Strefa Patrona:

35

patronów

670 zł

miesięcznie

Miejsce w rankingu Autorów
112
miesięczne wsparcie
88
liczba patronów

  Jestem fotografem, który zachłysnął się pięknem przyrody i krajobrazów, tych naturalnych i tych miejskich. Najbliżej mi do natury, jednak lubię też wypuścić się w miasto i wyzwolić migawkę, kiedy ulice budzą się do życia lub zasypiają skąpane w światłach. Przy okazji dziele się tym, czego się nauczyłem na moim kanale YouTube i w social mediach.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
67 %
100%
osiągnięto 67%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 330 zł
Jeszcze ciekawiej na YouTube
Moje vlogowanie to ciągłe poszukiwania tematów, pomysłów i wiedzy, ale również wyjazdy w teren, zakupy drobnego sprzętu, czy organizacja konkursów. Dzięki Wam mogę dalej działać, robić to lepiej, ciekawiej i na pewno częściej. Na pewno będę o Was myślał jadąc o 2 w nocy do Kampinosu, czy brodząc w moich pięknych woderach w Wiśle, z toną sprzętu na plecach ;)
0%
22 %
100%
osiągnięto 22%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2330 zł
Album Rogalin's Secrets
Rogaliński Park Krajobrazowy, to miejsce które już od pierwszej sekundy mojego pierwszego wyjazdu mnie zachwyciło i wywołało w mojej głowie tysiące emocji. Kiedy tylko wszedłem na łąki i zobaczyłem pierwszy dąb kompletnie zatopiony we mgle, to wiedziałem, że to nie będzie jedna wizyta. Powoli i mozolnie myślałem jak wykorzystać potencjał, który to miejsce po prostu ma.

Mój cel to pokazać dęby rogalińskie i ich otoczenie w albumie oraz krótkim filmie. Chcę pokazać Rogalin podczas wszystkich czterech pór roku. To będzie wiele wyjazdów, dobrej i złej pogody, braku snu, setek przejechanych kilometrów i wiele ciężkiej pracy, żeby uchwycić magię tego miejsca. Jedną porę roku już mam, więc pozostały jeszcze 3. Chciałbym zakończyć ten projekt do czerwca 2018 roku.

Z góry dziękuję za Wasze wsparcie i pomoc w zrealizowaniu mojego celu, bo wierzę, że to miejsce jest warte pokazania.

O Autorze

Cześć ! Mieszkam w Warszawie, ale połowę swojego życia spędziłem w Ełku na Mazurach. W między czasie mieszkałem w Trójmieście i studiowałem na Politechnice Gdańskiej. Zawsze interesowała mnie technologia. Nigdy nie ciągnęło mnie do sztuki ;) 

Nie jestem humanistą, zdecydowanie ścisłym umysłem i czuję się bardzo dobrze w liczbach.

Fotografia – jak to się zaczęło

Przypadek, zbieg okoliczności, miejsce i czas, nuda, kontuzja… Wszystko po trochu spowodowało, że w sierpniu 2015 roku stary canon 400D z kitowym obiektywem poszedł ze mną na spacer. Nie miałem pojęcia co robię i jakie zdjęcia chcę zrobić. Po prostu pstrykałem klatkę po klatce podczas spaceru. A po powrocie do domu zacząłem czytać i oglądać wszystko, co związane z fotografią krajobrazu. I zniknąłem w otchłani natury, piękna krajobrazu i poradników. Zobaczyłem to, czego wcześniej nie widziałem. Zrozumiałem, że jest świat inny niż centrum miasta. Dostrzegłem, jak bardzo niesamowita jest przyroda. Zacząłem się uczyć i spędzać coraz więcej czasu z aparatem. Trafiłem na ludzi, którzy mnie dopingowali, chociaż dziś wiem, że moje zdjęcia były do niczego. I tak się zaczęło, mozolnie, krok po kroku, buduję bez przerwy swój warsztat, uczę się i staram się rozwijać. Próbowałem portretu, fotografii ulicznej, ale wiem już, że natura, krajobraz, lasy, góry, morza i oceany, to moja strefa komfortu jako fotografa. I idealnie łączy się z podróżami, które uwielbiamy z moją żoną Julitą.

 

Kolejny krok – Poland In The Lens

Pewnego dnia pomyślałem, że ludzi takich jak ja jest wielu. Pędzą za dniem codziennym, pracą, szukają swojego miejsca i nie mają czasu żeby się zatrzymać. Zadałem sobie pytanie – „A może pokazać im ten inny świat?”, „Może pomóc im zauważyć to, czego sam nie zauważałem?”. Kilka dni rozmyślania, kolejne plenery w pięknym Kampinosie i wreszcie pomysł. Poland In The Lens. Projekt, w ramach którego chciałem pokazywać piękno Polski, naszej przyrody, krajobrazu i miejskich świateł. I tak powstała strona internetowa, profil na Facebook’uInstagramie i Twiterze. To w tych miejscach pokazuję moje prace i dzielę się tym, co widzę w swoim obiektywie. Po mniej więcej roku, projekt Poland In The Lens to już nie tylko Polska, ale również miejsca, które odwiedzam wspólnie z moją żoną podczas podróży. Ale nadal jego charakter jest ten sam.

