Avatar użytkownika

Po amerykańsku

17
patronów
203 
miesięcznie
2 191 
łącznie
17
patronów
203 zł 2 191 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Siedem to szczęśliwa liczba! To również dzięki Tobie powstanie kolejny odcinek Po amerykańsku.
21 zł miesięcznie
USA, choć nękane kryzysami, jakoś dotrwały do XXI wieku. Dzięki Tobie podcast Po amerykańsku również przetrwa!
45 zł miesięcznie
Biden jest 46 prezydentem USA, ale tylko dlatego, że Clevelanda liczymy razy dwa. Dlatego prezydencka liczba to 45! Za Twoje wsparcie, wspomnę o Tobie w opisie odcinków Po amerykańsku na YT.
100 zł miesięcznie
Co prawda nie z Franklinem, a z Jagiełłą, ale przynajmniej też zielona! W podziękowaniu za tak hojne wsparcie, wspomnę o Tobie w odcinku Po amerykańsku!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Po amerykańsku w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Co gryzie i gnębi współczesną Amerykę? Odpowiedź na to pytanie to nie tylko temat dla politologów i koneserów wydarzeń ze świata. Losy USA wpływają na losy mieszkańców całego świata. I dlatego powstał podcast Po amerykańsku: by opowiadać o amerykańskich problemach, polityce i społeczeństwie.

Nazywam się Andrzej Kohut i jestem amerykanistą. Pierwszy program radiowy poświęcony Stanom Zjednoczonym zacząłem tworzyć w 2011 roku. Od września 2020 prowadzę podcast Po amerykańsku, żeby przybliżać polskim słuchaczom meandry amerykańskiej polityki, społeczne napięcia w Stanach Zjednoczonych i największe wyzwania stojące dziś przed tym państwem.

W 2022 roku wydałem książkę Ameryka. Dom podzielony, w której analizuję dziejowy zakręt na jakim znalazły się Stany Zjednoczone w wyniku burzliwej prezydentury Donalda Trumpa, pandemii i ogromnych protestów na tle rasowym.

Przez lata pracowałem w Klubie Jagiellońskim i to w tamtym czasie powstał podcast. Możecie mnie znać również z podcastów i filmów Ośrodka Studiów Wschodnich i Przeglądu zagranicznego w radiu RMF24.

Przez lata podcast Po amerykańsku powstawał w ramach Klubu Jagiellońskiego. Od jakiegoś czasu to jednak mój prywatny projekt. Chciałbym kontynuować go przynajmniej do amerykańskich wyborów prezydenckich w 2024 roku. To jednak nie będzie możliwe bez Waszego wsparcia!

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Po amerykańsku już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wulkan Hefajstos
Wulkan Hefajstos
21 zł
Anonimowy patron
21 zł
Tomasz Ociepka
Tomasz Ociepka
7 zł
Konrad Górski
Konrad Górski
7 zł
Marcin Olawski
Marcin Olawski
21 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.