Avatar użytkownika

Historyczny Top

37
patronów
1 130 
miesięcznie
17 210 
łącznie
37
patronów
1 130 zł 17 210 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
„Uczestnik Wiecu”

Wiec w średniowieczu służył spotkaniom i omówieniu najważniejszych spraw lokalnej społeczności. Każdy mógł zabrać głos, a im większy wiec, tym większa jego siła!

🤝 Każda kwota przyczynia się do rozwoju Projektu. Dzięki!

Co zyskuje Uczestnik Wiecu?

✅ I. Chętnie zamienię słowo mailowo i to nie tylko na temat historii – jak to na wiecu. Napisz!
10 zł miesięcznie
„Sołtys”

Sołtys stał na czele miejscowości i społeczności. Często to do niego należał największy dom w opolu. Odpowiadał za sprawy podatkowe i dzierżył w rękach sporo lokalnej władzy, ale także odpowiedzialności za swoich ludzi.

🤝 Dwie dziesiątki to już dobra kawa (na owsianym). Dziękuję!

Co zyskuje Sołtys oprócz bonusu z poprzedniego progu?

✅ I. Uhonorowanie i wymienienie Twojego imienia i nazwiska bądź ksywki w podziękowaniach w napisach końcowych filmów publikowanych w okresie utrzymywania Wsparcia.
20 zł miesięcznie
„Możnowładca"

Możnowładcy to z reguły szare eminencje każdego władcy. Stojący z boku, czasem w cieniu, potężni arystokraci, lokalni i krajowi baronowie, niejednokrotnie decydowali o losie królestw i królów!

🤝 Jest mi niezwykle miło, że doceniłeś moją pracę taką kwotą Wsparcia. Jako Możnowładca, zyskujesz nagrody z poprzednich progów oraz następujący przywilej:

✅ I. Wgląd do wybranych scenariuszy filmów mojego autorstwa na życzenie.
50 zł miesięcznie
"Książę"

Książę w rodzących się państwach stał na czele wielu zamieszkujących je plemion. Charyzma i umiejętności przywódcze sprawiały, że był on często decydującym czynnikiem sprawiającym, że dane państwo mogło zaistnieć na mapach świata.

🤝 Próg 50 zł i książęce Wsparcie to idealna kwota na zakup np. jednej specjalistycznej książki - a tych w procesie pisania scenariuszy potrzeba bardzo wiele. Dziękuję!

Na Księcia czekają nagrody z poprzednich progów oraz:

✅ I. Dostęp do wybranych materiałów historycznych rozszerzających wiedzę. Na życzenie Księcia wyszukam i polecę historyczną literaturę dotyczącą danego zagadnienia.
100 zł miesięcznie
"Król"

W historii Polski najwyższy niezależny tytuł, jaki można było zdobyć. Zwieńczenie drogi politycznej wielu władców, szczególnie w dobie, gdy króla wybierano w drodze elekcji.

🤝 Królewskie Wsparcie to wielki wkład w rozwój mojego Projektu i znaczne zwiększenie jego niezależności. Niejeden Król był też Mecenasem artystów, tak jak Ty staniesz się Mecenasem Historycznego Topu.

Na Króla czekają nagrody z poprzednich progów oraz:

✅ I. Elektroniczna wersja mojej książki pt. "Gods and Goddesses of Ancient Egypt - Major Deities of Egyptian Mythology" warta 10$ na życzenie.

✅ II. Wymienienie Twojego imienia i nazwiska bądź ksywki w opisie filmów opublikowanych w czasie, gdy byłeś Mecenasem.

✅ III. Przy Wsparciu powyżej 3 miesięcy wyślę Ci paczkę z imiennym listem z podziękowaniami oraz wybraną przeze mnie książką historyczną z dedykacją

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Historyczny Top w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nazywam się Szymon Słodowy i jestem twórcą Kanału "Historyczny Top". Historią interesowałem się od dziecka, a swoją pasję postanowiłem rozwijać poprzez tworzenie filmów historycznych, które sam animuję i produkuję.

Kanał Historyczny Top powstał w czerwcu 2020 roku. Od początku moją misją było tworzenie opowieści – opowieści o czasach minionych, zaczynając od starożytności, często niesłusznie pomijanej w rankingach najciekawszych epok w dziejach, idąc dalej wraz z interesującymi mnie tematami. W moich filmach i podcastach staram się przedstawiać wydarzenia w sposób wyczerpujący, ale jednocześnie przystępny dla każdego odbiorcy. Chcę zaciekawić osoby, które z historią stykają się po raz pierwszy i zaskoczyć tych, którzy uchodzą za weteranów danego tematu. Jak pokazują komentarze Widzów i Patronów Projektu, udaje mi się tę misję realizować i to bardzo sprawnie!

Nie będę ukrywał, że tworząc Historyczny Top chciałem wyjść poza utarty w szkołach schemat nauczania historii, który - według mnie - nie zawsze zachęca do jej zgłębiania. A przecież historia potrafi być pasjonująca, potrafi być wyjątkowa i z całą pewnością zasługuje na to, by ją opowiedzieć w sposób ciekawy! Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, ile wyjątkowych historii jest pomijanych w typowej edukacji stawiającej na daty, a nie na procesy. Na nazwiska, a nie na charaktery noszących je osób. To podejście chcę zmienić swoją działalnością. I w tym procesie potrzebuję pomocy Widzów, czyli Waszej.  


