle. 

Niewielkie to poświęcenie, bo praca z dźwiękiem i nauką daje mi mnóstwo frajdy. 

Natomiast na dłuższą metę bez Waszego wsparcia zapewnienie regularności pojawiania się odcinków nie będzie możliwe. Przygotowanie każdego programu to wiele godzin pracy.

Stałe finansowanie pokryje koszty działalności oraz pozwoli Radiu Naukowemu stać się jedną z moich głównych działalności zawodowych. To by było wspaniałe!

Co ważniejsze, w planach (to więcej niż marzenia!) widzę ten podcast jako audio-instytucję popularyzatorską. Chciałabym móc zaprosić tworzyć reportaże, serie tematyczne, odcinki specjalne, transmisje na żywo z możliwością zadawania pytań wybitnym badaczom i badaczkom... Sky is the limit.

Jestem przekonana, że mówienie o nauce, jej osiągnięciach, ograniczeniach, zasadach, na jakich działa jest jednym z najważniejszych zadań dziennikarskich. Mamy w Polsce i na świecie tysiące fantastycznych badaczy i badaczek gotowych opowiadać nad czym pracują. 

Nauka jest wspaniała. Razem zróbmy jej więcej miejsca!

 

Więcej na https://radionaukowe.pl/ 

Spotify, Google Podcast, Apple Podcasts, YouTube

Można mnie też zalajkować https://www.facebook.com/KarolinaGlowackaDz

 

O projekcie napisały wirtualnemedia.pl 
 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Maciej Sobieraj
Maciej Sobieraj
Próg: 50 zł
Michał Chojnacki
Michał Chojnacki
Próg: 10 zł
Maciej Czech
Maciej Czech
Próg: 10 zł
Marcin Saramak
Marcin Saramak
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Wiktor Markowski
Wiktor Markowski
Próg: 10 zł