Historyczny Top

W Patronite od 23.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 984

Liczba Patronów: 799

Zostań Patronem
Kup na prezent
21 patronów
460 miesięcznie
10 195 łącznie
Nazywam się Szymon Słodowy i jestem twórcą Kanału "Historyczny Top". Historią interesowałem się od dziecka, a swoją pasję postanowiłem rozwijać poprzez tworzenie filmów historycznych, które sam animuję i produkuję.

O Autorze

Kanał Historyczny Top powstał w czerwcu 2020 roku. Od początku moją misją było tworzenie opowieści – opowieści o czasach minionych, zaczynając od starożytności, często niesłusznie pomijanej w rankingach najciekawszych epok w dziejach, idąc dalej wraz z interesującymi mnie tematami. W moich filmach i podcastach staram się przedstawiać wydarzenia w sposób wyczerpujący, ale jednocześnie przystępny dla każdego odbiorcy. Chcę zaciekawić osoby, które z historią stykają się po raz pierwszy i zaskoczyć tych, którzy uchodzą za weteranów danego tematu. Jak pokazują komentarze Widzów i Patronów Projektu, udaje mi się tę misję realizować i to bardzo sprawnie!

Nie będę ukrywał, że tworząc Historyczny Top chciałem wyjść poza utarty w szkołach schemat nauczania historii, który - według mnie - nie zawsze zachęca do jej zgłębiania. A przecież historia potrafi być pasjonująca, potrafi być wyjątkowa i z całą pewnością zasługuje na to, by ją opowiedzieć w sposób ciekawy! Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, ile wyjątkowych historii jest pomijanych w typowej edukacji stawiającej na daty, a nie na procesy. Na nazwiska, a nie na charaktery noszących je osób. To podejście chcę zmienić swoją działalnością. I w tym procesie potrzebuję pomocy Widzów, czyli Waszej.  


Po lewo: podczas tworzenia opisu na Patronite, po prawo podczas nagrań serii filmów
o Wikingach z jednym z Patronów - Pawłem Głuchowskim z Akademii Hipertrofii.

 

Dlaczego Patronite?

Nie od dziś wiadomo, że najważniejszą walutą każdego człowieka jest czas. Podejmując decyzję o stworzeniu Historycznego Topu zgodziłem się na to, że będę musiał zainwestować go bardzo wiele. Na film, który Widzowie mogą obejrzeć na YouTube, składa się szereg czynności. Po pierwsze - czytanie i zgłębianie tematu. Monografie i inne książki w danym temacie pozwalają na zgłębienie zagadnienia, ale wymagają czasu, uwagi, przeczytania i zrozumienia. Na ich podstawie piszę scenariusz do materiału, który w zależności od tematu i złożoności, trwa od kilkunastu minut do ponad dwóch godzin. Nagrania i cięcie głosu, tworzenie autorskich animacji i staranna selekcja materiałów wizualnych, montaż oraz ostateczna produkcja pochłaniają łącznie dziesiątki godzin. Monetyzacja oferowana przez YouTube na dzień dzisiejszy nie zwraca się w skali pozwalającej na zajęcie się tylko i wyłącznie tworzeniem. Aby do tego doszło, konieczne jest Wsparcie Patronów, czyli Wasze - Widzów, którzy cenią to, co robię i mogą sobie na takie Wsparcie pozwolić. Dzięki niemu mój Projekt ma szansę na finansową niezależność a ja jako Autor dostanę możliwość skupienia się przede wszystkim na tworzeniu materiałów, a nie innych zajęciach zarobkowych, co w efekcie przełoży się na większą ilość filmów przy zachowaniu wysokiej jakości merytorycznej. Praca na takim poziomie wymaga także znacznych nakładów finansowych, od podstawowych rzeczy typu książki czy miesięczne opłaty za subskrypcje programów, przez elementy kluczowe, takie jak profesjonalny, studyjny mikrofon z interfejsem audio, solidny komputer będący w stanie podołać zaawansowanym animacjom czy zorganizowanie przestrzeni do nagrań, czyli stworzenie studia z wygłuszeniem.

 

W roku 2023 chciałbym wyprodukować kilkadziesiąt materiałów z mojej długiej listy. Wspierając mój Projekt, w zasadzie współtworzycie je ze mną, gdyż zostając Patronem, bezpośrednio dokładacie swoją cegiełkę do tego procesu. Taka forma współpracy bardzo mnie cieszy i sądzę, że jest to najbardziej komfortowe i najlepsze rozwiązanie dla obu stron. 

Dziękuję za to wszystkim, którzy zdecydują się na Wsparcie! 

Szymon Słodowy,

Założyciel Historycznego Topu

 

O Autorze:

Szymon Słodowy [ur. 1996 r.] - z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Oprócz prawa i historii, interesuje się geopolityką, stosunkami międzynarodowymi, modą i muzyką. W wolnych chwilach podróżuje i wychwytuje historyczne nawiązania w światach stworzonych przez swoich ulubionych pisarzy - Georga R. R. Martina i Andrzeja Sapkowskiego. Lubi literaturę faktu, dobry reportaż i - dla mentalnego kurażu - dobrą książkę z szeroko pojętego rozwoju osobistego - w tym temacie może też wiele polecić. Ma mnóstwo pomysłów i wielką ochotę na nowe współprace! 

W przypadku pytań, uwag, pomysłów lub chęci porozmawiania zapraszam do kontaktu: kontakt@historycznytop.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marcin Chęć
Marcin Chęć
Próg: 10 zł
Szymon Ignaciuk
Szymon Ignaciuk
Próg: 50 zł
Piotr Horbatowski
Piotr Horbatowski
Próg: 10 zł
Bogdan Magda
Bogdan Magda
Próg: 10 zł
Barbara Rak
Barbara Rak
Próg: 20 zł