Jak kalkulowany jest wskaźnik inflacji? Czy jeśli tanieją lokomotywy, to inflacja spada? Czy spłata rat kredytu hipotecznego jest uwzględniona w tzw. koszyku inflacyjnym? A co z mieszkaniami: czy to, że drożeją, wpływa na inflację? Jak teoretycy ekonomii tłumaczyli występowanie mechanizmu wzrostu cen? Dlaczego pamiętamy głównie ten wzrost, a rzadko - spadek? Dlaczego nasza inflacja jest inna niż Wasza, czytelnicy? Czy Eurostat porównując kraje unijne, używa naszego polskiego wskaźnika? Na jakie wskaźniki patrzy Narodowy Bank Polski, stojący na straży określonego celu inflacyjnego?
Na te wszystkie pytania staramy się odpowiedzieć w najnowszym odcinku naszego serialu o ekonomii i całej reszcie. Do tego trochę ciekawostek i od czasu do czasu mały ekonomiczny żarcik.
Nasz kanał na yt znajduje się tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UCuVD8hAwnPyN_phrpt_nBcQ
Wersja audio odcinka jest do odsłuchania tutaj:
https://shows.acast.com/ekonomia-i-caa-reszta/episodes
Powyższa strona generuje komunikat RSS, za sprawą którego nowe odcinki pojawiają się na platformach Spotify, Google Podcasts, Deezer, Stitcher i TuneIn (pracujemy nad Apple Podcasts).
Zapraszamy na fanpage’a naszego projektu na FB, gdzie dyskutujemy o problemach zarysowanych w odcinkach naszego programu i radzimy się naszych odbiorców odnośnie tematyki przyszłych odcinków i kursu, jakim ma podążać "Ekonomia i cała reszta":
https://www.facebook.com/Ekonomia-i-ca%C5%82a-reszta-103082401923825
Przesyłamy wyrazy szacunku,
Kamil Fejfer i Łukasz Komuda
"Ekonomia i cała reszta"
Trwa ładowanie...