Avatar użytkownika

Radio Naukowe - podcast Karoliny Głowackiej

1462
patronów
30 970 
miesięcznie
500 575 
łącznie
1462
patronów
30 970 zł 500 575 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję za zaufanie!

W podziękowaniu dopiszę Cię do cyklicznego newslettera, w którym dzielę się planami i kulisami pracy nad Radiem Naukowym.
10 zł miesięcznie
Witam w klubie!

Oprócz dodania do newslettera, zaproszę Cię do zamkniętej grupy na Facebooku, w której na bieżąco dyskutujemy tematy odcinków, zbieram pytania do naukowców i dzielę się zdjęciami z nagrań.
20 zł miesięcznie
Bądźmy bliżej!

W zamian prześlę Ci magnetyczną zakładkę Radia Naukowego, którą mają tylko Patroni.

Do tego newsletter i zamknięta grupa na Facebooku, jak w niższych progach.
50 zł miesięcznie
Wypijmy z(a) RN!

W tym progu wsparcia trafi do Ciebie śliczny kubek Radia Naukowego limitowany dla Patronów.

Propozycja podania: kawa + podcast 😊

Przyjdzie też zakładka, zaproszenie do zamkniętej grupy i newsletter.
100 zł miesięcznie
Miłej lektury!

Za tak hojne wsparcie przyślę Ci jedną z książek, których jestem współautorką. Egzemplarz z osobistą dedykacją.

Proponuję zrobić kawę w kubku RN, przygotować zakładkę i oddać się lekturze.

Wrażeniami będzie można się podzielić w zamkniętej grupie na Facebooku. Od czasu do czasu na Twojego maila trafi newsletter.
200 zł miesięcznie
Nakręcasz RN!

Takie wsparcie to dla mnie kolosalny zastrzyk motywacji i możliwości.

Przesyłam książkę, kubek, zakładkę, zaproszenie do zamkniętej grupy na Facebooku, newsletter oraz tony wdzięczności.
500 zł miesięcznie
Poznajmy się!

Tak gigantyczne wsparcie to niesamowite wzmocnienie Radia Naukowego.

Z przyjemnością zaproponuję indywidualne spotkanie, by porozmawiać i osobiście przekazać książkę, kubek, zakładkę i słowa wdzięczności.

Grupa na Facebooku i newsletter też czekają 😊

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Radio Naukowe - podcast Karoliny Głowackiej w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Radio Naukowe to podcast tworzony przez dziennikarkę Karolinę Głowacką. Tu na pierwszym planie są naukowczynie i naukowcy. Opowiadają - fenomenalnie! - o swoich dziedzinach wiedzy, aktualnych badaniach i wyzwaniach na przyszłość. Rozmawiamy nie tylko o tym CO wiemy, ale też SKĄD to wiemy.

Dzień dobry! Cieszę się, że tu zajrzeliście!

O nauce z naukowcami – to proste hasło przyświeca działalności Radia Naukowego. Tutaj znajdziecie wywiady na najciekawsze tematy ze świetnej klasy specjalistami z polskich uczelni i instytucji badawczych.

Radio Naukowe ruszyło w grudniu 2020 roku. Do tej pory (stan na grudzień 2023) powstało ponad 200 odcinków różnego typu, które na różnych platformach osiągnęły ponad 20 mln odsłuchań.

 

O MNIE - Z JAKIM PRZYGOTOWANIEM DO WAS PRZYCHODZĘ

Nazywam się Karolina Głowacka, jestem dziennikarką. Radio Naukowe to projekt, w którym wykorzystuję całe zdobyte przez niemal 15 lat profesjonalne doświadczenie.

Jestem m.in. dziennikarką Radia TOK FM, gdzie przez kilka lat prowadziłam audycję "Radiowa Akademia Nauk". Obecnie możecie mnie posłuchać w soboty między godz. 7 a 9 i z podcastów: http://tokfm.pl/glowacka

Jestem współautorką trzech książek popularnonaukowych – jedna z nich, „Czy Wielki Wybuch był głośny?”, napisana wspólnie z prof. Jean-Pierrem Lasotą, otrzymała nagrodę Złotej Róży Festiwalu Nauki w Warszawie dla najlepszej książki popularnonaukowej 2017 roku. Dwie pozostałe to "W czym grzyby są lepsze od ciebie?" z dr hab. Martą Wrzosek oraz "Kłopoty z Eureką. O co kłócą się fizycy?" również z prof. Lasotą.

