Kiribati - dodatkowe materiały do audycji

Obrazek posta

Szanowni Państwo,

Na prośbę niektórych słuchaczy, oraz za aprobatą Dagi Gregorowicz - rozpoczynamy nowy cykl, a właściwe niekończący się post. W tym miejscu będziemy co tydzień dodawać mapkę przygotowaną do audycji Kiribati, będziemy uzupełniać również playlistę zaprezentowanych utworów. Post za każdym razem, kiedy zostanie uzupełniony o nowe treści będzie przypinany tak, żeby wyświetlał się w pierwszej kolejności, a kolejnego dnia znów będzie się chował głębiej. Nie będą też wysyłane powiadomienia o zmianach, ale w każdej chwili będzie można znaleźć to miejsce wyszukując po tagach: kiribati, daga gregorowicz, albo mapka.

Możecie też pisać do Dagi na adres daga.gregorowicz@radio357.pl i wysyłać wypełnione mapki skąd słuchacie audycji - z Polski lub ze świata. Prócz korespondencji mailowej i komentarzy pod postem, zachęcamy również do osobistego spotkania. Chodzi oczywiście o koncerty!

Tymczasem:

 

19.09.22

Ostatnia audycja na antenie zobowiązuje do porządnej ethno imprezy!

Zapraszamy do zabawy, podczas której będziecie mogli zgadywać, kto w oryginale wykonuje przebój prezentowany na antenie. Poprzeczkę stawiamy wysoko. W podróży czeka na Was mapa przygotowana przez Sekcję Geoinformatyki Studenckiego Koła Naukowego im. Stanisława Pawłowskiego UAM. Tomek, który stworzył przez cały okres trwania audycji Kiribati ok. 120 map także z nami w studiu. Ale to nie koniec gości, bo najlepiej tańczy się w grupie.

Kiribati to nie tylko kraj pośrodku Oceanu Spokojnego, który jako pierwszy wita nowy rok, ale na jednej ze swoich licznych wysp posiada zamieszkałą przez 500 osób wioskę o nazwie Poland. I tak na koniec świata i na jego początek tanecznie powędrujemy z Dagą Gregorowicz.

fot. Maciej Kosmowski

 
12.09.22

Kiribati dziś prosto z Zakopanego! A co, gdyby tak móc spotkać artystę w trakcie procesu twórczego i móc z nim o tym porozmawiać, a także poznać muzyków, którzy mieli ogromny wpływ na jego myślenie o sztuce?

Na te pytania będą dziś odpowiadać Bovska, Czesław Mozil, zespół Chrust, Zohar Fresco i Leszek Możdżer. Trwa Songwriting Camp ZAiKS - wymarzone „kolonie dla muzyków”. Przez 5 dni powstawać będą nowe kompozycje w wylosowanych grupach, które wcześniej nigdy ze sobą nie grały. Uznani na międzynarodowej arenie muzycy dzielą się doświadczeniem z młodymi, zdolnymi. Przed wszystkim chodzi tu o radość w kreowaniu i wychodzeniu poza swoją strefę komfortu. To takie artystyczne niebo!

Daga postara się oddać atmosferę twórczego fermentu. Mapę do audycji przygotowało niezawdone Studenckie Koło Naukowe im. Stanisława Pawłowskiego UAM.

 

05.09.22

Na Skrzyżowaniu Kultur człowiek może lepiej poznać światy dalekie, dzięki czemu nabiera dystansu i inaczej spogląda na siebie. 

Gościem Dagi Gregorowicz będzie prof. Maria Pomianowska, z którą poznamy lepiej artystów z Włoch, Grecji, Białorusi, Ukrainy, Estonii, a także Mali czy Korei Płd. Nie zabraknie również akcentów polskich. 


29.08.22

W ostatnie dni wakacji w Kiribati zapraszamy  zarówno na podróże  „last minute” do Rumunii, Libanu, Stanów Zjednoczonych, jak i eksplorację centralnej i południowej Polski.

W studio odwiedzą nas goście z zespołu Bum Bum Orkestar, którzy obiecali przynieść ze sobą swoje instrumentarium w postaci tuby, akordeonu i saksofonu. 

Połączymy się  również z wirtuozem Kacprem Maliszem, zwycięzcą najważniejszego konkursu dla skrzypków jazzowych Seifert Competition.

Członek rodzinnej Kapeli Maliszów na skrzypcach od ósmego roku życia. Nie tylko doskonale zna tradycje swojego regionu, ale i sam komponuje nowe mazurki.

Posłuchamy również „młodych zdolnych”, którzy uczestniczyli w Inkubatorze Tak Brzmi Miasto - największej społeczności stworzonej dla muzyków i menedżerów muzycznych w Polsce.

Od samego początku audycji wspiera nas Studenckie Koło Naukowe im. Stanisława Pawłowskiego UAM, które przygotowuje mapy do audycji. 

22.08.22

"Okrutne, że za późno jest ...." 
Tu Daga. Nie tak miałam zapowiadać dzisiejsze spotkanie w Radio 357.
Dziś rano napisała do mnie moja przyjaciółka Ewa. Przekazała wieści, które walnęły strzałą w środek serca. Jej Tato, wspaniały muzyk Piotr Szkudelski z zespołu Perfect został zabrany na drugi brzeg. Nie chcę publikować tu czarnej fotografii. Składając hołd Panu Piotrowi, którego miałam zaszczyt poznać chcę podziękować nie tylko za wspaniałą muzykę, która jest DOBREM NARODOWYM, ale wysyłam do Niego podziękowania za wychowanie wspaniałych córek i syna. Całej rodzinie składam wyrazy współczucia. 
Dziś audycję "Kiribati", która w całości jest poświęcona muzyce reggae i dub, rozpoczniemy od bębnienia Piotra do piosenki "Nie pytaj" z albumu XXX zespołu Perfect. 
Dalsza podróż muzyczna widnieje na poniższej mapie.
Zostawiam Was ku kontemplacji ze zdjęciem z Pekinu. To przestrzeń Pałacu Letniego nad Jeziorem Kunming. Tam spędziłam jeden z najpiękniejszych dni w życiu z Jego wspaniałą Córką. Wiem, że także uwielbiał podróże i również podziwiał ten widok.
Ceniłam go za szczerość i czarny humor. Jestem przekonana, że bębni teraz w niebiańskiej orkiestrze.

Fot. @lazegapoznanska

Poniżej także mapa podróży :-)

15.08.22

08.08.22

Między rzeką Białką a granicą dorzeczy Dunajca i Orawy oraz Tatrami leży górzysty region - Skalne Podhale. 

Gościem Dagi Gregorowicz będzie Krzysztof Trebunia-Tutka. Człowiek wolności, człowiek gór, ale i człowiek renesansu – nagradzany architekt, muzyk, ale i wybitny nauczyciel muzyki góralskiej, autor tekstów i muzyki. Otwarty na świat i wychodzący ze swoją tradycją na spotkania z innymi kulturami góral przyniesie do studia wiele tradycyjnych instrumentów. By je usłyszeć bądźcie z nami po 16:00.

