Jedna kawa miesięcznie – czyli jak zostać Patronem? (PORADNIK)

Darmowy!

Jedna kawa miesięcznie – czyli jak zostać Patronem? (PORADNIK)


5 lat temu Komentarze: 24

5 lat temu Komentarze: 24

Możesz już teraz wesprzeć artystę, blogera, youtubera czy sportowca – wystarczy kilka prostych kroków...

Jeśli masz już założone konto, przejdź do omówienia konkretnych metod płatności:

  • tPay

  • iMoje

  • MangoPay

  • PayPal

Rejestracja – prosta sprawa!

Po pierwsze, musisz zarejestrować się jako Patron na Patronite.pl. Konto można założyć na dwa sposoby – rejestrując się za pomocą maila (ten sposób nie różni się niczym od np. tworzenia konta na forum) lub wykorzystując istniejące konto Facebook.

Po pierwsze – na stronie głównej kliknij ikonę ekranu logowania/rejestracji:

Po drugie – wybierz sposób rejestracji. Wybierając zakładanie konta za pomocą adresu mailowego, będziesz musiał/a wypełnić podstawowe informacje o sobie.

Możesz również spersonalizować swój profil, choćby przez dodanie krótkiego opisu czy avatara. (zalecany rozmiar grafiki to 500x500px)

WAŻNE: po założeniu konta, otrzymasz e-mail potwierdzający aktywację konta. Odbierz go i kliknij w podane łącze!

Logowanie

Posiadając aktywne konto, możesz się zalogować. W tym celu wykorzystaj właściwe pola (wybierając logowanie za pomocą Facebooka lub maila)

 

Wybór Autora i progu!

Gratulacje! Możesz przejść teraz do sedna sprawy, czyli wzięcia wybranego Autora pod swoje finansowe skrzydła. Wejdź na stronę główną (www.patronite.pl) i otwórz profil wybranego Autora/Autorki - lub skorzystaj z opcji "wyszukaj":

Po prawej stronie profilu Autora znajduje się sekcja progów wsparcia. Tam opisane są dokładnie kwoty, którymi możesz wesprzeć Twórcę, jak i nagrody, które otrzymasz za swoją hojność. By wybrać dany próg, wystarczy go kliknąć! (podświetli się on na niebiesko, pojawi się również informacja „Zostań patronem”)

Strona płatności

Zostaniesz przekierowany/a na stronę, gdzie możesz wybrać metody płatności i ostatecznie potwierdzić swój wybór.

Możesz skorzystać z trzech  metod płatności (jeśli Autor je włączył)

  • Płatność kartą (iMoje, Mangopay)
  • Przelew bankowy (tPay)
  • PayPal

 

Płatność za pomocą karty

Płatność kartą jest szybka i wygodna - gdy dodasz kartę do swojego profilu, będziesz mógł łatwo opłacić subskrypcję dla innego Autora lub podwyższyć kwotę aktywnej subskrypcji.

 

1. Jak opłacić subskrypcję za pomocą iMoje?

Przejdź na profil wybranego Autora i wybierz próg. Po wybraniu progu, należy kliknąć na kafelek płatności kartą:  

Kanał płatności iMoje umożliwia Patronom cykliczne wsparcie z wykorzystaniem kart płatniczych i kredytowych. Wyróżnia go niska prowizją operatora, która wynosi zaledwie 1% (+ prowizja, pobierana przez Patronite). To dużo mniej niż w przypadku innych operatorów płatności cyklicznych.
 

iMoje

Każdy Patron, podpinając swoją kartę płatności, jest obciążany miesięczną opłatą na rzecz Autora w wysokości wybranego progu. Każda wpłata przelewana jest w ciągu 48h bezpośrednio na konto bankowe Autora - nie ma tu systemu zbiorczych wypłat! 

iMoje (obsługiwane przez bank ING) pozwala Patronom płacić za pomocą dowolnej karty kredytowej lub płatniczej, wydanej przez Visa lub Mastercard. Patron będzie automatycznie, co miesiąc obciążany kwotą wybranego progu.

