Aż trzy odcinki Podkastu Powszechnego na Święta Bożego Narodzenia.
🎅🏻Ksiądz Adam Boniecki opowiada Katarzynie Kubisiowskiej o najlepszym prezencie, jaki dostał i o tym, jakie prezenty sam daje. O tym, jakie wspomnienia przywodzą mu na myśl Święta i dlaczego uważa je za zbyt bajkowe.
Słuchaj: 🔊TygodnikPowszechny.pl, 🔊Spotify, 🔊Google Podcasty, 🔊Apple Podcasts
🌞Magdalena Łanuszka: Już w starożytności lew był uznawany za króla zwierząt, oraz postrzegany jako zwierzę o symbolice solarnej, czyli powiązanej ze słońcem. Ponieważ według starożytnego kalendarza 25 grudnia wypadało przesilenie zimowe, uważano, że był to dzień „narodzin Słońca”. W IV wieku Kościół zdecydował o wyznaczeniu na ten właśnie dzień święta Bożego Narodzenia, które zastąpiło pogańskie obchody...
Słuchaj: 🔊TygodnikPowszechny.pl, 🔊Spotify, 🔊Google Podcasty, 🔊Apple Podcasts
🥟Choć wydają się tak proste, jak mało co niosą moc znaczeń, skojarzeń i wspomnień. W naszej kuchni, domach – i w naszej kulturze. Teraz, gdy w większości domów trwa rytualne lepienie pierogów, porozmawiajmy o tym, jak mąka łączy się z wodą. I o tym, jak to łączy nas. O kluskach, pierogach, makaronie, o ich regionalnej rozmaitości i znaczeniach, które niosą, rozmawiają Paulina Nawrocka-Olejniczak, autorka podkastu „Zabawy jedzeniem” i książki o kluskach, Paweł Bravo, felietonista kulinarny „Tygodnika” i Michał Kuźmiński, dziennikarz, autor tekstu o historii pierogów w świątecznym „TP” i książki „Nauka w kuchni”.
Słuchaj: 🔊TygodnikPowszechny.pl, 🔊Spotify, 🔊Google Podcasty, 🔊Apple Podcasts
Smacznego!
Fot. Grażyna Makara
🎊Dziękujemy Patronkom i Patronom za wsparcie. Jest Was coraz więcej, a to powód do dumy dla twórców Podkastu Powszechnego.
Listę najbardziej hojnych Patronek i Patronów znajdziecie pod adresem: powszech.net/halloffame
Dziękujemy!
PS
🎁W piątek 24 grudnia o godz. 12.45 na naszym kanale na YouTube pojawi się archiwalny prezent: specjalnie dla Podkastu Powszechnego swoją opowieść wigilijną czyta Paweł „Pablopavo” Sołtys. 🔊Weź, słuchaj!
Trwa ładowanie...