6 LAT eMisjiTv

Darmowy!
5 lat temu Brak komentarzy

Czym tak naprawdę jest eMisjaTv?

 

eMisjaTv powstała pod koniec 2010 r., jednak koncepcja stacji narodziła się o wiele wcześniej. Piotr Korczarowski – dziennikarz eMisjiTv, a zarazem jej twórca przyznaje, że pierwsze projekty powstały już w 2005 r., kiedy był jeszcze uczniem liceum. Od pomysłu do realizacji prowadziła długa droga, na której stało wiele przeszkód. Umiejętności techniczne, obycie technologiczne, praktyka zawodowa, a przede wszystkim trudności finansowe. W końcu wszystkie bariery udało się pokonać i eMisja zaczęła nadawanie. Było to możliwe dzięki dobrej woli i wsparciu m.in. prof. Dominka Sankowskiego z ówczesnej Katedry Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, Stanisławowi Tymińskiemu – kandydatowi na prezydenta RP w słynnych wyborach roku 1990 oraz Józefowi Januszowi – prezesowi Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich w Łodzi, gdzie redakcja eMisjiTv otrzymała własne pomieszczenie i realizuje programy do dziś.

Od samego początku eMisjęTv wyróżniała dbałość o szczegóły oraz profesjonalne podejście do realizacji, aby forma programów była jak najbardziej zbliżona do tych, emitowanych w telewizji naziemnej. eMisjaTv to także jedna z pierwszych w Polsce telewizji o tematyce narodowo-patriotycznej, nie należąca do żadnego z partyjnych lobby.

W ramach telewizji realizowany jest szereg programów, w tym m.in. „Komentarz Konieczny”, „Dokąd Zmierzamy”, „Polskim Okiem”, „Powiew kultury”. Poza ich stałą formułą na kanale eMisjiTv można również zobaczyć reportaże oraz wysłuchać wykładów prowadzonych przez autorytety w dziedzinie historii, gospodarki, czy geopolityki.

Komentarz Konieczny jest autorskim programem Piotra Korczarowskiego, gdzie w ramach felietonu autor komentuje wydarzenia z życia publicznego i politycznego. Dotychczas najpopularniejszym w serii okazał się odcinek poświęcony nieprawidłowościom w wyborach samorządowych 2014 r.

Dokąd Zmierzamy to program publicystyczny, w którym zaproszeni goście prowadzą dialog z prowadzącym. Większość odcinków realizowana jest w studiu eMisji, lecz zdarzały się także realizacje na wyjdzie (np. w hotelu lub plenerze). Mimo ponad półgodzinnej formuły poszczególne odcinki wyróżnia wysoka oglądalność, a do studia przyjeżdżają coraz znamienitsi goście. Byli wśród nich trzej kandydaci na prezydenta RP: Stanisław Tymiński, Grzegorz Braun i Jacek Wilk, posłowie: Beata Kempa i Janusz Szewczak, a także publicyści: Stanisław Michalkiewicz i Wojciech Sumliński. Program stanowi kontynuację serii „Ludzie Honoru”, emitowanej w pierwszych latach działalności eMisjiTv. Zasadnicza różnica polega na poszerzeniu formuły o komentarz polityczny co do przyszłości i kondycji Polski oraz oceny bieżących wydarzeń.

Polskim Okiem to narodowy felieton, w którym wypowiadają się zarówno ludzie znani i powszechnie uznawani, jak i zupełnie przypadkowi uczestnicy strajków i demonstracji. Dzięki niemu setki tysięcy ludzi miały okazje usłyszeć zdanie niezwykle elokwentnej kobiety, biorącej udział w marszu przeciw nielegalnym imigrantom, czy gorzkie słowa starszego człowieka, którego skromne życie nie pozbawiło narodowej godności. Prawdziwym objawieniem serii został jednak człowiek w mundurze, którego dziś wszyscy znają pod pseudonimem „Aleksander Jabłonowski”.

Najczęściej i najchętniej oglądanymi filmami są jednak reportaże z marszy i manifestacji, w tym m.in. relacja Piotra Korczarowskiego z manifestacji KODu. Nic dziwnego – reportaże z Komitetem Obrony Demokracji w roli głównej, do tej pory wywołują ogromne emocje – tak jak np. sonda Sary Kosteckiej dotycząca autorytetów przeciwników „dobrej zmiany”.

Ubiegły rok minął również pod znakiem fali islamskich uchodźców przybywających do Europy. Filmy: „Mają dość rasistów, wolą islamistów”, „Polacy palą flagi "ISIS" i wzywają rząd do obrony przed imigrantami” i „Polska dla Polaków?” zyskały spore uznanie i aprobatę.

Popularnością cieszą się także reportaże z marszy środowisk LGBT oraz feministek. Specjalistką od analizy lewicowych ideologii stała się w eMisji Izabella Pawłowska. O szczególnych charakterze tych materiałów świadczą m.in. tagi z portalu Wykop.pl, gdzie filmy „Polska .Nowoczesna! Geje, lesby, pot i łzy” czy „Brońmy rodziny, mordujmy dzieci” oznaczono jako #bekazlewakow lub #rakcontent.

Wykłady i prelekcje stanowią znakomite uzupełnienie merytoryki przekazu eMisjiTv. Przejmujący wykład dr Lucyny Kulińskiej poświęcony rzezi wołyńskiej zapadł  niejednemu w pamięć. Z kolei „Żydowski desant na Europę Środkową” Grzegorza Brauna można zaliczyć do jednej z ciekawszych lekcji o geopolityce. W ramach prelekcji na kanale eMisjiTv pojawili się też m.in. Tomasz Sommer, Stanisław Krajski, Henryk Pająk, Witold Kieżun, Stanisław Remuszko, Tadeusz Płużański, Jerzy Robert Nowak, Jacek Bartyzel czy Krzysztof Szwagrzyk

Zespół eMisjiTv na przestrzeni lat ulegał rotacjom personalnym. Obecnie oprócz Piotra Korczarowskiego reporterami kanału są: Izabella Pawłowska i Sara Kostecka. Rolę operatora pełnili m.in. Adrian Borowski, Maciej Łukomski i Andrzej Skorski. Zespół pracuje non-profit, co oznacza, że nie otrzymuje za swoją pracę finansowego wynagrodzenia. Telewizja utrzymuje się z dobrowolnych wpłat polskich patriotów oraz okazjonalnych zleceń komercyjnych. Dzięki przelewom przez PayPal oraz koncie na Patronite.pl redakcja utrzymuje płynność produkcji oraz konkurencyjny poziom. Galopujący postęp techniczny notorycznie podbija tę wysoko zawieszoną poprzeczkę.

Telewizja pozostaje niezależna od wpływów politycznych i korporacyjnych. Nie posiada stałego sponsora, co ma oczywiście swoje plusy i minusy. Wbrew niepochlebnym opiniom pieniądze nie płyną także z Moskwy, przez co praca w eMisji jest sporym wyrzeczeniem i wyzwaniem. Dlatego tak ważny jest udział widzów w dobrowolnym opodatkowaniu się na rzecz stacji. Tylko w ten sposób można zbudować prawdziwe niezależne media, reprezentujące polski interes narodowy. Każda wpłata ma znaczenie, dlatego serdecznie Państwa do nich zachęcamy, dziękujemy i prosimy o polecanie nas znajomym.

 

                                                                                                                      Zespół eMisjiTv

Trwa ładowanie...