Avatar użytkownika

Podcast Feministyczny

2
patronów
55 
miesięcznie
60 
łącznie
2
patronów
55 zł 60 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
5 zł - To mało i dużo jednocześnie. Dla mnie to dowód, że cenisz moją pracę i bardzo serdecznie Ci za to dziękuję. Każdy, kto zdecyduje się, wspierać mnie taką kwotą zostanie wymieniony z imienia (bądź nicka) wraz z podziękowaniami w najbliższym odcinku podcastu.
10 zł miesięcznie
Bardzo mi miło, że jesteś gotowa/ów poświęcić swój czas i wspierać mój projekt taką kwotą. Dajesz mi wyraźny sygnał, że historia feminizmu nie jest Ci obojętna i cenisz sobie prezentowane przeze mnie treści. Każdy, kto zdecyduje się, wspierać mnie kwotą 10 zł miesięcznie zostanie wymieniony z imienia (bądź nicka) wraz z podziękowaniami w najbliższym odcinku podcastu, a także otrzyma zaproszenie do prywatnej grupy dla patronów na Facebooku, gdzie mam nadzieję powstanie interesująca przestrzeń dyskusyjna.
25 zł miesięcznie
Taki pieniądz to dla mnie duży znak uznania. Skoro jesteś w stanie finansować podcast feministyczny kwotą 25 zł, za którą możesz już kupić miesięczny abonament w wielu komercyjnych serwisach, to znaczy, że bardzo odpowiadają Ci podejmowane przeze mnie tematy. Dla mnie oznacza to szansę na zakup nowego sprzętu do nagrywania, dzięki któremu spróbuję uczynić mój podcast choć trochę bardziej profesjonalnym. Każdy, kto zdecyduje się na ten próg, oczywiście otrzyma wszystkie poprzednie nagrody + raz w miesiącu dostanie ode mnie prywatnego maila z rekomendacją książek, filmów lub innych materiałów związanych z treściami publikowanych odcinków.
50 zł miesięcznie
Bardzo, bardzo dziękuję. Jestem pod wrażeniem, gdyż wybrana przez Ciebie kwota wsparcia dowodzi wierności i zaangażowania na rzecz mojego podcastu. Nie będę ukrywał, że rosnąca liczba patronów w tym progu może w krótkim czasie spowodować, iż opowiadanie o kobietach, feministkach i ich roli w historii świata stanie się dla mnie zajęciem na pełny etat, czego bardzo sobie życzę. Każdy, kto zdecyduje się na ten próg, oczywiście otrzyma wszystkie poprzednie nagrody + możliwość przesyłania sugestii dotyczących przyszłych tematów. Ten podcast jest dla Was i chciałbym, abyście mogli wpływać na kierunek jego rozwoju.
80 zł miesięcznie
To, co robisz — jest niezwykłe. Jestem pełen uznania dla Twojej hojności. Wybierając ten próg, stajesz się liderem wśród mecenasów tego podcastu. Oczywiście otrzymujesz wszystkie dotychczasowe nagrody plus moją nieskończoną wdzięczność.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Podcast Feministyczny w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nazywam się Adam Mańkowski, jestem pasjonatem historii, szczególnie tej dotyczącej kobiet. Podcast feministyczny to audycja dotykająca historii, antropologii, polityki i przede wszystkim mówiąca o genezie i rozwoju myśli feministycznej.

Myśl o tym, aby publikować treści o tematyce feministycznej, narodziła się już dawno, ale pomysł zrealizowania na ten temat podcastu zakiełkował dopiero w lipcu 2023. Wszystko oczywiście wzięło się z wewnętrznej potrzeby opowiadania o wydarzeniach i postaciach w mojej ocenie bardzo ważnych. Nie posiadam wykształcenia historycznego, a podcast jest całkowicie oddolną, jednoosobową i amatorską działalnością, która wynika z pasji i chęci zgłębiania zagadnień historycznych.

Może po kolei... Mieszkam i pracuję w Łodzi. Z wykształcenia jestem logistykiem, zawodowo robiłem bardzo różne rzeczy, począwszy od handlu, przez marketing a na fotografii kończąc. Jednak najbliższe sercu zawsze były dla mnie prace podejmowane w charakterze dziennikarza. Publikowałem w takich miejscach jak: „Dwutygodnik”, „FYH!”, „Nowamuzyka.pl”, „Artrock.pl”. Współtworzyłem portal „5KiloKultury”, a od lat współpracuję z kwartalnikiem literacko-kulturalnym „Elewator”. Pisałem o muzyce, filmie, sztuce, teraz przyszedł czas na historię. Podcast z cała pewnością nie powstałby, gdyby nie wsparcie i niekończąca się moc inspiracji płynąca od mojej małżonki Moniki.

Opowiadam o mechanizmach marginalizacji i wykluczenia kobiet, które sprzeciwiały i wciąż sprzeciwiają się odgórnie narzucanym, tradycyjnym modelom społecznym. Sięgam po przykłady z pop-kultury, literatury, filmu, systemów politycznych i religijnych. Próbuję w przystępny sposób przywoływać historie zabawne i dramatyczne, pokrzepiające i przerażające, bez wyjątku jednak mające odzwierciedlenie w naszej codzienności. Do założenia profilu na Patronite zachęciły mnie Wasze głosy i komentarze pełne pozytywnych reakcji na kilka pierwszych, opublikowanych odcinków podcastu. Chciałbym robić podcast interesujący i jak bardzo to możliwe profesjonalny. Moim marzeniem jest, aby ta praca stała się zajęciem pełnoetatowym.

Dziękuję!
Adam

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Podcast Feministyczny w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Podcast Feministyczny już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Czerwińska
Czerwińska
5 zł
Dariusz Piątek
Dariusz Piątek
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.