Stowarzyszenie Pokotaj

W Patronite od 30.12.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 562

Liczba Patronów: 940

Zostań Patronem
Kup na prezent
13 patronów
842 miesięcznie
5 675 łącznie
Jesteśmy grupą wolontariuszy, którzy swój czas wolny poświęcają na ratowanie kocich istot. One zmieniły nasze życia na lepsze - czas im się odwdzięczyć.

O Autorze

Dla nas najważniejsze są koty

Dlatego zaczniemy od nich. Pokotajki - czyli nasi podopieczni - to koty, które jeszcze do niedawna żyły na ulicy. Głodne, bezdomne, bezimienne i chore. Dziś mają swoje imię, swoje zabawki, dobre jedzenie w miskach, są leczone i mają szansę na nowe, lepsze życie. Pokotajek nie jest rzeczą ani numerem - jest indywidualnością, która zasługuje na szansę. Dla nich jesteśmy.

Frappe zanim został Pokotajkiem
Piernik - kociak z wrzesińskich działek już bezpieczny
Nala na ulicy w Kostrzynie Wlkp.

Dlaczego i jak działamy?

Wciąż jest sporo do zrobienia! Kociaków, które potrzebują pomocy jest bardzo dużo, zwłaszcza w mniejszych miastach Wielkopolski, na terenie której działamy. Podstawą naszej pomocy jest założenie, że bezdomniaki mają dokładnie takie same potrzeby, jak koty żyjące pod dachem. Dlatego staramy się zapewnić im bezpieczną przestrzeń w domach tymczasowych, odpowiednio dobraną dietę, realizować ich potrzeby gatunkowe oraz dbać o socjalizację. Nasi podopieczni mają zapewnioną pełną profilaktykę weterynaryjną, są leczeni i kastrowani - wszystko po to, by mogli w pełni sił rozpoczynać nowe życie w domach stałych.

Frappe Pokotajek
Piernik w domu tymczasowym
Nala w domu tymczasowym (w prezencie mikołajkowym)

Kim jesteśmy?

Jesteśmy częścią Pokotajowej Drużyny! To my działamy na linii frontu, ale bez Was - tych, którzy nas wspierają, dodają nam sił i adoptują - nie zrobilibyśmy niczego! Kochamy to, co robimy, bo nie ma dla nas nic wspanialszego, niż świadomość, że zmieniło się czyjeś życie na lepsze.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paulina Q
Paulina Q
Próg: 22 zł
Anonimowy patron
Próg: 22 zł
Emilia Nowacka
Emilia Nowacka
Próg: 79 zł
Lidia Wieloch
Lidia Wieloch
Próg: 134 zł
Kaśka Bauza
Kaśka Bauza
Próg: 22 zł
Anonimowy patron
Próg: 12 zł