Po lewo: podczas tworzenia opisu na Patronite, po prawo podczas nagrań serii filmów
o Wikingach z jednym z Patronów - Pawłem Głuchowskim z Akademii Hipertrofii.

 

Dlaczego Patronite?

Nie od dziś wiadomo, że najważniejszą walutą każdego człowieka jest czas. Podejmując decyzję o stworzeniu Historycznego Topu zgodziłem się na to, że będę musiał zainwestować go bardzo wiele. Na film, który Widzowie mogą obejrzeć na YouTube, składa się szereg czynności. Po pierwsze - czytanie i zgłębianie tematu. Monografie i inne książki w danym temacie pozwalają na zgłębienie zagadnienia, ale wymagają czasu, uwagi, przeczytania i zrozumienia. Na ich podstawie piszę scenariusz do materiału, który w zależności od tematu i złożoności, trwa od kilkunastu minut do ponad dwóch godzin. Nagrania i cięcie głosu, tworzenie autorskich animacji i staranna selekcja materiałów wizualnych, montaż oraz ostateczna produkcja pochłaniają łącznie dziesiątki godzin. Monetyzacja oferowana przez YouTube na dzień dzisiejszy nie zwraca się w skali pozwalającej na zajęcie się tylko i wyłącznie tworzeniem. Aby do tego doszło, konieczne jest Wsparcie Patronów, czyli Wasze - Widzów, którzy cenią to, co robię i mogą sobie na takie Wsparcie pozwolić. Dzięki niemu mój Projekt ma szansę na finansową niezależność a ja jako Autor dostanę możliwość skupienia się przede wszystkim na tworzeniu materiałów, a nie innych zajęciach zarobkowych, co w efekcie przełoży się na większą ilość filmów przy zachowaniu wysokiej jakości merytorycznej. Praca na takim poziomie wymaga także znacznych nakładów finansowych, od podstawowych rzeczy typu książki czy miesięczne opłaty za subskrypcje programów, przez elementy kluczowe, takie jak profesjonalny, studyjny mikrofon z interfejsem audio, solidny komputer będący w stanie podołać zaawansowanym animacjom czy zorganizowanie przestrzeni do nagrań, czyli stworzenie studia z wygłuszeniem.

 

W roku 2023 chciałbym wyprodukować kilkadziesiąt materiałów z mojej długiej listy. Wspierając mój Projekt, w zasadzie współtworzycie je ze mną, gdyż zostając Patronem, bezpośrednio dokładacie swoją cegiełkę do tego procesu. Taka forma współpracy bardzo mnie cieszy i sądzę, że jest to najbardziej komfortowe i najlepsze rozwiązanie dla obu stron. 

Dziękuję za to wszystkim, którzy zdecydują się na Wsparcie! 

Szymon Słodowy,

Założyciel Historycznego Topu

 

O Autorze:

Szymon Słodowy [ur. 1996 r.] - z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Oprócz prawa i historii, interesuje się geopolityką, stosunkami międzynarodowymi, modą i muzyką. W wolnych chwilach podróżuje i wychwytuje historyczne nawiązania w światach stworzonych przez swoich ulubionych pisarzy - Georga R. R. Martina i Andrzeja Sapkowskiego. Lubi literaturę faktu, dobry reportaż i - dla mentalnego kurażu - dobrą książkę z szeroko pojętego rozwoju osobistego - w tym temacie może też wiele polecić. Ma mnóstwo pomysłów i wielką ochotę na nowe współprace! 

W przypadku pytań, uwag, pomysłów lub chęci porozmawiania zapraszam do kontaktu: kontakt@historycznytop.pl

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Historyczny Top w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Produkcja filmów historycznych
  • 4 800 zł miesięcznie
  • 3 670 zł brakuje
23%
Spełnienie tego celu pozwoli mi w pełni zaangażować się w pisanie scenariuszy i produkcję filmów. Zebranie tej kwoty sprawi też, że premiery będą częstsze i dodawane z większą regularnością. W niniejszej kwocie zawierają się także inwestycje w niezbędny do tworzenia sprzęt.
Literatura niezbędna do powstawania scenariuszy filmowych
  • 300 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Aby powstał dobry scenariusz, potrzebne jest zgłębienie danego tematu w literaturze naukowej. Jest to proces wymagający nie tylko intelektualnego zaangażowania, ale także zakupów najróżniejszych książek. Osiągnięcie tego progu pozwoli na większy komfort w zakupach, a co za tym idzie - przełoży się na wyższą jakość tekstów.
Abonament za miesięczne subskrypcje programów
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Próg 500 złotych pozwoli na utrzymanie miesięcznych abonamentów za programy potrzebne do tworzenia animacji, montażu, obróbki dźwięku i ostatecznej postprodukcji filmowej.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Historyczny Top już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Paweł P.
Paweł P.
5 zł
Anonimowy patron
20 zł
mre
mre
10 zł
Agnieszka Regus
Agnieszka Regus
20 zł
Tomasz "Indi Konin" Szczepaniak
Tomasz "Indi Konin" Szczepaniak
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.