Metody płatności na Twoim profilu - jak mogą wspierać Cię Patroni?

Darmowy!
5 miesięcy temu Komentarze: 4

5 miesięcy temu Komentarze: 4


Autorko, Autorze!

Czy na swoim profilu Patronite masz włączone co najmniej dwie, lub nawet trzy metody płatności? Sprawdź to koniecznie - i włącz brakujące opcje! Im więcej metod płatności, tym większa szansa, że potencjalny Patron zdecyduje się Ciebie wesprzeć 😉


Ile metod płatności działa na moim profilu? 

Jeśli chcesz sprawdzić, jak mogą wspierać Cię Twoi potencjalni Patroni, najlepiej wcielić się w rolę jednego z nich:

 1. Zaloguj się na Patronite i przejdź do swojego profilu (chodzi o widok publicznego podglądu - czyli tak, jak Twój profil widzą Patroni!) 

 2. Kliknij jeden z progów 

 3. Przejdź do drugiego kroku procesu płatności (wybór metody płatności)
   


Jeśli widzisz w tym oknie tylko jedną lub dwie metody - zdecydowanie czytaj dalej! 

Ważne - sprawdź również, która metoda płatności kartą działa w Twoim profilu. Różnica tkwi w prowizji - Mangopay pobiera 3,1% + 1,2 zł od każdej transakcji, a imoje (obsługiwane przez ING Bank Śląski) tylko… 1%. Więcej o włączaniu i wyłączaniu metod płatności dowiesz się z kolejnych akapitów!


Idealny zestaw metod płatności


Na swoim profilu warto włączyć trzy metody płatności: 
 

 • imoje (płatności kartą na niskiej prowizji - 1%)
   

 • Tpay (płatności przelewami  i BLIKiem, prowizja 0,8%)
   

 • PayPal (popularna metoda płatności w internecie, prowizja 2.9% + 0.8 zł od każdej transakcji) 

Włączenie kilku metod płatność zwiększa szansę na pozyskanie Patronów. Każdy z potencjalnych wspierających ma inne preferencje - jeden woli płatności BLIKiem, drugi kartą, jeszcze inny PayPalem - warto więc pozostawić szerszy wachlarz możliwości do wyboru!
 

Jak włącza się te metody płatności? 

1. imoje 

By włączyć iMoje, zaloguj się na swoje konto Autora i przejdź do tej sekcji swojego profilu, a następnie kliknij przycisk "zgłoś". Ta metoda wymaga dodatkowej weryfikacji - jeśli zgłoszenie zostanie poprawnie rozpatrzone, imoje zacznie działać na Twoim profilu! 

2. Tpay

To podstawowa metoda płatności - uruchamiana jest wraz z aktywacją profilu. Natomiast jeśli Tpay nie działa jeszcze na Twoim profilu, przejdź do tej sekcji i włącz tę metodę, używając przycisku w górnej części strony. 

 

3. PayPal

Obecnie PayPal uruchamia się wraz z aktywacją profilu - ale nie zawsze tak było 😉 Jeśli ta metoda płatności nie działa na Twoim profilu, przejdź do tej sekcji konta Autora i użyj przycisku w górnej części strony. 

 

Gdy włączysz dodatkowe metody płatności - poinformuj o tym swoich fanów! Możesz podzielić się z nimi tą instrukcją: Jak zostać Patronem? Być może ktoś czekał, aż włączysz np. płatności kartą?

 

A co z Mangopay?


Mangopay to starsza metoda płatności za pomocą kart - można nadal z niej korzystać, warto mieć tylko w pamięci dużą różnicę w stawkach prowizji pomiędzy Mangopay a innymi metodami. 

Jeśli na Twoim koncie działa zarówno Mangopay, jak i imoje - warto wyłączyć Mangopay i pozostawić jedynie imoje. W ten sposób Patroni nadal będą mieli dostęp do płatności za pomocą kart - ale dzięki niższej prowizji imoje, więcej środków trafi na Twoje konto!

Wyłącznie Mangopay w panelu Autora nie spowoduje anulowania obecnych subskrypcji. Jedynie nowe subskrypcje będą mogłyby być już opłacane tylko za pomocą imoje. 

Mangopay można wyłączyć w tej sekcji profilu Autora - wystarczy przesunąć przycisk w górnej części strony.

 

Dzięki za uwagę!


Gdy włączysz nowe metody płatności - przeczytaj koniecznie, w jaki sposób działają wypłaty dla każdej z nich.

A jeśli masz pytania lub wątpliwości - napisz do nas na kontakt@patronite.pl!


 

Trwa ładowanie...