Strefa Patrona:

40

patronów

760 zł

miesięcznie

Miejsce w rankingu Autorów
78
miesięczne wsparcie
61
liczba patronów

  Jestem fotografem, który zachłysnął się pięknem przyrody i krajobrazów, tych naturalnych i tych miejskich. Najbliżej mi do natury, jednak lubię też wypuścić się w miasto i wyzwolić migawkę, kiedy ulice budzą się do życia lub zasypiają skąpane w światłach. Przy okazji dziele się tym, czego się nauczyłem na moim kanale YouTube i w social mediach.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
76 %
100%
osiągnięto 76%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 240 zł
Jeszcze ciekawiej na YouTube
Moje vlogowanie to ciągłe poszukiwania tematów, pomysłów i wiedzy, ale również wyjazdy w teren, zakupy drobnego sprzętu, czy organizacja konkursów. Dzięki Wam mogę dalej działać, robić to lepiej, ciekawiej i na pewno częściej. Na pewno będę o Was myślał jadąc o 2 w nocy do Kampinosu, czy brodząc w moich pięknych woderach w Wiśle, z toną sprzętu na plecach ;)
0%
25 %
100%
osiągnięto 25%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2240 zł
Album Rogalin's Secrets
Rogaliński Park Krajobrazowy, to miejsce które już od pierwszej sekundy mojego pierwszego wyjazdu mnie zachwyciło i wywołało w mojej głowie tysiące emocji. Kiedy tylko wszedłem na łąki i zobaczyłem pierwszy dąb kompletnie zatopiony we mgle, to wiedziałem, że to nie będzie jedna wizyta. Powoli i mozolnie myślałem jak wykorzystać potencjał, który to miejsce po prostu ma.

Mój cel to pokazać dęby rogalińskie i ich otoczenie w albumie oraz krótkim filmie. Chcę pokazać Rogalin podczas wszystkich czterech pór roku. To będzie wiele wyjazdów, dobrej i złej pogody, braku snu, setek przejechanych kilometrów i wiele ciężkiej pracy, żeby uchwycić magię tego miejsca. Jedną porę roku już mam, więc pozostały jeszcze 3. Chciałbym zakończyć ten projekt do czerwca 2018 roku.

Z góry dziękuję za Wasze wsparcie i pomoc w zrealizowaniu mojego celu, bo wierzę, że to miejsce jest warte pokazania.

O Autorze

Cześć ! Mieszkam w Warszawie, ale połowę swojego życia spędziłem w Ełku na Mazurach. W między czasie mieszkałem w Trójmieście i studiowałem na Politechnice Gdańskiej. Zawsze interesowała mnie technologia. Nigdy nie ciągnęło mnie do sztuki ;) 

Nie jestem humanistą, zdecydowanie ścisłym umysłem i czuję się bardzo dobrze w liczbach.

Fotografia – jak to się zaczęło

Przypadek, zbieg okoliczności, miejsce i czas, nuda, kontuzja… Wszystko po trochu spowodowało, że w sierpniu 2015 roku stary canon 400D z kitowym obiektywem poszedł ze mną na spacer. Nie miałem pojęcia co robię i jakie zdjęcia chcę zrobić. Po prostu pstrykałem klatkę po klatce podczas spaceru. A po powrocie do domu zacząłem czytać i oglądać wszystko, co związane z fotografią krajobrazu. I zniknąłem w otchłani natury, piękna krajobrazu i poradników. Zobaczyłem to, czego wcześniej nie widziałem. Zrozumiałem, że jest świat inny niż centrum miasta. Dostrzegłem, jak bardzo niesamowita jest przyroda. Zacząłem się uczyć i spędzać coraz więcej czasu z aparatem. Trafiłem na ludzi, którzy mnie dopingowali, chociaż dziś wiem, że moje zdjęcia były do niczego. I tak się zaczęło, mozolnie, krok po kroku, buduję bez przerwy swój warsztat, uczę się i staram się rozwijać. Próbowałem portretu, fotografii ulicznej, ale wiem już, że natura, krajobraz, lasy, góry, morza i oceany, to moja strefa komfortu jako fotografa. I idealnie łączy się z podróżami, które uwielbiamy z moją żoną Julitą.

