Piotr Horzela - Opowiada

W Patronite od 17.10.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 442

Liczba Patronów: 388

Zostań Patronem
Kup na prezent
48 patronów
1 235 miesięcznie
30 025 łącznie

Leśne szczegóły

470 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Chcę ciągle poprawiać jakość proponowanych Wam filmów. W lesie jest dużo szczegółów, które muszę wyłapać, a do tego potrzebuję filtrów.

Dokładniej zaś myślę o dwóch filtrach polaryzacyjnych marki HOYA na obiektywy o przekrojach 62 i 77mm + dekielki.
O kolejnych progach napiszę wkrótce.

Dzięki za wsparcie!

Kleszcze! - materiały do odcinka

770 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Kleszcze! Budzą mnóstwo emocji. Media lubią podnosić ten temat, a sieć kipi od informacji i... dezinformacji.

Aby być merytorycznym zdecydowałem się współpracować z kimś, kto zajmuje się kleszczami naukowo. Powyższa kwota to część kosztów które zamierzam ponieść podczas przygotowywania tego materiału.

ps: Dla Tych, którzy uważnie się przyglądali moim celom pragnę wyjaśnić, że rekorder dźwięku ZOOM H6 na który tutaj zbierałem... dostałem na urodziny : ) Stąd zmiana celów. Pozdrawiam : )

Statyw ważna rzecz : )

1 700 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Niedawno wybrałem się na warsztaty fotograficzne. Dowiedziałem się całkiem sporo... a dodatkowo zostałem uświadczony w przekonaniu, że mój statyw bardziej mi przeszkadza w pracy niż pomaga. Podczas warsztatów miałem okazję przetestować kilka rozwiązań. Wybór zdecydowanie padł na GENESIS C5. Taaaakie zdjęcia lasu będę dzięki niemu robił.

Robimy filmy!

3 300 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Jak pewnie wiecie, montaż filmu, wyskakujące napisy, grafiki itp. robię sam. Tzn. nie sam, tylko z pomocą programów komputerowych. Jakich? Kilku z pakietu Adobe: Permiere Pro - montaż, Audition - dźwięk, After Effects - animacja grafik, napisów, Photoshop - obróbka grafik, Media Encoder - zlepianie wszystkiego w całość, Lightroom - obróbka zdjęć. Sporo tego. Mimo ukłonu ze strony Adobe, dzięki któremu dostałem zniżkę edukacyjną na software, i tak rocznie płacę za całość około 1600zł. W tym roku, dzięki Waszej pomocy, po raz pierwszy nie pokryję kosztów oprogramowania z własnej kieszeni. Dzięki wielkie!

Awariaaa!

4 130 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

No stało się. Czy jakaś nierówność terenu, czy źle dokręcona obejma statywu, nie wiem. Fakt jest taki, że aparat który służy mi do nagrywania filmów poleciał i nie miał miękkiego lądowania. W efekcie ułamałem mocowanie obiektywu. Myślałem, że trzeba będzie go wyrzucić i zakupić nowy ale okazało się, da się go jeszcze naprawić. Koszt to 830zł. Nie tak źle patrząc z perspektywy 3 000 jakie trzeba by było wydać na nowy. Z góry dziękuję za Waszą pomoc w zrefundowaniu tego nieoczekiwanego wydatku.

Nowa Puszka

9 080 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

W czasach COVID niemal stale siedzę w lesie. Przytrafiają mi się stale fantastyczne sytuacje, które miałem jak sfotografować dzięki staremu nikonowi D610 i obiektywowi który kupiłem rok temu, ale... nie miałem jak nagrać dobrego video. Co prawda D610 ma funkcję nagrywania ale to był pierwszy aparat Nikona z tą możliwością. Od czasu jego premiery minęły długie lata a technologia pędzi. Niedawno przetestowałem kilka rozwiązań i czaiłem się czaiłem... by w przypływie emocji powiedzieć. "Zakup przekraczam mój budżet ale takie chwile się nie powtórzą. Kupiłem Nikona D780 z możliwością nagrywania w 4k i super ostrością/klatkowaniem/bajerami. Pierwsze ujęcia z tego cacka pojawiły się już na YouTube i Instagramie. Co prawda sprzęt już zakupiłem, ale jak wspomniałem był to zakup ponad stan. Szczególnie w czasach COVID, gdzie nie mogę występować publicznie. Wasze najbliższe wpłaty chciałbym przeznaczyć na 50% tego sprzętu. Drugie 50% pokrywam z własnej kieszeni. Co Wy na to? Dzięki wielkie za wspieranie moich działań! : )

Dysk na dane HDD

10 668 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Hej, wreszcie zrobiłem porządek z danymi. Zainstalowałem 2 serwery NAS, jeden wypełniłem starymi dyskami, drugi - na którym pracuje - wypełniłem 3 dyskami o pojemności 8TB.

Tym razem Wasze wpłaty przeznaczę na sfinansowanie połowy tego zakupu. Każdy dysk kosztował mnie 1059zł. Dzięki wielkie za wsparcie. Sprzęt to zdecydowanie największy koszt mojej pracy. No dobra, czas też, ale to akurat nie problem, bo moją pracę wykonuję z przyjemnością.

Pozdrawiam Was serdecznie
Piotr

Trochę ruchu - stabilizacja obrazu DJI

15 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Moja nagrania zwykle są bardzo statyczne. Tzn zwierzęta biegają ale jak Horzela Opowiada to stoi w miejscu. Czasem mógłby się ruszyć ; ) ale żeby to wyglądało sensownie chciałbym zakupić stabilizator obrazu/gimbal - DJI Ronin DSLR 2 Myślę, że będzie to spory krok do przodu! Dzięki za wsparcie!

Obróbka materiałów

16 830 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Przy obróbce filmów/zdjęć korzystam z Pakietu Adobe - Photoshop, Lighrtroom, Premiere, After Effects, Audition, - to programy z których korzystam przy pracy.
Przekazane przez Was wpłaty przeznaczę na odnowienie rocznej subskrybcji Pakietu.
Dzięki wielkie! To duża pomoc : ) Pozdrawiam! Piotr

Ps. Koszt rocznej subskrybcji w tym roku wyniósł 1830zł.

Rok filmów

30 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Moim najnowszym celem jest skupienie się na kanale YouTube i koncie IG i zebranie/przygotowanie możliwie dużej liczby filmów. Nie umiem powiedzieć ile ich będzie, bo to składowa wielu czynników. Niektóre filmy idą jak z nut inne wymagają wiele pracy, poprawek.

Aktualnie, nagranie filmu to średnio od 14-20 dni pracy i to oczywiście pod warunkiem, że mam większość przebitek np zwierzaków/roślin występujących w filmie.

Wasze wpłaty dadzą mi komfort pracy nad realizacją nowego celu. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Jacek Wojciechowski
Jacek Wojciechowski
Próg: 25 zł
Babilon
Babilon
Próg: 5 zł
Michał Skrzypek
Michał Skrzypek
Próg: 10 zł
Mateusz Mieszczanin
Mateusz Mieszczanin
Próg: 25 zł
Michal Frontczak
Michal Frontczak
Próg: 35 zł