Poniżej także mapa podróży :-)

01.08.22

25.07.22

Wszystkich poszukiwaczy skarbów zapraszamy do wytropienia oaz, miast w Algierii. Pustynia ciągle będzie palić gorącem i przynosić burze piaskowe. Dziś słuchacze Radia 357 dzięki specjalnej mapie odkryją różne tajemnice odległej Algierii. Karawana spotka Tuaregów, będzie uczestniczyć w ekstatycznym, grupowym doświadczaniu dźwięków przy szklance herbaty.

Zapraszamy do tajemniczej zabawy, w której czekają Was nagrody muzyczne, przesyłka z Algierii i dedykowana playlista od Dagi. Aby je zdobyć przyda Wam się mapa przygotowana przez Studenckie Koło Naukowe Geografów im. Stanisława Pawłowskiego @SKNGUAM . Znajdziecie ją do pobrania w pełnej rozdzielczości >TUTAJ<.

18.07.22


11.07.22

A gdyby tak świętować rocznicę ślubu w liczącym 41 mieszkańców Gorajcu, w coraz większym gronie (nawet 3000 osób)? W tym roku zapraszać będziemy do tego i naszych słuchaczy. 
Pójdziemy w pogo z emerytkami lepiącymi pierogi, dowiemy się co na weselu robić będzie Andrzej Stasiuk, spróbujemy zrozumieć Pogranicze i ducha Festiwalu Folkowisko, jednego z najbardziej rodzinnych spotkań na mapie wakacyjnych imprez muzyczno-warsztatowych.
Niepokorne typy na parkiecie zatańczą krakowiaka, potupią do melodii dla dzieci i zaproszą na prawdziwe wesele.

 • Daga w weselnym wianku z Ukrainy

 • Gość: Agata Szczebyło z Festiwalu Folkowisko


04.07.22

W dzisiejszym "Kiribati" wędrować będziemy po Korei. Zarówno Południowej, jak i Północnej. Posłuchamy tradycyjnych instrumentów Daeguem, Saenghwang, Gayaguem. Damy się porwać współczesnemu podejściu do szamańskich rytuałów, wejdziemy do krateru wulkanu, posłuchamy opowieści żeglarzy. I połączymy się z 4 żywiołami: deszczem, chmurami, wiatrem i burzą. 

Nie zabraknie spaceru po Seulu w poszukiwaniu piekielnie ostrego jedzenia. Podpowiemy również, jak od tego wszystkiego nie zemdleć od ilości wrażeń.

Na zdjęciach:

 • Daga i Dana w wypożyczalni tradycyjnych strojów w Seulu
 • Ak Dan Gwang Chil (ADG7)
 • Daga w tradycyjnym stroju koreańskim podczas spaceru ulicami Seulu.

13.06.22

Wracamy na chwilę do gorących Indii by posłuchać słowika, który wyśpiewał 5000 pieśni. W Czechach zagramy w gry komputerowe i skoczymy na Morawy na śliwowicę. 
Przejdziemy się na spacer po górach, by wysłuchać płaczu ziół. 
 
Zatańczymy mazurki, usłyszymy zbudowane przez polskich muzyków jouhikko, kavale, kantele i suki biłgorajskie.
 

06.06.22

O różnych przygodach, smakach, kolorach i oczywiście o muzyce z Indii usłyszycie dziś w audycji „Kiribati” w Radio 357 - jak zwykle w poniedziałki po 16:00.

O Skrajnościach. Domach wieżach, domach kartonach. Rekinach pod nogami, śmieciach i szansach na przeżycie dzięki nim. O gitarze, która przypomina slalom gigant. O wizycie u pań lekkich obyczajów… i perkusyjnych szaleństwach.

I wreszcie o trosce o koncerty zespołów „z zachodu”, które lokalna społeczność przynosi mieszkańcom, w trosce o pokazywanie różnorodności.

Dodamy jeszcze, że wielka to radość, że zamiast z przesiadkami, do Mumbaju można polecieć już bezpośrednio z Warszawy! Lecieliśmy inauguracyjnym lotem 😉 . 

30.05.22

 

23.05.22

„Wymyślony bilet mam. Zwiedzę z nim dziś cały świat!”

Dziś dłuższa wizyta w Meksyku w poszukiwaniu cumbii. Usłyszymy mistrza Celso Piña
 i jego ucznia, którego muzykę usłyszycie w serialu „Maradona w Meksyku”. Kto to taki? Może ktoś zgadnie?
 
To nie koniec dalekich podróży. Czas przyjrzeć się kreolskiej kulturze w zamorskim departamencie Francji i przynieść sporo ogłoszeń koncertowych związanych z world music i letnimi festiwalami, które pozwolą nam ten świat lepiej zrozumieć.
 
A my jak co tydzień zapraszamy do mapy przygotowanej przez Studenckie Koło Naukowe Geografów im. Stanisława Pawłowskiego.
 
Zaprasza Daga Gregorowicz


 

 


25.04.22

Największa nadzieja tuareskiego pustynnego bluesa, Kanadyjscy Baroni, Makaronowe kable i muzyka do mycia podłogi.  

Pozwolimy sobie także na małe guilty pleasure w postaci bollywoodzkiej nuty.

Na zdjęciu: BASSEKOU KOUYATE - to malijski czarodziej ngoni – zachodnioafrykańskiej lutni uważanej przez bluesmanów za praprzodka banjo.


18.04.22

W trosce o adekwatną ilość otaczającej słuchaczy wody w Lany Poniedziałek w audycji Kiribati nie zabraknie wyspiarskich klimatów od Madagaskaru po maleńką wioskę Pipisu na Wyspach Salomona. Bambusowy zespół, który trafił na takie sceny jak Glastonbury. Posłuchamy języka Haku, którym włada tylko 5000 osób na świecie. A na koniec posłuchamy polifonii z Oksytani. 

 


11.04.22


04.04.2228.03.22

 21.03.22

 14.03.2207.03.2228.02.22

Dziś po prostu mapa. Mapa najważniejszych miejsc na Ukrainie.21.02.22

Aborygeni wierzyli że świat był wyśpiewany, był stworzony przez pieśni , ale tą czynność trzeba powtarzać, dbając o ciągłość istnienia.

W dzisiejszej audycji "Kiribati" w Radio 357 w całości skupimy się na utworach ukraińskich. Kiedy cały świat spogląda z niepokojem na to, co dzieje się na Wschodzie i my posłuchamy mądrości, jakich współczesne zespoły czerpią z tradycji. Piękno ukraińskiego języka rozkwitać będzie we wiośnie, obrzędach weselnych, w tekstach podtrzymujących na duchu i solidaryzujących się w momentach trudu.

W audycji usłyszycie ważne głosy Ukrainy, w tym wielu naszych przyjaciół (Shockolad, dakhabrakha, Dakh Daughters, Mariana Sadovska, Гич Оркестр, Vopli Vidopliassova, Haydamaky. Wyśpiewamy na nowo życzenia dla Wolnej Ukrainy. Niech Trwa!

Gościem Dagi będzie jej przyjaciółka z zespołu DAGADANA - Dana Vynnytska.14.02.22

W Dzień Św. Walentego udamy się do Ameryki Południowej by zatańczyć Tango, wspiąć się na wulkan i ochłodzić w lodowcach Patagonii. A skoro mamy karnawał, nie zabraknie gorących rytmów z Boliwii i Kuby.

