Przedświąteczne Radio 357

Obrazek posta

Tak, wiemy, że wszyscy się cieszą z najnowszej produkcji wideo Radia 357 ;-)

No i na tym moglibyśmy zakończyć post, gdyby chodziło tylko o kolejne miejsce, w którym dzielimy się naszym tegorocznym skarbem. Ale to nie jedyny skarb, którym chcemy się w najbliższym czasie dzielić ze światem.

ŚWIĄTECZNE LICYTACJE! - RADIO 357 I FUNDACJA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Bez czego nie ma Świąt Bożego Narodzenia? Nie, tym razem nie chodzi o Kevina, ani nawet o Karpia ;) Dla nas odpowiedź jest oczywista – bez pomocy potrzebującym.

Wiele się zmieniło, ale pewne sprawy nie powinny. Kuba Strzyczkowski szykuje strój aukcjonera, przy okazji próbując zapamiętać, jak się jego fach nazywa. Skompletowaliśmy zestaw fantów na licytacje - i to taki, żeby było o co zawalczyć. My się nie oszczędzamy i Wy się nie oszczędzajcie, bo podopieczni Fundacji Świętego Mikołaja bardzo nas wszystkich potrzebują. W tym roku cała kwota zebrana podczas świątecznej akcji zostanie przeznaczona na zapewnienie pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji w Polsce i w Syrii.

  • Polska. Obecnie bardzo wiele dzieci zmaga się z kryzysem zdrowia psychicznego. Stany lękowe, stres, spadki nastroju i uzależnienia to tylko niektóre alarmujące sygnały z tym związane. W szkołach brakuje właściwej opieki psychologicznej, a bariery finansowe bardzo często nie są możliwe do pokonania.
  • Syria. Nawet 6 milionów dzieci potrzebuje tu natychmiastowej pomocy psychologicznej - żyją w ciągłym strachu, wśród wojny, przemocy, ubóstwa, nieraz w samotności. A na skutek pandemii zamknięto szkoły, które były dla nich często jedynym schronieniem.

Jak to będzie wyglądało? Uwaga - jest ważna nowość.

Po pierwsze: Będą trzy aukcje Pana Kuby - czyli licytacje na antenie Radia 357:

  • 10 grudnia (piątek) od 16:00 do 19:00
  • 17 grudnia (piątek) od 16:00 do 19:00
  • 23 grudnia (czwartek) od 16:00 do 19:00


Po drugie: Nowość! Aukcje na Allegro Charytatywni - start 7 grudnia (wtorek).

Będą to licytacje przedmiotów przekazanych przez naszych dziennikarzy, ale nie tylko - każdy może się włączyć i wystawić aukcję z przeznaczeniem na nasz cel! Dokładna informacja jak można włączyć się w aukcje charytatywne na allegro wystawiając własny przedmiot tutaj.

Można też jak co roku wesprzeć akcję bezpośrednio - poprzez SMS-y o treści POMOC na numer 7545 (5zł+VAT), darowizny na stronie fundacji i przelewy na konta fundacji - wszystkie szczegóły na fundacyjnej stronie zbiórki. Tam także regulamin oraz wszystkie dodatkowe informacje dotyczące naszej akcji charytatywnej.

A od połowy listopada na ulicach miast promujemy akcję specjalnymi nośnikami reklamowymi - jeżeli widzieliście taki plakat, napiszcie swoje wrażenia w komentarzu :)
 

To jeszcze wracając do początku posta... ;-) 

Śpiewają: Przyjaciele Pewnej Ryby 2021 z gościnnym udziałem Pani Joanny, która wylicytowała swój udział w zeszłorocznej licytacji Pana Kuby ;-)
Grają: Monika Jarosz, Michał Woźniak, Zbigniew Stelmasiak, Grupa MoCarta
Muzyka i słowa: Kuba Strzyczkowski, Wojciech Kaleta, Filip Jaślar
Realizacja dźwięku: Andrzej Rewak.
Realizacja wideo: Marek Dakowski
Produkcja: Radio 357

Szczególnie dziękujemy Wam - już prawie 38-tysięcznej społeczności naszych Patronów. To dzięki Wam gramy dalej! Dlatego pomyśleliśmy, że w tym roku przygotujemy tekst, aby wszyscy mogli śpiewać z nami - pliki z tekstem w wersji czarno-białej i kolorowej - w zależności od tego kto jaki druk preferuje ;-) 

Dzyń, dzyń, dzyń O radości, tu nad wodą, / Karp przeżywa drugą młodość, I przytula się do żony, Hojnie tak wypatroniony. Stąd go wędkarz nie wyhaczy, / Tu najlepszych ma słuchaczy, Żoliborskie szumią drzewa, A karp sobie pięknie śpiewa. Krok po kroku, krok po kroczku, / Najpiękniejsze w całym roczku, Idą święta, idą święta. Krok po kroku, krok za krokiem, Jeszcze lepsze niż przed rokiem, Idą święta, idą święta. Rzekło kiedyś kilka osób, „Ryba mieć nie może głosu”. Karp pomyślał „nie ma co, / Nikt nie zdoła ściągnąć mnie na dno”. Zabrał płyty i wspomnienia, Miał marzenie do spełnienia, Chwilę niósł go Wisły bieg, Jolie bord to znaczy „piękny brzeg”. Krok po kroku, krok po kroczku, cegła po cegiełce, Tak nadzieja wypełniała karpia rybie serce, Wielka radość, karp już się nie boi, Boże Narodzenie spędzi na swoim. Święta, Święta, Już choinka igły stroi. Święta, Święta, W kutii cały miodu słoik, Święta i prezentów stos, Ryba odzyskała głos. Są wśród kolędników chóru, Gwiazda Diabeł, no i Turów. Pod obrusem garstka siana, Jest już zdezynfekowana. Świeci gwiazda, świeci jasno, On przy gwieździe wziął i zasnął. Wniosek rozpatruje sąd, O reasumpcję Świąt. Święta, Święta, Ruszył Rudolf do roboty, Święta, Święta, Litr benzyny po sześć złotych, W radiu licytacja trwa Po policzku płynie łza. Święta, Święta, Cuda i Stajenka biedna, Święta, Święta, Lista jest tylko jedna, Ten wypatroniony karp. / Karp to nasz skarb. Karp to skarb.

 

Przyjaciele Pewnej Ryby Karp to skarb licytacje Kuba Strzyczkowski

Zobacz również

TOP RADIA 357 – ZAGŁOSUJ + ZGŁOŚ PROPOZYCJĘ!
Polecenia kulturalne od Agnieszki Obszańskiej
Kawa - do północy, a może i krócej!

Komentarze (65)

Trwa ładowanie...