Dla TVN Style poprowadziłam program obalający mity „Cała prawda” (z udziałem ekspertów), moderuję debaty i dyskusje, pisuję teksty prasowe. W 2016 roku zostałam wyróżniona w konkursie Popularyzator Nauki. Jestem członkinią Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk. Pod koniec 2020 roku dołączyłam do grona organizatorek Kawiarni Naukowej Festiwalu Nauki
 

Więcej o mnie znajdziecie tu: https://radionaukowe.pl/o-karolinie


O RADIU NAUKOWYM 

Dla nas liczą się nie tylko wyniki badań, ale też droga do nich. W Radiu Naukowym możecie posłuchać o tym, co naukowców i naukowczynie inspiruje, z czym mają trudności, dlaczego postanowili poświęcić tysiące godzin pracy na rozwikłanie wybranej przez nich zagadki. Wielu z nich opowiada o kulisach pracy i własnych naukowych marzeniach.

Producentem podcastu jest mój mąż, Filip Pachla. Ja rozmawiam, szukam najcelniejszych pytań, piszę mini artykuły towarzyszące odcinkom. Filip zajmuje się montażem, grafikami, logistyką. Większość tematów wymyślamy wspólnie. 

Szukamy specjalistów w swoich dziedzinach w całym kraju. Dzięki nieocenionemu wsparciu Patronów, Radio Naukowego mogło ruszyć w teren i stać się autentycznym studiem objazdowym. Wyposażona w walizkę i plecak pełne sprzętu jeżdżę od miasta do miasta, od uczelni do uczelni i (no dobra, umówiona wcześniej), pukam do gabinetów naukowców. To również dodatkowa wartość. Móc porozmawiać z badaczami tam, gdzie czują się najswobodniej.

 

Z dr Małgorzatą Hołdą przed nagraniem odcinka o snach (Instytut Psychologii UJ)

 

Z dr Wiolettą Nowaczewską, rozmawiamy o Homo erectus (Zakład Biologii Człowieka UWr)

 

Jestem przekonana, że mówienie o nauce, jej osiągnięciach, ograniczeniach, zasadach, na jakich działa jest jednym z najważniejszych zadań dziennikarskich. Mamy w Polsce i na świecie tysiące fantastycznych badaczy i badaczek gotowych opowiadać nad czym pracują. Nauka jest wspaniała. Razem zróbmy jej więcej miejsca!

 

CO SIĘ UDAŁO DZIĘKI PATRONOM

Wszystko o czym piszę nie byłoby możliwe, gdyby nie zaufanie kilkuset Patronek i Patronów, którzy zdecydowali się finansowo wesprzeć Radio Naukowe.

Pieniądze pozwoliły na zakup sprzętustworzenie studia Radia Naukowego finansują podróże po kraju oraz są wynagrodzeniem za dziesiątki godzin pracy wkładane w podcast każdego miesiąca (więcej zobacz w zakładce "Cele")

Dziękuję Wam wszystkim i Każdej/Każdemu z osobna!

W studio RN


 

DLACZEGO FAJNIE BYĆ PATRONEM

Patroni otrzymują gadżety Radia Naukowego, takie jak kubki czy zakładki do książki. A także dostęp do zamkniętej grupy na FB, gdzie bardzo swobodnie dyskutujemy. Wszyscy też - jeśli sobie tego życzą - otrzymują na mail newsletter z raportem z działalności i planami na przyszłość. 
 

Kubeczek Radia Naukowego, zdjęcie od Patrona <3

 

To autentyczni Mecenasi popularyzacji nauki! Dzięki kilkuset Dobrodziejom - kilkaset tysięcy odbiorców może nabywać wiedzę bezpośrednio od uczonych słuchając ich w Radiu Naukowym!