Audycję współprowadzi Pani Dominika z Krakowa, która wylicytowała spędzenie dnia w Radiu 357 i podzielenie się swoimi wyborami muzycznymi w audycji „Kiribati".

WYKONAWCA   TYTYŁ   ALBUM
DAGADANA   Kiribati   Dlaczego nie
Astor Piazzolla   Libertango   Buenos Aires Hora Cero
Tanghetto   Reinventango   Reinventango
Roberto Goyeneche Garua (with Orquesta Tipica Portena)   Esenciales
Esther Marisol   Chacarera del Triste   En Vivo Cantado a America
Compay Segundo   Guajira Guantanamera   Gracias Compay
Habana Abierta   Asere, ¿Qué Volá?   Boomerang
Cimafunk & Leoni   Torres   Aunque Sea Un Ratico (feat. Brenda Navarrete)   Aunque Sea Un Ratico (feat. Brenda   Navarrete) - Single
Gotan Project   Santa Maria   La Revancha del Tango


07.02.22

Tego dnia gościem Dagi Gregorowicz Czesław Śpiewa. Posłuchamy o inspiracjach z kręgu muzyki świata i zaprosimy na czwartkowy koncert w SARP social club w Poznaniu na rzecz Motyle dla hospicjum. Link do wydarzenia: Czesław Mozil - Poznań - koncert dla Hospicjum Palium.

Pomimo zapowiedzi, które można usłyszeć w radiu, mapki nie będzie (Tomek ma ferie😻). Ale mamy kuszącą propozycję. Możecie sami stworzyć mapę na podstawie poniższej listy:
Warszawa, Kutno, Bydgoszcz, Świdnik, Pszczyna, Radzyń Podlaski, Zielona Góra, Piła, Michałowice, Kraków, Nowy Dwór Mazowiecki, Poznań, Sędek (koło Łagowa), Zece Prăjini, Kopenhaga, Betlejem.
i spróbować wygrać płytę z autografem i specjalną dedykacją od Czesława.

Tu są szablony map: POLSKA i ŚWIAT //te same szablony, co powyżej do pobrania ;-)

Na mapki czekamy do wtorku do godz 21:00 pod mailem: daga.gregorowicz@radio357.pl
 

WYKONAWCA   TYTYŁ   ALBUM
DAGADANA   Kiribati Dlaczego nie
Analogik   Ond Mand March Søens Folk
Czesław Mozil & Grajkowie  Przyszłości  Ucieczka do Egiptu Kiedyś To Były Święta
Bastarda & Joao de Sousa   Gondarém (feat. Pawel Szamburski, Tomasz Pokrzywinski & Michał Górczyński) Fado
Tęgie Chłopy   Śpiwa Kowalikowej Dansing
Fanfare Ciocărlia   Cruzando el Campo Cruzando el Campo - Single
Czesław Śpiewa   Autorytet #Ideologiamozila
Czesław Śpiewa   Ziemia obiecana #Ideologiamozila
Czesław Śpiewa   To nasze coś #Ideologiamozila


31.01.22

Od Hawajów przez Reunion, Tatarstan, po Mongolię Wewnętrzną, nad Wisłę i Rzekę Żółtą. Tym razem w Kiribati Daga Gregorowicz współpoprowadzi program z Panią Arniką z Gór Stołowych, która wsparła Fundację Świętego Mikołaja i jako jedna z trzech osób podzieli się ukochanymi utworami z kręgów Muzyki Świata na naszej antenie.

W studio przy ul. Słowackiego pojawia się także gość muzyczny. Podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy świetnie rozbrzmiewał jego saksofon - mowa o Mateuszu Pospieszalskim, który prócz gry na wielu instrumentach śpiewa gardłowo, co stanie się łącznikiem z muzyką z Huhhot.

WYKONAWCA   TYTYŁ ALBUM
DAGADANA   Kiribati Dlaczego nie
Marvin Franklin With Kimo And The Guys   Kona Winds Aloha Got Soul
Chucky Boy Chock & Mike Kaawa with  Brown Co.   Papa'A Tita Aloha Got Soul
Morgane Ji   Tom Thumb Woman Soldier
Ак Бүре   Ничеккәйләр Килдегез Сезләр Безгә... Изге Моңнар
Nine Treasures   Tes River's Hymn Nine Treasures
Voo Voo   Człowiek Wózków 21
Mateusz Pospieszalski   Zwieczorniały z akompaniamentem Tam i sam
Mateo Pospieszalski Project   Tylko EMPE3


24.01.22

Dobrych ludzi wśród słuchaczy nie brakuje. Pan Maciej jako jeden z 3 słuchaczy wylicytował współprowadzenie audycji Kiribati. Prywatnie jako rysownik i miłośnik podróży zdecydowanie lubuje się w wyspach Zielonego Przylądka, ale to nie jedyny kierunek dzisiejszych wojaży w Radiu 357. Zerknijcie tylko na mapę! A pod koniec audycji odwiedzi nas jeden z najważniejszych głosów polskiej sceny muzycznej - Czesław Mozil.

WYKONAWCA   TYTYŁ   ALBUM
DAGADANA   Kiribati   Dlaczego nie
Rodriguez   I Wonder   Cold Fact
Miroca Paris   Felicidad   D'alma
Alejandro Sanz   Y Sólo Se Me Ocurre Amarte (Live)   MTV Unplugged (Live)
Jesse Cook   Azul   The Ultimate Jesse Cook
Luiz Caracol   Vai Lá   Vai Lá - Single
Budiño   Nubeiros e Tronantes   Sotaque
5'nizza   Солдат   Пятница
Czesław Śpiewa   Pan Tu Nie Stał (feat. Stanisław Soyka
& Bum Bum Orkestar)
  #Ideologiamozila

     17.01.22

Fot. Łazęga Poznański


Kiedy wiatr hula za oknem a zima nie może się zdecydować, czy dalej trwać - w dzisiejszym „Kiribati”  przeniesiemy się do Kolumbii. Do uczestnictwa w przygodzie przydadzą się wygodne buty i filiżanka pysznej kawy. Morze Karaibskie, Nizina Orinoko. W jakie jeszcze miejsca zajrzymy? 

Podpowiedzi można szukać na mapie.

WYKONAWCA   TYTYŁ
DAGADANA   Kiribati
La Mambanegra   La Galería
Charles King   La vitamina 
Palo Cruzao   Gavilán que sí que no
La Sonora Mazurén   Bien Bailadito
Carmelo Torres Y Su Cumbia Cabanera   Virgen de la Candelaria
Fabuloso Sexteto Caracha   Brother Loui
Frente Cumbiero   Crema mental
Bozá   Ya verás
Sexteto Tabalá   Con un solo pie

     10.01.22

Karaiby?! 

Tak tak! Tu Daga. Zabieram Was dziś właśnie tam. Piękna muzyka z Trynidadu, Kuby, Haiti popłynie do Was prosto z Zakopanego 😉 

Choć duchem nad Morzem Karaibskim, ciałem na Podhalu. Trwają warsztaty dla „tekściarzy”organizowane przez ZAiKS. DAGADANA została zaproszona by przygotować jeden podkład muzyczny, do którego powstanie tekst!!