 

Kolejny krok – Poland In The Lens

Pewnego dnia pomyślałem, że ludzi takich jak ja jest wielu. Pędzą za dniem codziennym, pracą, szukają swojego miejsca i nie mają czasu żeby się zatrzymać. Zadałem sobie pytanie – „A może pokazać im ten inny świat?”, „Może pomóc im zauważyć to, czego sam nie zauważałem?”. Kilka dni rozmyślania, kolejne plenery w pięknym Kampinosie i wreszcie pomysł. Poland In The Lens. Projekt, w ramach którego chciałem pokazywać piękno Polski, naszej przyrody, krajobrazu i miejskich świateł. I tak powstała strona internetowa, profil na Facebook’uInstagramie i Twiterze. To w tych miejscach pokazuję moje prace i dzielę się tym, co widzę w swoim obiektywie. Po mniej więcej roku, projekt Poland In The Lens to już nie tylko Polska, ale również miejsca, które odwiedzam wspólnie z moją żoną podczas podróży. Ale nadal jego charakter jest ten sam.

Dzielenie się wiedzą – YouTube

Zawsze lubiłem gadać. Nie wiem skąd to się wzięło, ale tak jest. W grudniu 2016 roku trafiłem na kilka ciekawych kanałów na YouTube poświęconych fotografii. Pomyślałem, że przecież ja też to robię. Jeżdżę w te dzikie miejsca, wstaję o takich porach kiedy normalni ludzie śpią, marznę, moknę, popełniam błędy, które kiedyś ktoś już popełnił. Zacząłem kolejną ścieżkę swojej edukacji. Tym razem chciałem się dowiedzieć, jak mogę podzielić się tym co robię z innymi w formie klipów wideo. Jak pokazać przyrodę w filmie, jak opowiedzieć o tym czym jest zdjęcie, kompozycja, przysłona, jak oddać emocje, które są we mnie, kiedy widzę piękny wschód słońca, co trzeba zrobić, żeby plik RAW z aparatu stał się ostatecznie pięknym wydrukiem na papierze lub innym nośniku. Ale był jeden problem. Co innego kiedy mówisz do ludzi stojąc przed nimi. A co innego, kiedy masz przed sobą szkło, nic tylko obiektyw. Krok po kroku, krusząc barierę jaką był dla mnie obiektyw, zacząłem nagrywać materiały wideo z moich wyjazdów fotograficznych i dzielić się z nimi na moim kanale na YouTube.

 

Tutaj możesz zobaczyć jeden z moich wyjazdów na plener do Rogalina

 

 

A tutaj możesz zobaczyć krótki film o tym jak piękna jest Polska.

 

Co dalej ?

Hmmm, zobaczymy, życie napisze swoją historię. Na pewno będę z Wami i będę dalej się rozwijał. Dokąd dojdę z Waszą pomocą ? Nie wiem. Ale wiem, że to jest coś co chcę robić. Więc życzcie mi powodzenia i wspierajcie moje kolejne projekty. Chcę żebyście byli częścią społeczności, którą mozolnie buduję po to, żebyśmy wspólnie się uczyli, rozwijali i wspierali.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

10 zł / miesiąc
patroni: 25
Otrzymasz w formie cyfrowej, drogą mailową, najlepsze moim zdaniem zdjęcie, które wykonałem w danym miesiącu. A ponieważ bez przerwy gdzieś jeżdżę i robię zdjęcia, to prawie na pewno będzie to kadr z miejsca, którego możesz nie znać.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 12
Skoro podobają Ci się moje prace, to może chciałbyś mieć taką w formie odbitki ? Za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie wydruk najlepszego moim zdaniem zdjęcia, które udało mi się zrobić w danym miesiącu, w formacie 20x30cm.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 3
Wydruk zdjęcia w formacie 20x30cm jest fajny, ale krajobraz wygląda jeszcze lepiej w formacie 30x45cm. Za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie wydruk najlepszego moim zdaniem zdjęcia, które udało mi się zrobić w danym miesiącu, w formacie 30x45cm.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 25
To będzie seria limitowana wydruków 60x90cm. Tylko 25 wydruków najlepszego moim zdaniem zdjęcia, które udało mi się zrobić w danym miesiącu, w formacie 60x90cm, każdy z własnym numerem seryjnym i moim podpisem. Zdjęcie w tym formacie, podpisane przeze mnie i posiadające indywidualny numer, będziecie mieli tylko Wy, jako moje podziękowanie za wspieranie tego co robię.
Zostań patronem
150 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Co powiesz na najlepszy moim zdaniem format dla krajobrazu 70x100cm ? Raz na 3 miesiące otrzymasz taki wydruk dowolnego z 3 zdjęć, które były moim zdaniem najlepsze w każdym z 3 miesięcy. Sam wybierzesz, które zdjęcie chciałbyś otrzymać. Jako moje podziękowanie za Twoje wsparcie wraz ze zdjęciem otrzymasz certyfikat potwierdzający, że jest tylko 10 zdjęć wydrukowanych w takim formacie.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni