Jedna kawa miesięcznie – czyli jak zostać Patronem? (PORADNIK)

autor: Patronite
1 rok temu

Możesz już teraz wesprzeć artystę, blogera, youtubera czy sportowca – wystarczy kilka prostych kroków...

Rejestracja – prosta sprawa!

Po pierwsze, musisz zarejestrować się jako Patron na Patonite.pl. Konto można założyć na dwa sposoby – rejestrując się za pomocą maila (ten sposób nie różni się niczym od np. tworzenia konta na forum) lub wykorzystując istniejące konto Facebook.

Po pierwsze – na stronie głównej kliknij ikonę ekranu logowania/rejestracji:

Po drugie – wybierz sposób rejestracji. Wybierając zakładanie konta za pomocą adresu mailowego, będziesz musiał/a wypełnić podstawowe informacje o sobie.

Możesz również spersonalizować swój profil, choćby przez dodanie krótkiego opisu czy avatara. (zalecany rozmiar grafiki to 500x500px)

WAŻNE: po założeniu konta, otrzymasz e-mail potwierdzający aktywację konta. Odbierz go i kliknij w podane łącze!

 

Logowanie

Posiadając aktywne konto, możesz się zalogować. W tym celu wykorzystaj właściwe pola (wybierając logowanie za pomocą Facebooka lub maila)

 

Wybór Autora i progu!

Gratulacje! Możesz przejść teraz do sedna sprawy, czyli wzięcia wybranego Autora pod swoje finansowe skrzydła. Wejdź na stronę główną (www.patronite.pl) i otwórz profil wybranego Autora/Autorki - lub skorzystaj z opcji "wyszukaj":

Po prawej stronie profilu Autora znajduje się sekcja progów wsparcia. Tam opisane są dokładnie kwoty, którymi możesz wesprzeć Twórcę, jak i nagrody, które otrzymasz za swoją hojność. By wybrać dany próg, wystarczy go kliknąć! (podświetli się on na czerwono, pojawi się również informacja „Zostań patronem”)

 

Strona płatności

Zostaniesz przekierowany/a na stronę, gdzie możesz wybrać metody płatności i ostatecznie potwierdzić swój wybór.

Możesz skorzystać z dwóch metod płatności:

 

  • PayPal

PayPal umożliwia zautomatyzowanie wpłat - wystarczy, że ustawisz zlecenie, a co miesiąc dana kwota trafi do Twoich ulubionych Autorów! Ta metoda wymaga posiadania konta w serwisie PayPal (możesz je założyć w mniej niż 5 minut). Ważne - posiadanie środków na koncie PayPal nie wystarczy do ustanowienia stałej płatności; konieczne jest powiązania konta PayPal z kartą płatniczą. To ograniczenie, wynikające ze sposobu funkcjonowania PayPala – by realizować automatyczne, comiesięczne płatności, operator wymaga powiązania z kartą.

Uwaga! Płatność PayPal nie jest dostępna z terenu Niemiec (PayPal obsługuje jednak wszystkie pozostałe kraje)

Po kliknięciu zostaniesz przekierowany/a do strony PayPala, która umożliwia zalogowanie się na istniejące konto lub zarejestrowanie nowego:

 

  • Tpay

Dzięki Tpay, za pomocą zwykłego przelewu (z dowolnego polskiego banku) możesz z góry wykupić subskrypcję na 3 lub więcej miesięcy. Dzięki tej metodzie, płacisz raz – a nagrody, przewidziane np. za trzy miesiące wsparcia, możesz otrzymać od razu! Po kliknięciu, zostaniesz przeniesiony/a na stronę podsumowującą. Możesz tu wybrać swój bank, z którego wykonasz przelew, a także okres, jaki chcesz objąć swoja subskrypcją. (Jeśli zdecydujesz się na wsparcie na 3 miesiące, wybierając próg 5 zł – kwota przelewu wyniesie 15 zł)

Po kliknięciu „Przejdź do płatności” zostaniesz przekierowany/a na stronę Twojego banku – tam musisz zalogować się na konto i dokończyć płatność. Możliwa jest również płatność na poczcie lub z banku, którego nie ma na liście  - wystarczy wybrać pierwszy kafelek:

I już!

Jeśli wszystkie etapy zostaną zakończone pomyślnie, otrzymasz maila z potwierdzeniem - i wkrótce pojawisz się na stronie jako Patron jednego z Autorów!

 

 

 

Darmowy!
Trwa ładowanie...