Nim zabrałam się do pracy, byłam na spacerze, by pstryknąć dla Was trochę fotek z „lokalnym folklorem”. Są łowiecki, jest Czikago No i romantyczna ja na balkonie. 

P.s. Oscypek na maśle z żurawiną pod skocznią zaliczony. Wnętrze straganu wskazuje miłość do skoczka. 

⛷

WYKONAWCA   TYTYŁ   ALBUM
DAGADANA   Kiribati   Dlaczego nie
Kali   La Grev Bare Mwen   Putumayo Presents Afro-Caribbean Party
Kali   Reggae Dom-Tom   Dèbranchè
Ska Cubano   Yiri Yiri Bon (Remixed by DJ Panko)   Ajiaco! the Remix Album
Ska Cubano   Ska Cubano   Ska Cubano
Mighty Panther   Mister Give Me de Rent

  Calypso Legends - Mighty Panther /           Macbeth the Great (1953 - 1956)

Lad Richards Orchestra &   Mighty Panther   The Big Bamboo The Big Bamboo
Jan Sebon & Kazak    International    Mango Fransik (Mango Lafrance) Putumayo Presents Afro-Caribbean Party
Wesli    Ayizan Rapadou Kreyol
The Caribbean Jazz Project    See You In a Minute The Gathering

     03.01.22

fot. Dominika Dyka

 

Z dawien dawna zwyczaj będzie. Odwiedzajmy po kolędzie!

W czasach starożytnych, na początku nowego czasu, w Dniach Przejścia (calendae - pierwsze dni miesiąca) obchodzono domy z dobrym słowem, życzeniem, najlepszą intencją. Reliktami tamtego czasu i tamtych zwyczajów są m.in. kolędy noworoczne, życzące, znane pod różnymi nazwami (na Ukrainie jako szczedriwky, na polskim pograniczu wschodnim - jako szczodrówki lub szczodraczki).

Dzisiejsze „Kiribati” odwiedzają kolędnicy. Daga Gregorowicz rozmawia z Witoldem Royem Zalewskim, który kolęduje po domach nie tylko na wsi, ale i w miastach, zbierając sąsiadów i angażując ich do wspólnego śpiewania. Maciej Mustafa Giżejewski przeniesie nas do Palestyny i opowie o Betlejem, które zostało zarejestrowane w Poznaniu.

Dziś sporo muzyki tradycyjnej, dużo śpiewu i radości! Zapraszamy do wspólnego kolędowania z najlepszymi życzeniami!

WYKONAWCA   TYTYŁ   ALBUM
DAGADANA  Kiribati   Dlaczego nie
     


27.12.2021

Choć Świętemu Mikołajowi latek się nie liczy, dziś stuknęła mu 50-tka! Tak, tak! To oczywiście nie wiek prowadzącej a numer audycji. Z tej okazji poznański gwiazdorek nie tylko będzie świątecznie podróżować po całym świecie, ale i przyniesie geograficzne podarki!

Daga Gregorowicz wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Geografów UAM przygotowała dla słuchaczy specjalne dodatkowe mapy, które każdy może pobrać i dołączyć do wspólnej nauki i zabawy. Co to za mapki?

Konturówki Polski i Świata (na wzór dotychczasowych map do audycji) z wyznaczonym miejscem na swoje zdjęcie lub rysunek siebie. Będziemy co audycję zachęcać słuchaczy, by nie tylko ćwiczyli oznaczanie miejsc które pojawiły się w programie, ale by zaznaczali, gdzie nas słuchają i przysyłali pocztą takie mapo-laurki.

Ciekawe, czy słuchacze dobrze podjedli i popili, skoro w audycji usłyszymy włoskiego burczybasa… W Czechach urodził się Ježíšek. Podobno ma swoją wyspę, gdzieś na południe od Indonezji. Przynajmniej większość jest w posiadaniu takich informacji. 

Ale przecież Poland to wioska na wyspie Kiritimati (czyt. kirismas) na Kiribati. Można się pogubić? 

Spokojnie. Wszystkie wątpliwości rozwiejemy jak w każdy poniedziałek - po 16:00 podróżując z Muzyką Świata na antenie 357 :-)

WYKONAWCA   TYTYŁ ALBUM
DAGADANA Kiribati Dlaczego nie
Leon Redbone Christmas Island Putumayo Presents: Joy to the World
Kapela Uherec Oj winszuju wam Oj winszuju wam
Totarella Pastorale Del Bambino Novena di Natale
ALMA Natu Natu Nazzare Cherubim
Vigüela El ramo / Palillo verde / Allá en La Habana (The Bouquet / Little Green Stick / Over there in Havana) A Tiempo Real
Hlasoplet Josef Nazaretsky Betlém
Radůza Hoši, Hola Studna v poušti
Kwiotki JASNY MIESIONCYJKU JASNY MIESIONCYJKU
Dikanda Hej hej, lelija Kolęda, Kolęda
Vizi O ce veste minunatã O ce veste minunatã
Jorge Ben Jor  Natal Brasileiro Natal Brasileiro (Que Natal É Esse)


20.12.2021

„Wiedźmin” dotarł do większości krajów na globie. Kiedy słowo ożywa w grze, czy w filmie, kluczowa w budowie napięcia jest muzyka. W Radio 357 poznamy tajniki powstawania soundtracku, ale nie tylko. Gościem Dagi Gregorowicz jest kompozytor muzyki filmowej Marcin Przybyłowicz. W Kiribati z Polski powędrujemy w poszukiwaniu muzyki północy.

Dowiemy się, jak wyglądała współpraca kompozytora z zespołem Percival.

W wędrówce dotrzemy aż na samą północ Norwegii, by powoli wprowadzić się w świąteczny nastrój, nabierając energii płynącej ze świateł wydobywających się z domków na wsi, czy z żywiołowego śpiewu z tradycji Sámi (Laponii).

Na mapie pojawiło się działanie świątecznego chochlika. Ciekawe, czy zgadniecie, kótra nazwa miasta została przekręcona, przez co zielona kropeczka pojawiła się nie tam gdzie trzeba. NA zwycięzcę czekają pozdrowienia na antenie!

Zachęcamy do kontaktu mailowego: daga.gregorowicz@radio357.pl

WYKONAWCA   TYTUŁ
DAGADANA   Kiribati
   


13.12.2021

A gdyby tak w grudniu móc zamoczyć nogi w Zatoce Perskiej? To od niej rozpoczniemy dzisiejszą audycję. Usłyszymy o historii tajemniczego paszportu, z którym można błyskawicznie przenosić się do najodleglejszych zakątków świata. 

 • Poznamy sposób na przetrwanie zimy przez Finów, związany z teleportacją do Grecji. 
 • Wspomnimy grającego na kozłach Mistrza Jana Prządkę ze Zbąszynia.
 • Zawitamy do Czech, posłuchamy kolumbijskiego jazzu i rozsmakujemy się w różnorodności muzyki z Galicji.

To nie wszystkie destynacje. Wszystkie kierunki poznacie studiując mapy przygotowane do audycji „Kiribati”. Niezawodnie Studenckie Koło Naukowe Geografów im. Stanisława Pawłowskiego przygotowało te pomoce dla muzycznych wędrowców. 

