Avatar użytkownika

Filip Poniedziałek / Podróże Bez Tajemnic

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dzięki!
Każda podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku, a Twoje wsparcie daje mi paliwo do wykonywania kolejnych małych kroków. Razem do celu :)
10 zł miesięcznie
Dzięki! Rozpędzamy się! Kroki robią się coraz większe i szybsze. W takim tempie niedługo okrążymy świat :)
25 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
W ramach wdzięczności, wymienię Cię jako Patrona na początku odcinka.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
100 dostępnych miejsc
Dzięki, dzięki i jeszcze raz - dzięki!
Oprócz tego, że wymienię Cię jako Patrona na początku odcinka, zyskasz możliwość zadania swojego pytania wybranemu gościowi lub mi, na które odpowiedź usłyszysz w podcaście.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
100 dostępnych miejsc
Wow, to dla mnie wiele znaczy.
Pozwól, że podziękuję Ci imiennie na początku odcinka. Dodatkowo możesz mieć wpływ na treść odcinka i zadać do 3 pytań gościowi lub mi, na które odpowiedzi usłyszysz w podcaście.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
10 dostępnych miejsc
Witam na pokładzie :) Masz szanse stać się współtwórcą - wziąć udział w nagraniu jako współprowadzący odcinek i zadać swoje pytania gościowi. To będzie nasze wspólne dzieło :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Filip Poniedziałek / Podróże Bez Tajemnic w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Chcę inspirować do odkrywanie tajemnic różnych zakątków świata i różnych sposobów podróżowania. Tak, aby odwiedzając dane miejsce, robić to świadomie, z pełnym zrozumieniem lokalnego kolorytu.

Nazywam się Filip Poniedziałek i z podróżowaniem jestem związany od zawsze, najpierw hobbystycznie, później również zawodowo.

Podróżuję w różne miejsca i na różne sposoby, ale zawsze staram się dobrze poznać odwiedzane miejsce, zrozumieć je i choć przez chwilę poczuć się jak jego mieszkaniec.

Stąd też pomysł, najpierw na podcast, potem na kanał na Youtube, w którym rozmawiam z osobami, które mieszkają w różnych ciekawych miejscach na świecie i mają na ich temat dużo do powiedzenia. Więcej niż osoba, która spędziła w jakimś miejscu tydzień na wakacjach. 

Zależy mi na tym, aby inspirować do podróżowania. A tych, którzy już podróżują wyposażyć w niezbędną wiedzę oraz do schodzenia z utartych szlaków i dokładnego poznania odwiedzanego miejsca - jego historii, ludzi, kuchni i lokalnej specyfiki. 

 

Dlaczego potrzebuję Twojego wsparcia?

Nagrywanie podcastów i relacji to świetna zabawa, ale też masa pracy, której na zewnątrz nie widać:

  • Przed każdym nagraniem trzeba się odpowiednio przygotować, zrobić reaserch tematu, któremu będzie poświęcony odcinek, znaleźć odpowiedniego gościa.  
  • Podczas nagrania trzeba zadbać o odpowiednią jego jakość, na którą składa się używany sprzęt oraz pomieszczenie. 
  • Po nagraniu trzeba to wszystko odpowiednio zmontować, co jest chyba najbardziej czasochłonną częścią całego procesu. Oprócz tego do przygotowania są grafiki, opisy odcinków, tak żeby można je było umieścić na różnych platformach. 

Jak widzisz, jest tego całkiem sporo, a to i tak tylko te najważniejsze rzeczy. Jeśli robiłbym to zarobkowo i mógł poświęcić 8 godzin dziennie na te wszystkie czynności, to byłby to układ idealny. Nie jest to jednak moje źródło utrzymania, a hobby do którego zwyczajnie dokładam.  Sprawia mi to wiele frajdy, więc nie narzekam na to, ale ilość czasu i pieniędzy, które mogę poświęcić na swoje hobby są ograniczone. Chciałbym jednak, żeby podcast stawał się coraz lepszy i dostarczał Wam jeszcze więcej wartości. 

 

Co chcę rozwinąć? 

  • Sprzęt - cały czas staram się ulepszać swoje studio, tak by zapewnić Wam coraz lepszą jakość, zarówno wideo jak i audio. Z każdym nagraniem coś poprawiam, ale zauważam, że sprzęt, z którego korzysta ma już pewne ograniczenia, których nie przeskoczę. Mam tu na myśli kamerę, mikrofon, ale też wyposażenie samego studia np. w maty wygłuszające. Wszystko co przekłada się na finalny efekt, który później usłyszysz lub zobaczysz. Chciałbym też uzbroić się w urządzenia, które pozwolą mi być bardziej mobilnym i mieć możliwość nagrania wywiadu w różnych ciekawych miejscach, nie tylko w studiu. Lepszy sprzęt = wyższa jakość i przyjemność słuchania/oglądania. 
  • Montaż - to jest ta część procesu powstawania materiału, która, jak wspomniałem wcześniej, jest dla mnie najbardziej czasochłonna i powoduje, że kolejne odcinki nie pojawiają się tak często, jakbym chciał. Czasu nie kupię, ale mogę kupić wykonanie takiej usługi, ponieważ są osoby, które zajmują się montażem za opłatą. Zależy mi na szybszym montażu, aby kolejne odcinki pojawiały się częściej niż do tej pory oraz bardziej regularnie. Szybszy montaż = więcej regularnie publikowanych odcinków.

Z góry dzięki za każde przekazane wsparcie :) 

Przykłady materiałów, które pojawiają się na Youtube:

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Filip Poniedziałek / Podróże Bez Tajemnic już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.