WAŻNE! Na początku należy dokonać opłatę weryfikacyjną (10gr), która zostanie automatycznie zwrócona na konto Patrona.

Następny krok to opłata wybranego progu wsparcia. Należy nacisnąć przycisk "wróć do sklepu".

Oraz przycisk "kontynuuj".

Póki co jedynie część Autorów uruchomiła tę metodę płatności.

 

2. Jak opłacić subskrypcję za pomocą Mangopay?

Przejdź na profil wybranego Autora i wybierz próg (UWAGA! Ze względu na wysokość prowizji operatora, kartą można opłacić progi od 10 zł w górę!)

Po wybraniu progu, należy kliknąć na kafelek płatności kartą:  

   
Następnie, zobaczysz ekran potwierdzenia swoich danych (imię, nazwisko, mail etc.)

W kolejnym kroku pojawi się ekran dodawania karty – karta zostanie dodana do profilu Patronite (ważne - Twoje dane są przechowywane na bezpiecznych serwerach operatora)


Po poprawnym dodaniu karty, zostaniesz przekierowany do okna potwierdzenia płatności – gdy klikniesz przycisk „potwierdzam płatność” subskrypcja zostanie aktywowana!  
 

PayPal

PayPal umożliwia zautomatyzowanie wpłat - wystarczy, że ustawisz zlecenie, a co miesiąc dana kwota trafi do Twoich ulubionych Autorów! Ta metoda wymaga posiadania konta w serwisie PayPal (możesz je założyć w mniej niż 5 minut). Ważne - posiadanie środków na koncie PayPal nie wystarczy do ustanowienia stałej płatności; konieczne jest powiązania konta PayPal z kartą płatniczą. To ograniczenie, wynikające ze sposobu funkcjonowania PayPala – by realizować automatyczne, comiesięczne płatności, operator wymaga powiązania z kartą.

Uwaga! Płatność PayPal nie jest dostępna z terenu Niemiec (PayPal obsługuje jednak wszystkie pozostałe kraje)

Po kliknięciu zostaniesz przekierowany/a do strony PayPala, która umożliwia zalogowanie się na istniejące konto lub zarejestrowanie nowego:

 

Tpay

Dzięki Tpay, za pomocą zwykłego przelewu (z dowolnego polskiego banku) możesz z góry wykupić subskrypcję na 3 lub więcej miesięcy. Dzięki tej metodzie, płacisz raz – a nagrody, przewidziane np. za trzy miesiące wsparcia, możesz otrzymać od razu!

Po kliknięciu "kontynuuj", zostaniesz przeniesiony/a do kolejnego kroku, gdzie możesz wybrać okres, jaki chcesz objąć swoja subskrypcją oraz swój bank (jeśli zdecydujesz się na wsparcie na 3 miesiące, wybierając próg 5 zł – kwota przelewu wyniesie 15 zł).

Po kliknięciu „Przejdź do płatności” zostaniesz przekierowany/a na stronę Twojego banku – tam musisz zalogować się na konto i dokończyć płatność. Możliwa jest również płatność na poczcie lub z banku, którego nie ma na liście.

I już!

Jeśli wszystkie etapy zostaną zakończone pomyślnie, otrzymasz maila z potwierdzeniem - i wkrótce pojawisz się na stronie jako Patron jednego z Autorów!

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI I POMÓŻ AUTOROWI

Wybierz grafikę i udostępnij ją na Facebooku - może dzięki Tobie Autor zyska kolejnego Patrona?

 

Anulowanie subskrypcji

Subskrypcję PayPal i opłaconą kartą można anulować samodzielnie - klikając przycisk "anuluj" w kafelku aktywnej subskrypcji (sekcja Aktywne Subskrypcje: https://patronite.pl/moj_profil )

By anulować subskrypcję tPay (przedpłaconą) przed jej naturalnym wygaśnięciem, konieczny jest zwrot środków - w tym przypadku niezbędny jest kontakt z naszym zespołem (kontakt@patronite.pl)

 

 

Trwa ładowanie...