WYKONAWCA   TYTUŁ
DAGADANA   Kiribati
Dudu Tassa, The Kuwaitis   Ya Um Al-Abayah
Radio Cos   Rumbista De Sas
Gisela João   As Rosas Nao Falam
pOnk   Sibenicky
Provinz Posen   Tu
Niño De Elche   Estrategias De Distraccion
Edmar Castañeda Trio   Colombian Dixe
The Garifuna Collective    Weiyasu
Jaakko Laitinen & Väärä Raha Feat. Bjonko   Aman Aman
Hristakis/Imam Baildi   To Diko Sou To Marazi

 06.12.2021

Hej kochani! Jutro zagramy na Światowej Wystawie Expo 2020 Dubai . To już Drugie podejście do lotu. A dlaczego drugie? Wczoraj nasz samolot miał bliskie spotkanie z …. 🥶❄️🛩🌨☃️odśnieżarką. Dlatego fotografii z Dubaju jeszcze brak, ale gorąca muzyka (nie tylko z Emiratów Arabskich) pojawi się w dzisiejszej audycji w Radio 357 po godzinie 16:00. Studiujcie mapę, bo  będą nagrody!

A mój adres mailowy, który się przyda to daga.gregorowicz@radio357.pl

Czekamy również na laudacje dla Tomka ze Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego, który co tydzień przygotowuje dla Was mapy🗺🗾🗺!

Niniejszym lecimy na boarding, no i fruuuu!

WYKONAWCA TYTUŁ ALBUM
DAGADANA KIRIBATI Dlaczego nie

 29.11.2021

W Kiribati nie tylko zajrzymy na ulice Seulu dzięki charyzmatycznemu zespołowi Dongyan Gozupa, ale i po raz pierwszy posłuchamy języka kurdyjskiego. Gościem Dagi Gregorowicz będzie Grzech Piotrowski, założyciel World Orchestra. Dla tańczących- tanga, cha-cha. Dodatkowo rekordowa liczba miejsc na mapach przygotowanych przez SKNG UAM.

WYKONAWCA TYTUŁ ALBUM
DAGADANA KIRIBATI Dlaczego nie

 22.11.2021

Skoro jesienią po 16:00 robi się już ciemno, to my nie tylko porwiemy na drewniany parkiet, ale i przeniesiemy was w Noc Tańca. Posłuchamy miłosnych historii Bojków. Napełnimy się nadzieją ze wsi Paary a pragnienie ugasimy marokańską herbatą zaparzoną we Wrocławiu. Wysłuchamy pieśni żałobnych z Roztocza i poznamy kaszubski smutek, który przychodzi po szkwale. 

Czeka nas również nauka kaszubskiej wymowy. 

Dla pilnych słuchaczy mamy poniższe pomoce dydaktyczne.

ë - jak "a" w brytyjskim angielskim "man" albo "ä" w niemieckim

ô - jak "ö" w niemieckim "können"

cz - jak "ch" w angielskim "chicken"

P.s.
Na wnikliwie studiujących mapę przygotowaną przez Studenckie Koło Naukowe Geografów im. Stanisława Pawłowskiego czekają nagrody!

Na Kiribati zaprasza Daga Gregorowicz.

fot. Łazęga Poznański

 

WYKONAWCA TYTUŁ ALBUM
DAGADANA KIRIBATI Dlaczego nie
Tęgie Chłopy Moje nogi Rakieta
Warszawska Orkiestra Sentymentalna Co, jak, gdzie? Płyń Wisełko
Hajda banda Polka Poleska Polka Poleska
Chłopcy kontra Basia / Aga Derlak / Andrzej Święs / Helena Jurek / Teresa Sagan Dziewosłęby Bojarczuk - Wesele
Kiev Office Rëbôczczi  Nordowi Môl
Polskie Znaki / Michał Szpak  Żegnam cię mój świecie wesoły  Żegnam cię mój świecie wesoły 
Owca Wszystko Moja Nadzieja Chwały
Wernyhora Ne byj mene Bojkowski głos Bieszczad
Zawartko/Piasecki Moroccan Tea Wagabunda

 15.11.2021

Lądujemy w krainie lodu i zmienności. Odwiedzimy interaktywną instalację CIRCULEIGHT pełną lawy i mikrobów (z muzyką @hogniegilsson z GusGus). 

W poszukiwaniu współczesnego oblicza folku spotkamy się ze @svavarknutur. Porozmawiamy o wstydzie i zamazywaniu swojej przeszłości. Ucieszymy się z nadchodzącego… stycznia. Atmosferę podgrzeją gejzery, których poszukamy na mapie i w muzyce tworzonej przez legendy tamtejszej sceny elektronicznej. Odwiedzimy @pan.thoransen w jednym z najmniejszych sklepów z winylami. Choć jesień na Islandii przynosi coraz więcej ciemności, my jej na przekór naturze przymnożymy światła. 

Zdradzimy również co w Rejkiawiku porabiała w zeszłym tygodniu reprezentacja branży muzycznej (@musicexportpoland we współpracy z @icelandmusic)

Na spotkanie zaprasza @daga_gregorowicz z @dagadana 

08.11.2021

Daga Gregorowicz w podróży z Portugalii przez Wrocław i Warszawę do Islandii. Przystanek w Radio 357 oznacza tylko jedno: poniedziałkowe ,,Kiribati’’.

Dowiadujemy się jaką rolę pełni Daga w Czeskim parlamencie, słuchamy chóru, w którym śpiewała kiedyś Bjork. Zawędrujemy też na Festiwal Ludów Pustyni do środkowej afryki, gdzie czescy muzycy spotkali się aby nagrać płytę - jej posłuchamy z winyla z sygnaturą: 357!  

25.10.2021

Buon DIA! Dzisiejsze Kiribati nadajemy prosto ze słonecznego Porto, gdzie już za dwa dni rozpocznie się największe spotkanie branży muzycznej kochającej gatunek world music - Womex! 

Daga Gregorowicz pyta jeden z zespołów, które zagrają na koncercie otwarcia (Galandum Galundaina) o język mirandyjski, w którym tworzą. Podczas programu spróbujemy wspaniałych słodyczy płynącej z muzyki, ale i z ciastek. 

Zatopimy się w pełnej rwących nurtów rzece Fado. I poddamy się bogactwie rytmu. 

18.10.2021

Miłość do muzyki świata zaprowadzi nas dziś do Męciny Małej, gdzie w pracowni lutnika i multiinstrumentalisty Jana Malisza (Kapela Maliszów), Daga Gregorowicz porozmawia z mistrzem o jego najważniejszej muzie - rodzinie. W programie również przystanek w gorącej Brazylii, Kolumbii, w pełnej transowej muzyki Japonii, Demokratycznej Republice Konga, czy Zimbabwe. 

WYKONAWCA TYTUŁ UTWORU
DAGADANA Kiribati
Moreno Veloso Uma Passo Á Frente
Canalón De Timbiquí Maía No Me Llevó
Mokoomba Njoka
Jupiter & Okwess feat. Damon Albarn    Musonsu
Maïa Barouh Jongala
Värttinä Ruhverikko
Kapela Maliszów Furtok
Kapela Maliszów Chodzony od Józefa
Kapela Maliszów Haciok
DAGADANA Chmiel Feat. Jan Malisz

 

11.10.2021

Jesienny wiatr nie tylko rozwiewa włosy naszej redaktorki na wszystkie strony świata. 

Przynosi również: 

 • nuty znad rzeki Orinoko, 
 • odwrócone rytmy z brazylijskich pochodów królewskich,
 • inspiracje z Andów,
 • przemyślenia berlińskiego kierowcy taksówek
 • potęgę kanadyjskich orkiestr ulicznych,
 • doświadczenie muzyków z Macedonii, którzy zagrali 20.000 koncertów,
 • skoczną lirę korbową, która podkreśli piękno pieśni z Podlasia.

Zajrzyjcie do mapy przygotowanej przez Studenckie Koło Naukowe Geografów im. Stanisława Pawłowskiego , jak w każdej wędrówce „Kiribati” okaże się źródłem cennych informacji.

Na spotkanie zaprasza Daga Gregorowicz (DAGADANA):

fot. Paweł Wójcik

 

Wykonawca Tytuł Album
DAGADANA Kiribati Dlaczego nie
Amsterdam Klezmer Band Banat Zaraza
Budzillus  Taksi Taksi Budzillus 
Esma Redžepova & Ensemble Teodosievski   Te Khelav But Mangav   Tu Me Duj Dzene 
Muzykanci Kołysała ryba wodę Discover Poland
Fanfare Pourpour Le golf municipal Le bal
Mamadou & Sama Yoon Afrocountry Umbada
LaDama Porro Maracatu LADAMA
María Cristina Plata Corazocito mío Corazoncito Mío 
Cimarrón Auténtica Llanera Orinoco

 

04.10.2021

Od techno z Estonii przez punkowo-jazzową odsłonę Fryderyka Chopina po delikatne brzmienia ukraińskich bandurzystek z Kanady. Dziś zdecydowanie dużo płynących nut z Polski.

WYKONAWCA

TYTUŁ UTWORU

 

TYTUŁ ALBUMU

DAGADANA

Kiribati

 

Dlaczego nie

OOPUS

KÄI KIIKE KORGE'ELLE

KÄI KIIKE KORGE'ELLE

Karolina Cicha, Michał Kuliczenko, Patrycja Betley, Karolina Matuszkiewicz, Mateusz Szemraj

Sziriń el

Karaimska Mapa Muzyczna

Anoushka Shankar (feat. Alev Lenz)

Bright Eyes

Bright Eyes & In This Mouth (feat. Alev Lenz) - Single

Women’s Bandura Ensemble of North America

Across the Wide Field - Через Поле

Across the Wide Field

Levity

Ticking Love

Chopin Shuffle

Isna Trio

Tototo

Tototo

Kapela Brodów

Polka Przez noge (Polka dance by foot)

Tańce Polskie

Janusz Prusinowski Trio

Krol i krolowa (King and Queen)

Po Kolana W Niebie (Knee-deep in Heaven)

Krzikopa

Hasiorki

Krzikopa

 

27.09.2021

Na zdjęciu jedni z Bohaterów dzisiejszej audycji - grający na koreańskich cyfrach Geomungo Factory

W programie

👉 taneczne polki (także w wersji punkowej)

👉 półlove song z Bytomia

👉 ska z Londynu

👉 Maoryskie nuty

👉 koreańskie cytry

👉 śpiewy i tańce oraz sny Romów ze Słowacji 

👉 tęsknota za Bośnią na berlińskim parkiecie

 

Wykonawca

Tytuł utworu

Album

DAGADANA

Kiribati

Dlaczego nie

ZAWIERUCHA

Punk Polka

OberTany

Chłopcy Z Nowoszyszek

Polka

Tyndyryndy - Muzyka Do Tańca

Ska Cubano

Cachita

Putumayo Presents Afro-Caribbean Party

WAI 

Ko Te Rerenga Wairua

New Zealand Aotearoa 2011

Chloé Sainte-Marie

Mani-Utenam

Putumayo Presents Native America

Geomungo Factory

Movement On Silence

Womeximizer 12

Boban I Marko Marković Orkestar

Go Marko Go
(Robert Soko Rmx)

Womeximizer 12

after Phurikane

Ideme spievat

Ancient Roma Songs Anew

Loża Masorza 

To nie jo

To nie jo

 

20.09.2021

Koczani w Macedonii Północnej.
Francja
Serbia
Nowy Jork
Salento
Puglia
Estonia
Connecticut,  Stany Zjednoczone
Kolumbia
Rwanda
Bristol UK

Ciężko uwierzyć w to, że aura każe sięgać po imbir i gorąca herbatę. My dogrzewać się będziemy wizytą na Półwyspie Bałkańskim oraz dzięki zespołowi Trad.Attack! (na zdjęciu) oraz poczujemy adrenalinę w obawie przed ukąszeniem estońskiego węża.

Wykonawcy

Tytuły

DAGADANA

Kiribati

Modern Quartet Vs Koçani Orkestar   

Fantasia For Clarinet

Ziveli Orkestrar

Da Zna Zora (Dj Tagada Remix) 

Slavic soul Party

Teknochek collision

Tune-Yards

Real Thing

Toto la Momposina y Sus Tambores

El Pescador

MASCARIMIRI

Pizzica Di San Marocco

Sheelanagig

A Sauce Too Far

The Good Ones

Amagorwa Y’ Abagabo

Trad.Attack!

Must Madu

13.09.2021

Mapy do audycji, jak co tydzień przygotowuje SKNGUAM

 

Bohaterami dzisiejszego „Kiribati” będą strome uliczki Bogoty, paprocie z Korsyki czy ludy Ajnów. Usłyszymy taniec! Dzięki zdolnościom teleportacji odwiedzimy przeróżne miejsca.

A że ostatnio sporo podróżujemy z DAGADANA po Wielkopolsce- dzielimy się też zdjęciem polnych kwiatów jednego z najbardziej lubianych przeze mnie miejsc - kto zgadnie gdzie to?

Niektóre przystanki po drodze: 
👉Wrocław
👉Korsyka
👉Nowa Zelandia
👉Brazylia ,Rio de Janeiro
👉Portugalia
👉Bogota, Kolumbia
👉Kanagawa, Japan
👉Hokkaido
👉Pakistan
👉Warszawa
👉Słowacja 
👉Austria
👉Capri
👉Warszawa
👉Nowy Jork

Ale jak? W audycji „Kiribati” takie podróże to pestka 🍒.

Odpalajcie zatem @radio_357 w poniedziałki po 🕓 𝟭𝟲:𝟬𝟬.

