Portal Warszawski

W Patronite od 13.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 557

Liczba Patronów: 812

Zostań Patronem
13 patronów
635 miesięcznie
5 425 łącznie
Od lat działam na rzecz Warszawy. Jestem autorem Portalu Warszawskiego, Społecznym Opiekunem Zabytków, varsavianistą, licencjonowanym przewodnikiem. Czas pandemii okazał się być bardzo bolesny! Wierzę, że pomoże Portalowi przetrzymać ten bardzo trudny czas.

O Autorze

    Od lat działam na rzecz Warszawy. Jestem autorem Portalu Warszawskiego, Społecznym Opiekunem Zabytków, varsavianistą, licencjonowanym przewodnikiem. Czas pandemii okazał się bardzo bolesny! Wierzę, że Patronite pomoże Portalowi przetrwać ten trudny etap.

Portal Warszawski

   Portal jest również hołdem składanym zacnym przodkom, postaciom, które zapisały się na kartach historii nie tylko Warszawy, lecz i Polski. To oni kształtowali to miasto, nadawali mu charakter: kulturalny, moralny, oraz stawali w jego obronie. 

Portal kontynuuje misję, jaką jest edukacja, budowanie lokalnej tożsamości oraz dbanie o historię tego niezwykłego miasta. 

To nie jest portal polityczny, ale pojawiają się i będą się na nim pojawiać zagadnienia trudne, kontrowersyjne. Ma to służyć zarówno poznawaniu się czytelników, jak i rozumieniu tego, co dobre i co złe dla naszego miasta. 

 

 

Kim jestem? 

    Rodowitym warszawiakiem, który przez wiele lat pracował w korporacjach. Kilka lat temu jedno wydarzenie zmieniło moje życie. Zmieniłem azymut i zająłem się moim miastem, zawodowo i społecznie. Jestem varsavianistą, licencjonowanym przewodnikiem miejskim, a także przewodnikiem tworzącym własne trasy po Polsce. Czuję, że robię coś ważnego dla miasta i dla mnie. Walczę o zabytki, naszą tożsamość, o zdrowy rozsądek. Przede wszystkim jednak żyję z mojej pracy. Ale ten rok jest ciosem. Pragnę nadal zajmować się moim miastem (w większości są to działania społeczne) zawodowo.

Sześć lat temu stworzyłem małą, ale liczącą się markę Portal Warszawski, która myśli i postępuje zupełnie inaczej niż dominujące media stołeczne. Byłem przekonany, że nie będę musiał sięgać po Patronite, ale życie wszystko zweryfikowało i kolejne tygodnie bez możliwości zarabiania oznaczają moje być albo nie być.

Nakręciłem kilka dokumentów o historii miasta, uratowałem trochę zabytków, i interweniowałem w sprawach całkowicie beznadziejnych. Nigdy nikogo zespół Portalu Warszawskiego nie zostawił bez pomocy, ani odpowiedzi.

Nazywam się Daniel Echaust, urodziłem się na Starym Mokotowie, i nie zmieniłem swojego miejsca zamieszkania. Kocham tu mieszkać

Dlaczego Patronite?

    Nie wyobrażam sobie, że nie będę mógł robić tego dalej. Chcemy jako Portal Warszawski nadal żywo uczestniczyć w życiu naszego miasta, bo wiemy, że tylko wolne i obiektywne media są niepodważalną siłą. Docieramy miesięcznie do ponad 150 tys. mieszkańców.

My nie mamy się podobać, być lubiani, my chcemy przede wszystkim służyć naszą wiedzą, znajomością meandrów funkcjonowania miasta.

    Jeśli lubisz, doceniasz Portal Warszawski, zostań jego patronem. 

Kilka akcji Portalu Warszawskiego:

Tu możesz czytać: https://www.portalwarszawski.com.pl/

jak i oglądać: https://www.portalwarszawski.com.pl/2019/03/11/historia-ulicy-skaryszewskiej-oboz-przejsciowy-dokument-portalu-warszawskiego/
 

Dzięki tej interwencji przez ostatnie dwa lata teren był bezpieczny

Wykryłem jeden z największych przekrętów zorganizowanych przez miejskich aktywistów

I ostatnie interwencje:

Dziękujemy! Kochajmy się w Warszawie!

    


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika