Dodruk książki Ajahna Brahma "Trzymaj mniej!"

Czołem
 
Uprzejmie informujemy, że książka Ajahna Brahma „Trzymaj mniej!”, którą wydrukowaliśmy całkiem niedawno jest już na wykończeniu i musimy robić dodruk. Tak jak zawsze, nakład zależy od Was. Pierwsza partia miała 3 000 egzemplarzy, zostało jeszcze trochę, ale musimy myśleć na zapas.  
 
Wszystkie nasze książki są darmowe i takie zostaną, więc jeśli zobaczycie jakąś książkę z Fundacji „Theravada” w sprzedaży gdzieś (gdziekolwiek) dajcie nam znać (theravada.pl@gmail.com). Wiele osób pyta jak to możliwe, że wszystko jest za darmo. Już spieszę tłumaczyć: wszystko opiera się na darowiznach od osób, które skorzystały z tych nauk i chcą by inni z nich skorzystali. Tyle, to tak proste! A ponieważ sporo osób nam zaufało, możemy sobie pozwolić na rozwijanie skrzydeł. Ale nie będzie problemem, jeśli zmniejszymy naszą działalność z powodu braku środków. My nawet wolimy działać skromniej, powoli i bez większych wydatków. W obu przypadkach - jest OK.
 
Ileś osób też się pytało jak najlepiej nas wesprzeć - więc od razu wyjaśniamy - najlepiej wesprzeć nas przez zwykły przelew bankowy, numer jest na tylnej okładce każdej książki papierowej oraz na stronie theravada.pl/kontakt - jeśli nie chcecie się logować w patronite, nie musicie, nie ma problemu.
 
Były też pytania o kolejne książki Brahma i inne plany wydawnicze. Otóż kolejną książką jaką wydamy będzie „Życie pełne błogosławieństw” autorstwa T Y Lee, potem Majjhima Nikaya - tom 2, a potem książka Bhante Thanissaro „Buddhist Romanticism”, a po niej (oby) Majjhima Nikaya - tom 3. Jeśli czas pozwoli (a chodzi tu o czas poświęcony na redakcję ) to pod koniec 2021 wydamy Ajahna Brahma „Podstawowa metoda medytacji + jhany” czyli dwie książki w jednej, niby odrębne, ale tak po prawdzie jest to część pierwsza i druga pewnej całości. Kto zna twórczość Brahma, wie o co chodzi, ale warto wiedzieć, że nasze tłumaczenia bazują na darmowych książkach wydanych dawno temu, więc nie łamiemy żadnych copyrightsów, natomiast popytamy jeszcze samego Brahma, czy możemy zrobić taką „kombinację alpejską”. Tak więc plany są ambitne.
 
Ostatnia sprawa - nie odsyłajcie nam książek. Raz czy dwa razy zdarzyło się, że wysłaliśmy nieco więcej książek, jeden egzemplarz ekstra. Jeśli tak się stanie, najlepiej oddać ją do lokalnej biblioteki, albo dać w prezencie komuś, kto się interesuje buddyzmem czy może tylko duchowością. Nie odsyłajcie, prosimy. Te książki mają służyć innym, jeśli też uważacie, że powinny „pracować”, a nie leżeć u Was w domu, też oddajcie! Nie tylko trenujecie się w „odpuszczaniu” i „niegromadzeniu” to jeszcze dajecie możliwość zaznajomienia się z Dhammą innym istotom czującym (chodzi o ludzi, władających językiem polskim :). A jak stoi w Dhammapadzie (Dhp.354) „Dar Dhammy przewyższa wszystkie dary”.
 
Oby nie opuszczało Was szczęście, spokój, zrównoważenie i obyście byli/były wyzwoleni/wyzwolone.
 
metta&peace
Piotr Jagodziński
Prezes Fundacji „Theravada”

książki brahm dodruk

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...