baza wiedzy

Jedna kawa miesięcznie – czyli jak zostać Patronem? (PORADNIK)

Darmowy!

Jedna kawa miesięcznie – czyli jak zostać Patronem? (PORADNIK)


3 lata temu Patronite 3 lata temu Komentarze: 2 Komentarze: 2 Tagi:  dla patronów,  ważne,  jak wesprzeć autora

Możesz już teraz wesprzeć artystę, blogera, youtubera czy sportowca – wystarczy kilka prostych kroków...

Jeśli masz już założone konto, przejdź do omówienia konkretnych metod płatności:

Rejestracja – prosta sprawa!

Po pierwsze, musisz zarejestrować się jako Patron na Patronite.pl. Konto można założyć na dwa sposoby – rejestrując się za pomocą maila (ten sposób nie różni się niczym od np. tworzenia konta na forum) lub wykorzystując istniejące konto Facebook.

Po pierwsze – na stronie głównej kliknij ikonę ekranu logowania/rejestracji:

Po drugie – wybierz sposób rejestracji. Wybierając zakładanie konta za pomocą adresu mailowego, będziesz musiał/a wypełnić podstawowe informacje o sobie.

Możesz również spersonalizować swój profil, choćby przez dodanie krótkiego opisu czy avatara. (zalecany rozmiar grafiki to 500x500px)

WAŻNE: po założeniu konta, otrzymasz e-mail potwierdzający aktywację konta. Odbierz go i kliknij w podane łącze!

Logowanie

Posiadając aktywne konto, możesz się zalogować. W tym celu wykorzystaj właściwe pola (wybierając logowanie za pomocą Facebooka lub maila)

 

Wybór Autora i progu!

Gratulacje! Możesz przejść teraz do sedna sprawy, czyli wzięcia wybranego Autora pod swoje finansowe skrzydła. Wejdź na stronę główną (www.patronite.pl) i otwórz profil wybranego Autora/Autorki - lub skorzystaj z opcji "wyszukaj":

Po prawej stronie profilu Autora znajduje się sekcja progów wsparcia. Tam opisane są dokładnie kwoty, którymi możesz wesprzeć Twórcę, jak i nagrody, które otrzymasz za swoją hojność. By wybrać dany próg, wystarczy go kliknąć! (podświetli się on na czerwono, pojawi się również informacja „Zostań patronem”)

Strona płatności

Zostaniesz przekierowany/a na stronę, gdzie możesz wybrać metody płatności i ostatecznie potwierdzić swój wybór.

Możesz skorzystać z trzech  metod płatności (jeśli Autor je włączył)

  • Płatność kartą 
     
  • PayPal
     
  • Przelew bankowy (zwykły przelew)

 

Płatność kartą jest szybka i wygodna - gdy dodasz kartę do swojego profilu, będziesz mógł łatwo opłacić subskrypcję dla innego Autora lub podwyższyć kwotę aktywnej subskrypcji.

Jak opłacić subskrypcję za pomocą karty?

1. Przejdź na profil wybranego Autora i wybierz próg (UWAGA! Ze względu na wysokość prowizji operatora, kartą można opłacić progi od 10 zł w górę!)

2. Po wybraniu progu, należy kliknąć na kafelek płatności kartą:  

   
3. Następnie, zobaczysz ekran potwierdzenia swoich danych (imię, nazwisko, mail etc.)

4. W kolejnym kroku pojawi się ekran dodawania karty – karta zostanie dodana do profilu Patronite (ważne - Twoje dane są przechowywane na bezpiecznych serwerach operatora)


5. Po poprawnym dodaniu karty, zostaniesz przekierowany do okna potwierdzenia płatności – gdy klikniesz przycisk „potwierdzam płatność” subskrypcja zostanie aktywowana!  
 

PayPal umożliwia zautomatyzowanie wpłat - wystarczy, że ustawisz zlecenie, a co miesiąc dana kwota trafi do Twoich ulubionych Autorów! Ta metoda wymaga posiadania konta w serwisie PayPal (możesz je założyć w mniej niż 5 minut). Ważne - posiadanie środków na koncie PayPal nie wystarczy do ustanowienia stałej płatności; konieczne jest powiązania konta PayPal z kartą płatniczą. To ograniczenie, wynikające ze sposobu funkcjonowania PayPala – by realizować automatyczne, comiesięczne płatności, operator wymaga powiązania z kartą.

Uwaga! Płatność PayPal nie jest dostępna z terenu Niemiec (PayPal obsługuje jednak wszystkie pozostałe kraje)

Po kliknięciu zostaniesz przekierowany/a do strony PayPala, która umożliwia zalogowanie się na istniejące konto lub zarejestrowanie nowego:

 

Dzięki Tpay, za pomocą zwykłego przelewu (z dowolnego polskiego banku) możesz z góry wykupić subskrypcję na 3 lub więcej miesięcy. Dzięki tej metodzie, płacisz raz – a nagrody, przewidziane np. za trzy miesiące wsparcia, możesz otrzymać od razu!

Po kliknięciu "kontynuuj", zostaniesz przeniesiony/a do kolejnego kroku, gdzie możesz wybrać okres, jaki chcesz objąć swoja subskrypcją oraz swój bank (jeśli zdecydujesz się na wsparcie na 3 miesiące, wybierając próg 5 zł – kwota przelewu wyniesie 15 zł).

Po kliknięciu „Przejdź do płatności” zostaniesz przekierowany/a na stronę Twojego banku – tam musisz zalogować się na konto i dokończyć płatność. Możliwa jest również płatność na poczcie lub z banku, którego nie ma na liście.

I już!

Jeśli wszystkie etapy zostaną zakończone pomyślnie, otrzymasz maila z potwierdzeniem - i wkrótce pojawisz się na stronie jako Patron jednego z Autorów!

 

Anulowanie subskrypcji

Subskrypcję PayPal i opłaconą kartą można anulować samodzielnie - klikając przycisk "anuluj" w kafelku aktywnej subskrypcji (sekcja Aktywne Subskrypcje: https://patronite.pl/moj_profil )

By anulować subskrypcję tPay (przedpłaconą) przed jej naturalnym wygaśnięciem, konieczny jest zwrot środków - w tym przypadku niezbędny jest kontakt z naszym zespołem (kontakt@patronite.pl)

 

 

Trwa ładowanie...