Włącz płatności kartą na niskiej prowizji!

Obrazek posta

Im więcej metod płatności udostępniasz na swoim profilu, tym większa jest szansa na zdobycie Patronów - dziś oficjalnie oddajemy w Wasze ręce nową metodę płatności kartami, w dodatku na naprawdę niskiej prowizji. Poznajcie Imoje!

Dlaczego warto?

Imoje to metoda płatności cyklicznych, obsługiwana przez ING Bank Śląski, która umożliwia opłacenie wsparcia za pomocą dowolnej karty kredytowej lub płatniczej (Visa, Mastercard). Wielką zaletą tej metody jest niska prowizja, która wynosi zaledwie 1% bez żadnych dodatkowych opłat.

By włączyć Imoje, wystarczy przejść prostą, wewnętrzną weryfikację na Patronite i zgłosić chęć uruchomienia tej metody na swoim profilu.  Pamiętajcie tylko, że Imoje nadal znajduje się w fazie beta - dlatego nie gwarantujemy automatycznego uruchomienia tej metody dla każdego.


Jak to działa?

W momencie aktywacji profilu domyślnie włączone są 2 metody płatności: Tpay, PayPal.

Ważne! Tpay oraz PayPal są włączone od momentu aktywacji konta, a zgłoszenie do płatności kartą zostaje automatycznie wysłane do weryfikacji w Dziale Finansów. 

Zmiana ilości metod płatności z domyślnych dwóch na trzy pojawiła się dopiero niedawno, dlatego Autorzy (aktywowani w Patronite przed 22.03.2023) powinni uruchomić płatność kartami ręcznie.

1. Uruchamianie płatności kartą (Imoje)

a) w pierwszej kolejności musisz przejść weryfikację tożsamości na Patronite

b) jeśli masz za sobą weryfikację, kliknij sekcję Strefa Finansów- Ustawienia płatności. By zgłosić chęć uruchomienia tej metody, kliknij przycisk "Aktywuj"
 

Po uruchomieniu, zobaczysz w tej sekcji komunikat "Twoje zgłoszenie zostało rozpatrzone pozytywnie", a Imoje pojawi się na liście metod płatności!


2. Wypłaty środków

Dużą zmianą jest też zautomatyzowana metoda realizacji wypłat. Wszystkie transakcje są przesyłane automatycznie na Twoje konto bankowe - raz na 24 godziny (w dni robocze) system generuje przelew na podane przez Autora konto. Nie ma tu dodatkowych opłat, środki docierają w ciągu ok. 48 godzin.

To wygodne - ale oznacza też, że na Twoje konto może wpływać dużo niewielkich wpłat. Dlatego sugerujemy założenie subkonta na wpłaty Patronite lub po prostu filtrowanie wpłat. Imoje spełnia więc nie tylko nasze główne założenie: "pieniądze Autorów powinny jak najszybciej trafiać do Autorów", ale również wszystkie wymogi rekomendacji PSD2, wydanej przez Unię Europejską.

 

3. Jak wygląda płatność za pomocą Imoje?

Po uruchomieniu nowej metody płatności, zdecydowanie warto pochwalić się tym swojej społeczności! Może ktoś czekał od dłuższego czasu na płatności kartą? Wspominając o Imoje, możecie też śmiało podlinkować dwa kluczowe artykuły:

Ten drugi artykuł przyda się szczególnie, gdy będziecie komunikowali się ze swoimi Patronami. Im niższa prowizja operatora płatności, tym więcej z wpłaty Patrona zostaje w Waszych portfelach - warto o tym wspomnieć ?

 

FAQ
 

  • Czy Patroni muszą mieć konto lub kartę w ING żeby skorzystać z Imoje?

Nie, wystarczy dowolna karta płatnicza lub kredytowa ze znakiem VISA lub Mastercard.
 

  • Czy Autor musi posiadać konto w banku ING by uruchomić Imoje?

Nie - natomiast by zgłosić się do Imoje, Autor musi podać numer dowolnego, polskiego konta bankowego. Jeśli na Twoim profilu działa już Tpay, numer konta z tej sekcji będzie również wykorzystywany w Imoje.
 

  • Czy wpływy z Imoje zobaczę w sekcji Saldo?

Tak, wszystkie transakcje pojawią się w sekcjach "Wpłaty Patronów", "Operacje Finansowe", a sumy wpłat - w sekcji Saldo.
 

  • Czy wpływy z Imoje pojawią się na fakturach/w rejestrach sprzedaży?

Tak, oczywiście!

 

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości - napisz do nas! (kontakt@patronite.pl)

 

Zobacz również

Pamiętaj o dodatkowej weryfikacji!
Zabezpiecz swoje konto - dwuskładnikowe uwierzytelnienie
Ważna informacja dla Autorów bez dodatkowej weryfikacji!

Komentarze (5)

Trwa ładowanie...