#5 roadtoMilanoCortina2026

Obrazek posta

PIANCAVALLO -  PSL (slalom równoległy) i PSL Team Event - 12 i 13 marca 2022

Kolejne snowboardowe starty w Pucharze Świata za nami. We włoskim Piancavallo odbył się przedostatni start tego sezonu w slalomie równoległym oraz zawody drużynowe w PSL. Wystartowało siedmioro biało-czerwonych:

Mikołaj Rutkowski

W sobotę, 12 marca, przez kwalifikacje przeszli tylko Ola i Oskar i zajęli ostatecznie 13. i 15. miejsce. Pozostali nie odnieśli większych sukcesów, ale cała trójka oprócz Michała to debiutanci w Pucharze Świata:

27. Michał Nowaczyk

38. Mikołaj Rutkowski

24. Olimpia Kwiatkowska

28. Weronika Dawidek

U mężczyzn najlepszy okazał się Marc Hofer (ITA). Tuż za nim znaleźli się Edwin Corrati (ITA) i Sangho Lee (KOR).

pełne wyniki PSL mężczyźni

W niedzielę, 13 marca nasz kraj reprezentowały 3 drużyny. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajęli 13. miejsce w rywalizacji drużyn mieszanych w slalomie równoległym, który zaliczany jest do snowboardowego Pucharu Świata. Wygrali Austriacy Daniela Ulbing i Benjamin Karl. W eliminacjach odpadli Maria Chyc i Mikołaj Rutkowski. Zostali sklasyfikowani na 18. pozycji.

Michał z Olimpią Kwiatkowską jako team: POLAND 5 zajęli 16. miejsce.