Dzielenie się wiedzą – YouTube

Zawsze lubiłem gadać. Nie wiem skąd to się wzięło, ale tak jest. W grudniu 2016 roku trafiłem na kilka ciekawych kanałów na YouTube poświęconych fotografii. Pomyślałem, że przecież ja też to robię. Jeżdżę w te dzikie miejsca, wstaję o takich porach kiedy normalni ludzie śpią, marznę, moknę, popełniam błędy, które kiedyś ktoś już popełnił. Zacząłem kolejną ścieżkę swojej edukacji. Tym razem chciałem się dowiedzieć, jak mogę podzielić się tym co robię z innymi w formie klipów wideo. Jak pokazać przyrodę w filmie, jak opowiedzieć o tym czym jest zdjęcie, kompozycja, przysłona, jak oddać emocje, które są we mnie, kiedy widzę piękny wschód słońca, co trzeba zrobić, żeby plik RAW z aparatu stał się ostatecznie pięknym wydrukiem na papierze lub innym nośniku. Ale był jeden problem. Co innego kiedy mówisz do ludzi stojąc przed nimi. A co innego, kiedy masz przed sobą szkło, nic tylko obiektyw. Krok po kroku, krusząc barierę jaką był dla mnie obiektyw, zacząłem nagrywać materiały wideo z moich wyjazdów fotograficznych i dzielić się z nimi na moim kanale na YouTube.

 

Tutaj możesz zobaczyć jeden z moich wyjazdów na plener do Rogalina

 

 

A tutaj możesz zobaczyć krótki film o tym jak piękna jest Polska.

 

Co dalej ?

Hmmm, zobaczymy, życie napisze swoją historię. Na pewno będę z Wami i będę dalej się rozwijał. Dokąd dojdę z Waszą pomocą ? Nie wiem. Ale wiem, że to jest coś co chcę robić. Więc życzcie mi powodzenia i wspierajcie moje kolejne projekty. Chcę żebyście byli częścią społeczności, którą mozolnie buduję po to, żebyśmy wspólnie się uczyli, rozwijali i wspierali.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

10 zł / miesiąc
patroni: 21
Otrzymasz w formie cyfrowej, drogą mailową, najlepsze moim zdaniem zdjęcie, które wykonałem w danym miesiącu. A ponieważ bez przerwy gdzieś jeżdżę i robię zdjęcia, to prawie na pewno będzie to kadr z miejsca, którego możesz nie znać.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 12
Skoro podobają Ci się moje prace, to może chciałbyś mieć taką w formie odbitki ? Za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie wydruk najlepszego moim zdaniem zdjęcia, które udało mi się zrobić w danym miesiącu, w formacie 20x30cm.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 2
Wydruk zdjęcia w formacie 20x30cm jest fajny, ale krajobraz wygląda jeszcze lepiej w formacie 30x45cm. Za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie wydruk najlepszego moim zdaniem zdjęcia, które udało mi się zrobić w danym miesiącu, w formacie 30x45cm.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 25
Uważam, że wiedzy fotograficznej nigdy za wiele. Sam bez przerwy się doskonalę i uczę, co pozwala mi robić lepsze zdjęcia. Dlatego jeśli zostaniesz jednym z Patronów w tym progu, otrzymasz ode mnie 10% zniżki na wszystkie moje warsztaty, webinary i poradniki video oraz ebooki, które znajdziesz w mojej ofercie.
Zostań patronem
150 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Jeśli wesprzesz mnie w tym progu, to raz w miesiącu spotkamy na webinarze, podczas którego będę odpowiadał na Twoje pytania związane z fotografią, postproduckją i innymi zagadnieniami, które są ważne dla Twojego foto rozwoju. Z tej propozycji skorzysta tylko 10 Patronów, a Ty możesz być jednym z nich. Otrzymasz też 10% zniżki na wszystkie moje warsztaty i poradniki wideo oraz ebooki, które znajdziesz w mojej ofercie.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
  -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
 • Dodatkowo Twoje dane takie jak Imię i Nazwisko mogą być publicznie dostępne na Twoim Profilu Publicznym dla każdego odwiedzającego naszą stronę.
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Organizacje zarejestrowane poza UE do których wysyłamy dane to: Google, Amazon i OneSignal.

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK