Starożytne odkrycia geograficzne czyli kto pierwszy opłynął Afrykę?

Obrazek posta

Witajcie Patroni!

Wczoraj miała miejsce premiera nowego filmu na moim kanale, w którym poruszyłem temat starożytnych odkryć geograficznych.

Zapowiedź:

Powszechnie przyjęło się, że Epoką Wielkich Odkryć Geograficznych nazywamy podróże morskie z XV i XVI w. Jednak pierwszych wielkich odkryć geograficznych dokonywano już w starożytności i to nie na mniejszą skalę, niż w nowożytności. "Odkrycia" Krzysztofa Kolumba, Vasco da Gamy czy Ferdynanda Magellana miały miejsce już ok. 2000 lat wcześniej. W tym filmie opowiem Wam o pierwszym udokumentowanym przepłynięciu Afryki przez Fenicjan, o wyprawie Hanno Żeglarza i Kartagińczyków, o robinsonadzie Persa Sataspesa z rozkazu Kserksesa oraz o legendarnej wyprawie Eudoksosa z Kyzikos. To jednocześnie trzeci odcinek z serii Tajemnice Starożytnej Żeglugi, nowej serii na moim kanale.

 

Jak wiecie, uwielbiam serie chronologiczne - od A do Z, ale odcinki w tym stylu co wczorajszy, czyli pojedyncze strzały również dodają smaku kanałowi. Co sądzicie, aby częściej wrzucać odcinki problemowe w stylu "Kontakty Rzymian z Chińczykami - Czy istniały relacje między imperiami?". Waham się, bowiem po 10-tym odcinku z serii o Egipcie będzie mała przerwa między chronologicznymi seriami. 

historia starożytność historyczny top

Zobacz również

Starożytna Korea - Legendarne Królestwo Gojoseon, IV Komanderie Chińskie i Federacja Samha...
Cesarz Neron i antyczne poszukiwania źródeł Nilu czyli film na Święta!
Mitologia Egiptu cz. 1, czyli półtorej godziny przygody z religią Egipcjan

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...