Lub z podcastów w Twoje 357 :-)

Wykonawca Tytuł utworu
DAGADANA Kiribati
Roberta Sá Ah! Se Eu Vou
Bangalafumenga Lourinha Bombril (Parate Y Mira)
Sola Rosa, Iva Lamkum Turn Around
Bobby McFerrin Soma So De La De Sase
A Filetta Alilo
Warszawskie Combo Taneczne Capri
Hear the Dance - Trip to Pakistan Rumba    Trip to Pakistan Rumba
Oki Dub Ainu Band Konkon
Los Pirañas

La diversion que hacia falta en mi pais


06.09.2021

Czy tańcząc mambo można przekształcić się w zombie? 👀
Czy słuchając głosu czarodziejki można wciągnąć się w niepokojący świat mrocznych wyobrażeń, okrutnych czynów i surrealistycznych bajek zaczerpniętych z podziemnego świata folkloru? 
Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć w dzisiejszej wędrówce m.in. po Kubie, Trynidad i Tobago, Haiti, Kanadzie czy Polsce.
Mapy do audycji przygotowało Studenckie Koło Naukowe Geografów im. Stanisława Pawłowskiego. 

Autorem fotografii, na której Daga pozuje siedząc wygodnie w fotelu jest Xavi Arrache, który pokazał zespołowi DAGADANA dzielnicę La Boca w Buenos Aires. A to znak, że w programie usłyszymy również muzykę z Argentyny! 


 


30.08.2021

Co za 24 h! Jeszcze wczoraj śpiewałam na niezwykłych urodzinach Grzegorza Ciechowskiego, których wodzirejem był Stelka (na zdjęciu u góry po prawej uchwycone chwile z kulis z niezwykle ważnymi dla mnie ludźmi, czyli Leszkiem Biolikiem i Renatą Przemyk) a dziś śmigam (dosłownie) do Warszawy. W audycji Kiribati goście z Ukrainy. W studio Radia 357 rozmowa z 🇺🇦 zespołem GO A (niektórzy znają ich z Eurowizji). A co do kierunków całej audycji- zerknijcie na mapkę, na której odnajdziecie USA, Ukrainę, Zakopane, Warszawę, Bielsko-Białą ,Kanadę, Havanę, Tarnobrzeg, Bangladesz, Warszawę, Chiny, Kuala Lumpur, Malezję, Bośnię i Hercegowinę. Czyli dookoła Świata!

Do usłyszenia.  

wykonawca tytuł utworu tytuł płyty
DAGADANA   Kiribati Dlaczego nie
Sharon Jones and The Dap-Kings  I Learned The Hard Way I Learned The Hard Way
Go_A  SHUM SHUM - Single
Go_A  Solovey Solovey - Single
Gooral  Plan Ethno Elektro
Trebunie Tutki  Krzesany Rogozniczanski (You're  So Cold) Jo clek wolny
Pupi Campo  Despasito Mambo Rhapsody
Peng Liyuan  Fàng mǎ shāngē Singing Chinese folk songs
Masala Soundsystem  Od Tarnobrzegu po Bangladesz  Long Play
Dubioza kolektiv  Kazu Apsurdistan
Jaron Freeman-Fox & The Opposite  Of Everything  Caboose Manic Almanac : Slow Möbius

 


23.08.2021

Elektroniczny trans z Owerni, śpiewy w języku należącym do rodziny uralskich, skrzypce niczym akordeon, święta unię cygańskiej gitary i akordeonu, skala głosu, która dorównuje akompaniamentowi na fisharmonii czy wreszcie dubstepy Pierwszych Narodów Kanady. To propozycja na powoli odchodzące lato.

Daga Gregorowicz plecie więc wianek z @gladkistudio i szykuje dla Was podróż pełną zmiennej pogody. Od upału po burzę. 

Kiedy dalekie podróże nie są teraz łatwo osiągalne, sięgamy pamięcią do czasu, kiedy graliśmy z DAGADANA na największym 24-godzinnym festiwal na świecie Virada Cultural w Sao Paulo w Brazylii. To pełne kontrastów miejsce stało się inspiracją do dzisiejszej audycji. Będzie i przyjemnie i wymagająco! Szykujcie się na opowieść o intrygującej bieliźnie!

W programie pojawi się także muzyka, którą już niebawem będziecie mogli posłuchać na żywo podczas Ethno Port Poznań.

Mapę przygotowało Studenckie Koło Naukowe Geografów im. Stanisława Pawłowskiego. Dajcie znać, które z oznaczonych miejsc intryguje Was najbardziej.

Czekamy na Wasze wrażenia, a poniżej prezentujemy prace wyróżnione w konkursie EUROPA

1 miejsce Kalina lat 10 „Europa to jedna rodzina”
 
2 miejsce Tamara lat 12 "Europa Różnorodna"

 

3 miejsce Gabi lat 6
 
 

 

 

 

 

 

wykonawca tytuł utworu
DAGADANA Kiribati
A Tribe Called Red Electric Pow Wow Drum
Maija Kauhanen Sinisilm
Fatal Mambo Magot Tcheri (In the Summertime)
Nour Narbat
Ricardo Herz Trio Quase Caindo
CIMBALOM BROTHERS   Jumppara
Raza Khan Na Mera Khuda
Jean-Claude Laudat Cloviswing
Mars Super Parquet

 


16.08.2021

Kiedy upały dają nam w kość, warto sięgnąć po dużą dawkę płynów. Zajrzymy do herbaciarni w Pekinie. Liście tego trunku najlepiej przechowywać w lodówce, bądź zamrażarce. Zaparzymy zatem kilka czarek i pozwolimy sobie na głośne siorbanie (napowietrzanie). 

To oczywiście nie jedyny kierunek poniedziałkowej podróży. Szczegółowy plan znajdziecie na mapie audycji.

Zespół

 Tytuł utworu 

Album

DAGADANA

 Kiribati 

Dlaczego nie

La Gallera Social Club

 Mister Mister 

Caribe

Family Atlantica

 Cacao 

Cosmic Unity

Family Atlantica

 Enjera 

Cosmic Unity

Coutto Orchestra

 Juanita 

Electro Fun Farra

Les Ambassadeurs

 Bolola Sanou 

Les Ambassadeurs du Motel de Bamako, vol.1

The Small Glories

 Long Long Moon 

Assiniboine & The Road

Hanggai

 Yuan Ding Cap 

Four Seasons

Alireza Ghorbani

 Deldar 

Éperdument... Chants D'Amour Persans

Kefaya & Elaha Soroor

 Jama Narenji 

Songs of our mothers

 


09.08.2021

Jak tam Wasze lato?
Daga Gregorowicz zasyła pocztówkę - wspomnienie znad Bałtyku z dzieciństwa.
Wakacje pozwalają często na więcej. Poznajemy inne miejsca i otwieramy się na „nowe”.
Czy zdażyło się Wam poczuć w tym czasie szybsze bicie serce ? Wiele rzeczy przychodzi, kiedy pozwalamy sobie wrzucić na luz. W poniedziałki po 16:00 zapraszamy zatem do odpoczynku przy dźwiękach Muzyki Świata.
Tamburyn z Salento nie tylko wywoła zamieszanie w krwioobiegu, ale przyniesie trzęsienie ziemi dla życia. Pragnienie przepełnione tęsknotą spotkamy w dalekim Iranie. Potęga zelektryfikowanej lutni zaprowadzi nas do Mali i porwie do tańca. Damy się ponieść wzruszającej opowieści pstrąga nad rzeką Dee w Walii.
Posłuchamy opowieści Czechów o Atlantyku w dziwnym języku. 
Nie będziemy żałować nóg, kiedy zagrają nam muzykanci w Kaliskiem.
Odpoczniemy na biłgorajskiej wsi - w Jędrzejówce - utuleni głosem legendarnej śpiewaczki Anny Malec.
I wreszcie spróbujemy zmierzyć temperaturę gorących serc, które płoną.