W grudniu 2022 świętowaliśmy wspólnie II Urodziny Radia Naukowego! Dzięki pomocy Patronite i gościnie Centrum Nauki Kopernik mogliśmy się spotkać, pobawić nauką (były pokazy i quiz), wznieść toast i wybrać się na after party!

Patroni i Naukowcy w czasie II Urodzin Radia Naukowego w Centrum Nauki Kopernik

 

W czasie prezentacji na II Urodzinach


NAGRODY

W ciągu dwóch lat działalności Radio Naukowego zostało docenione nagrodami: "Podcaster Roku" w roku 2021 oraz "Diament Patronite" w kategorii Nauka, "Podcast roku" w kategorii “Nauka, edukacja, technologia”  i wyróżnienie Orange Polska, nominacja do nagrody Pop Science Śląskiego Festiwalu Nauki - w 2022.

Duma i wzruszenie!

Na gali Podcast Roku 2022

 

Więcej na https://radionaukowe.pl/ 

Spotify, Google Podcast, Apple Podcasts, YouTube

Śledźcie: 
https://www.facebook.com/RadioNaukowe
https://www.instagram.com/radionaukowe/
https://twitter.com/RadioNaukowe

Można mnie też obserwować prywatnie:
https://twitter.com/KaroGlowacka 
https://www.instagram.com/karusglowacka/

 

Zapraszam do społeczności Radia Naukowego - popularyzujmy naukę razem!

Pozdrawiam i do usłyszenia :)

Karolina Głowacka

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Radio Naukowe - podcast Karoliny Głowackiej w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Radio Naukowe nadaje bez zakłóceń!
  • 5 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Tak jest, mamy (Wy i ja) nasze popularnonaukowe radio! Gramy raz w tygodniu, tworzymy społeczność, rozwijamy się. Dzięki Waszemu wsparciu mogę pójść krok do przodu - kompletować sprzęt, więcej czasu poświęcić na planowanie i opracowywanie odcinków.

Przy tej kwocie mogę się angażować w projekt bez konieczności robienia tego "po nocach". Zapewniacie spokój i higienę pracy ;)
Radio Naukowe rozszerza zasięg!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Ruszyliśmy w teren! Dzięki Wam Radio Naukowe zaczęło regularnie podróżować. Za mną akademickie wizyty w Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Lublinie i to nie koniec - Naukowa Polska na nas czeka!

Rośnie również baza sprzętowa - dzięki Waszemu wsparciu kupiłam nowe, profesjonalne mikrofony, wymieniłam wysłużonego laptopa i stareńki komputer stacjonarny. Praca nad podcastem dzięki temu znacznie przyspieszyła, co pozwoliło mi planować kolejne projekty Radia Naukowego :)
Budujemy media naukowe!
  • 20 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Dzięki takiemu wsparciu:
- wypłacamy honorarium naukowcom występującym w RN
- tworzymy transkrypcję każdego odcinka
- inwestujemy w ulepszanie sprzętu audio
- będziemy odwiedzać z kamerą miejsca, gdzie buduje się naukę
- pracujemy nad unowocześnieniem strony internetowej, m.in. wyszukiwarka i dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
Zadbajmy o stabilny rozwój!
  • 30 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Dzięki Waszemu wsparciu Radio Naukowe urosło tak, jak nigdy się nie spodziewałam. Realizacja wszystkich planów i zadań zaczyna przerastać nasz rodzinny, dwuosobowy zespół. Chcemy mieć możliwość zatrudnienia dodatkowej osoby i opłacenia zewnętrznych usług, które nas odciążą. Pozwoli to szybciej, skuteczniej i lepiej wprowadzać w życie ogrom pomysłów jakie mamy na rozwój RN.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Radio Naukowe - podcast Karoliny Głowackiej już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Witold Barycki
Witold Barycki
20 zł
Wojtek Małek
Wojtek Małek
10 zł
Adam Wiśniewski
Adam Wiśniewski
20 zł
Anonimowy patron
5 zł
Jarosław Lenarczyk
Jarosław Lenarczyk
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.