Mapę audycji przygotowała jak zwykle sekcja geoinformacji SKNG UAM :-)

DAGADANA Kiribati
Canzoniere Grecanico Salentino Focu d'amore
Niyaz Sabza Ba Naz
Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba Musow Fanga
9Bach Yr Eneth Gadd Ei Gwrthod
Kapela Ze Wsi Warszawa Kołyska
Lautari Wiwat Staroświecki
Anna Malec Trząsł ci Jasieńko na Gody jabłka
Zrní Království
DVA Surfi
Max Pashm Manea-k

 

02.08.2021

Mapa do audycji Kiribati #30

Głos prowadzącej audycję „Kiribati” dobiegać będzie dziś z Katowic, gdzie po programie o 18:00 i 20:00 można się będzie spotkać na Rynku i przenieść 100 lat wstecz przy wspólnym śpiewie.

W audycji posłuchamy muzyki buntu, będącego odpowiedzią na chęć sprzedaży najwyższych szczytów i mórz. Zawędrujemy do Maroka, gdzie pieniądze zasłoniły ludziom oczy. Paryscy dj-e przy wsparciu jemeńskich wokalistek pomogą dostrzec prawdę poprzez inny punkt widzenia. Zakochane @Polky w Kanadzie opowiedzą o tęsknocie ich matek. 

Nie ważne, czy przy dźwiękach balafonu, czy przy tłustej elektronice, na Węgrzech, Finlandii czy w Ghanie. Będziemy tańczyć.

 

Wykonawca

Tytuł utworu

Tytuł albumu

The Ogyatanaa Show Band

Disco Africa

Songlines CD #108 (June 2015) - Franz Ferdinand's Alex Kapranos' Playlist

Chalaban

Shkun?

Babel Sound - Our World Connected By Music

Guedra Guedra

Berber Is an Alien

Vexillology

Acid Arab

Gul l’Abi (feat. A-WA)

Musique de France

Trio Da Kali

Dissa

The Essence of World Music, Edition One

Krzikopa

Od Bytomia bita droga

Śląskie Powstaje

Polky

Hej Z Pola Z Pola

Songs From Home

Okra Playground

Kuun ajo

Ääneni Yli Vesien

Canzoniere Grecanico Salentino

Nu te fermare

Pizzica indiavolata


26.07.2021

Mapa do audycji #29

A gdyby tak odpowiedzieć pozytywnie na zaproszenie wiernych słuchaczy audycji i odwiedzić ich w pasiece w Brzeźnie? 
Z Radio 357 wszystko jest możliwe! W dzisiejszej audycji Kiribati Daga Gregorowicz odwiedzi Olę i Radka. Opowie wam o spotkaniu z pszczołami, które lubią słuchać dobrej muzyki o zaskakujących octach i muzyce związanej z różnymi zakątkami Polski. W audycji dzięki dźwiękom przeniesiemy się do Pisza, Bydgoszczy, Warszawy, Rudy Solskiej i Beskidu Śląskiego. 
Znacznego spadku temperatury nie będzie się jednak można spodziewać. Taneczne szaleństwo po przelocie nad Meksykiem i Rumunią zdecydowanie pozbawi Was sporej ilości kalorii.

DAGADANA - Kiribati

La caravane passe - Balkanski bal

Bucovina Club Vs Taraf De Haďdouks - Carolina

Lightning Head Vs Koçani Orkestar - L’orient Est Rouge

Volosi - Sigut Techno

Celso Piña - Cumbia Campanera

Adam Strug - Chodźmy Chłopcze

Makaruk - Kołysanka (Lulu Dziecię)

The ślub - Gorąco gorąco

i jeszcze obiecane zaproszenie od Dagi:

A gdyby tak nagle w przestrzeni miejskiej Katowic spotkać parę muzyków w śląskich strojach ludowych i móc do nich dołączyć, śpiewając melodie zagrzewające kiedyś naszych dziadków do zwycięstwa? 

30 lipca 2021 r. - piątek
16:00 - Giszowiec Plac Pod Lipami
18:00 - Centrum Pomnik Powstańców Śląskich

1 sierpnia 2021 r. - niedziela
15:30 - Park Kościuszki
18:00 - Nikiszowiec Skwer Zillmannów

2 sierpnia 2021 r. - poniedziałek
18:00 - Rynek
20:00 - Rynek

Flashmoby muzyczne w Katowicach - Tutaj Polska jest od Piasta, a Śląsk polski jest i basta!

Dla korzystających - również link do wydarzenia na Facebooku https://fb.me/e/1HVvJmNKR.


19.07.2021

Czy wiecie, że w Belize kawę podaje się już niemowlakom? Czy przekłada się to na brzmienia tamtejszej muzyki lunatyków?
Kto i jaką muzykę przygrywał królowej Anglii Elżbiecie II i jej mężowi, księciu Edynburga, Filipowi, podczas spektakularnego korowodu Diamentowego Jubileuszu upamiętniającego 60 lat od jej wstąpienia na tron?
Muzyczne wędrówki po świecie z Dagą Gregorowicz startują jak co tydzień po 16:00 w audycji Kiribati

A oto playlista:

Tinariwen - Emajer

Lloyd Augustine - Chatuye

Sonámbulo - Bolero Carabalí

Raghu Dixit - Lokada Kalaji

Ricardo Lemvo & Makina Loca - Rumba SoYo

Jayme Stone’s Lomax Project - Bury Boula For Me

Dennis Bovell - Aye Go Mila Dubwize

Kasse Mady Diabate - Simbo


12.07.2021

Na wyspie, której powierzchnia zajmuje 1/3 Polski Daga Gregorowicz nabierała wakacyjnie sił. Tego dnia zatem dźwięki, przy których będziemy podróżować. Nie zabraknie siły wodospadu, gorąca wulkanu, majestatu lodowca i wybuchu gejzeru. Muzycznie zarówno na krańcach świata, ale przede wszystkim w Polsce.
A Wy gdzie spędzacie urlop? Może to będzie kolejny kierunek inspiracji w audycji Kiribati?

A oto playlista:

Stella Haskil/Imam Baildi  - Akrogialies Dilina

Múm - Green grass of tunnel

Jazz Band Młynarski-Masecki - New York Baby

Spiro - Yellow Noise

Becaye Aw - Pulloori

Mosaic - Intro na 5 instrumentach

KACPER SMOLIŃSKI - Choro

Wielbłądy - Nic samo nie przyszło 


05.07.2021

Mapka

A tak Daga sama zapraszała na tę edycję:

Audycja będzie swoistą bilokacją. Daga na Islandii, ale w studio 357, a jednocześnie na zdjęciu w Toronto z chińskim perkusistą kurczakiem - takie rzeczy tylko w Kiribati!

 

kiribati Daga Gregorowicz Gregorowicz mapka

Zobacz również

Się Polecamy
Playlista od Pauliny Czerek
Przegląd aktualności

Komentarze (10)

Trwa ładowanie...